Przywitaj się i napisz o sobie

To tu mówimy cześć i przedstawiamy się
Czyli rozmowy na każdy temat.

Moderator: Moderatorzy OT

reika
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: reika » 13 sie 2012, o 00:56

witam Wszystkich. :wave:

Jestem raczkującym graczem w GW. Choć tytuł znam od lat, to dopiero odpalenie bety GW2 skradło mi serce i pozwoliło zapoczątkować odkrywanie tego fenomenu. Mam niemałą nadzieję pożywić się na forum doświadczeniem długodystansowych graczy i jakoś wyślizgać się w Tyrii na przyzwoitego zawodnika. A jak nabiorę trochę forumowej ogłady i ograniczę swoją ignorancję, to chętnie włączę się aktywnie do toczących się dyskusji.

Studiuję. Lubię książki, kino, jedzenie, nowinki technologiczne, przyrodę, japońskie, czeskie, nabywać nowe umiejętności, zwiedzać... itd.

Faneth
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: Faneth » 13 sie 2012, o 01:05

reika napisała :witam Wszystkich. :wave:

Jestem raczkującym graczem w GW. Choć tytuł znam od lat, to dopiero odpalenie bety GW2 skradło mi serce i pozwoliło zapoczątkować odkrywanie tego fenomenu. Mam niemałą nadzieję pożywić się na forum doświadczeniem długodystansowych graczy i jakoś wyślizgać się w Tyrii na przyzwoitego zawodnika. A jak nabiorę trochę forumowej ogłady i ograniczę swoją ignorancję, to chętnie włączę się aktywnie do toczących się dyskusji.

Studiuję. Lubię książki, kino, jedzenie, nowinki technologiczne, przyrodę, japońskie, czeskie, nabywać nowe umiejętności, zwiedzać... itd.

Mam koleżankę posługującą się tą samą ksywką, ale zgaduję, że nie jesteś z Gdańska?
Obrazek

reika
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: reika » 13 sie 2012, o 01:20

Faneth napisała :Mam koleżankę posługującą się tą samą ksywką, ale zgaduję, że nie jesteś z Gdańska?

Trafiony, nie jestem z Gdańska, a nawet wręcz przeciwnie, pochodzę z południa Polski. A "reiką" posługuję się od wielu lat, choć ostatnio nie było ku temu okazji.

Faneth
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Faneth » 13 sie 2012, o 01:37

Rozumiem. Jeżeli jest to pseudonim przez Ciebie wymyślony, sytuacja jest co najmniej zabawna ;)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 01:37 przez Faneth, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

reika
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: reika » 13 sie 2012, o 02:00

Faneth napisała :Rozumiem. Jeżeli jest to pseudonim przez Ciebie wymyślony, sytuacja jest co najmniej zabawna ;)

Reika to imię, więc mój wkład w utworzenie pseudonimu wiele lat temu, polegał jedynie na wykorzystaniu już istniejącego słowa. Nie dolepiałam do tego żadnej filozofii, choć już parę razy mi się zdarzyło, że ktoś kojarzył ten "niewinny" nick z sektą czy medycyną alternatywną, wręcz posądzano mnie o kapłaństwo i leczenie dotykiem. Podejrzewam, że nie jestem szczególnie oryginalna i funkcjonowanie imienia Reika oraz reiki czy innego New Age generuje nowe "reiki" w różnych częściach kraju i świata ;-)
drink me.

MarcusFenix
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: MarcusFenix » 13 sie 2012, o 02:17

reika napisała :parę razy mi się zdarzyło, że ktoś kojarzył ten "niewinny" nick z sektą czy medycyną alternatywną, wręcz posądzano mnie o kapłaństwo i leczenie dotykiem.

Śmiechłem. :lol:
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 02:17 przez MarcusFenix, łącznie zmieniany 1 raz

Greth
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Post autor: Greth » 13 sie 2012, o 09:18

reika napisała :Studiuję. Lubię książki [...]

Co studiujesz / co czytasz? :)
Obrazek

Faneth
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Faneth » 13 sie 2012, o 10:57

reika napisała :Nie dolepiałam do tego żadnej filozofii, choć już parę razy mi się zdarzyło, że ktoś kojarzył ten "niewinny" nick z sektą czy medycyną alternatywną, wręcz posądzano mnie o kapłaństwo i leczenie dotykiem.

Uwielbiam takie historie :D Raz zdarzyło mi się coś bardzo ciekawego. Jechałam wtedy środkiem komunikacji miejskiej w kierunku "praca", więc minę mogłam mieć nietęgą. Siedzący vis-a-vis dziadek, trzymając na kolanach modlitewnik, spojrzał na mnie parokrotnie i z gorliwością godną wielkiej sprawy, nakreślił w powietrzu znak krzyża. Widząc, że egzorcyzm nie odniósł widowiskowych efektów w stylu rzucania mną po autobusie czy demonicznego germańskiego dialektu, ponowił ten zabieg jeszcze kilka razy. Naprawdę, choć poczułam się dziwnie, rozweseliło mnie to niesamowicie. Bardziej niż codzień mijana kamienica z kultowym muralem "j*bać konfitury".
Innym razem otrzymałam od babci parafialne ulotki mówiące o tym, że noszony wtedy przeze mnie Ankh jest symbolem okultystycznym, hołubiącym szatana. Podjęłam się próby wytłumaczenia tego i owego, ale... Well. Cieszę się, że nie spaliła jeszcze niektórych z moich książek.
Ach, nadmienię w tym miejscu, że swoim wyglądem czy ubiorem nie deklaruję przynależności do żadnej z subkultur. Must be something in the water.
Reika, może masz w zanadrzu jakąś anegdotkę? ;)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, o 02:01 przez Faneth, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

reika
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: reika » 14 sie 2012, o 23:20

Co studiujesz / co czytasz? :)

Przepycham się przez taki trochę pocieszny kierunek - weterynaria. A czytam obecnie "Śmierć pięknych saren" Ota Pavel. Taka sympatyczna, czeska pozycja. :)
Uwielbiam takie historie :D Raz zdarzyło mi się coś bardzo ciekawego. Jechałam wtedy środkiem komunikacji miejskiej w kierunku "praca", więc minę mogłam mieć nietęgą. Siedzący vis-a-vis dziadek, trzymając na kolanach modlitewnik, spojrzał na mnie parokrotnie i z gorliwością godną wielkiej sprawy nakreślił w powietrzu znak krzyża. Widząc, że egzorcyzm nie odniósł widowiskowych efektów w stylu rzucania mną po autobusie, czy demonicznego germańskiego dialektu, ponowił ten zabieg jeszcze kilka razy. Naprawdę, choć poczułam się dziwnie, rozweseliło mnie to niesamowicie. Bardziej niż co dzień mijana kamienica z kultowym muralem "j*bać konfitury".
Innym razem otrzymałam od babci parafialne ulotki mówiące o tym, że noszony wtedy przeze mnie Ankh jest symbolem okultystycznym, hołubiącym szatana. Podjęłam się próby wytłumaczenia tego i owego, ale... Well. Cieszę się, że nie spaliła jeszcze niektórych z moich książek.
Ach, nadmienię w tym miejscu, że swoim wyglądem czy ubiorem nie deklaruję przynależności do żadnej z subkultur. Must be something in the water.

Jak tak sobie sięgnę pamięcią, to też otrzymałam religijne obrazki w środkach transportu. Raz - od staruszki, która koniecznie chciała wiedzieć czy jestem katoliczką. Mimo, że odmówiłam jej dyskusji na temat religii, żeby jej nie urazić, pytaniem o moje wyznanie umilała mi całą podróż autobusem na wspólnym odcinku. Drugi obrazek - z cytatem biblijnym, dostałam od mężczyzny, który zwierzył mi się, że pracuje w Tesco i musi kłamać klientom, że mięso jest świeże. Chyba przez przypadek znalazłam się w rewirze jego polowań na żonę, bo na tym obrazku był wypisany numer telefonu i e-mail, a samego Pana było bardzo trudno przekonać, że źle utrafił.

Jeśli chodzi o cykl "dziwne zaczepki", to zdarzyło mi się jeszcze parę takich w życiu. Na ten przykład ciekawy przypadek w wagonie warszawskiego metra. Zaczepił mnie bardzo sympatyczny staruszek, bynajmniej nie w typie bezdomnego czy nadużywającego alkoholu, wręcz był niezwykle zadbany, o czym poświadczały jego atrakcyjne, białe zęby. Zapytał o znaczenie napisu na mojej koszulce. Nie upierał się jednak przy tłumaczeniu, a jedynie wykorzystał tę zaczepkę, jako pretekst dla rozpoczęcia opowieści na temat wyższości kobiet nad mężczyznami. Ów pan uważał, że kobiety znakomicie dałyby sobie radę na świecie bez samców. Ale nie rzucił jedynie banalnej uwagi. Zaczął podpierać swoją teorię wywodami m.in. na temat partenogenezy. Wspominał też, że ogromny procent kobiet ma dłuższy "władczy" palec wskazujący od serdecznego, a u "poddańczych" mężczyzn jest z reguły odwrotnie. Generalnie konkluzja była taka, że mężczyzna istnieje tylko dlatego, że kobieta jeszcze sobie tego życzy. Na koniec pogratulował mi płci ;) Staruszek opowiadał bardzo składnie, posługując się momentami naukowym językiem, słychać było, że jest wykształcony, a co najmniej oczytany. To było bardzo zabawne i ciekawe spotkanie, ale jeszcze ciekawsze jest to, że ten sam staruszek zaczepił mnie dwa lata później na stacji metra, w innym miejscu i ponownie rozpoczął swoją opowieść o doskonałości kobiet. Dodam, że nie miałam na sobie tej samej koszulki, co w tedy, a nawet za drugim razem nie stałam na tej stacji sama. Ot podwójny przypadek, bo też raczej się nie wyróżniam szczególnie w tłumie ;-)
drink me.

Plutonka
Awatar użytkownika
.: Biedna Artystka :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: Plutonka » 14 sie 2012, o 23:55

A mnie ostatnio w autobusie żul skwitował słowami: "Czarne oczy, czarna dusza, zły człowiek!"
Czy to się liczy? :D
Obrazek

reika
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: reika » 15 sie 2012, o 00:26

Plutonka napisała :A mnie ostatnio w autobusie żul skwitował słowami: "Czarne oczy, czarna dusza, zły człowiek!"

Masz prawdziwie czarne oczy? :-)
drink me.

Faneth
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Faneth » 15 sie 2012, o 02:20

reika napisała :Zaczął podpierać swoją teorię wywodami m.in. na temat partenogenezy. Wspominał też, że ogromny procent kobiet ma dłuższy "władczy" palec wskazujący od serdecznego, a u "poddańczych" mężczyzn jest z reguły odwrotnie.

Szkoda, że nie zaczął rozprawiać nad ubogim chromosomem Y i jego skromnej informacji genetycznej :D Co do palczastej teorii... *sprawdza* No cóż, nie jestem z tych "władczych". Najwidoczniej nie powinnam się wychylać poza kuchenne środowisko.
Plutonka napisała :A mnie ostatnio w autobusie żul skwitował słowami: "Czarne oczy, czarna dusza, zły człowiek!"

W głowie usłyszałam tę kwestię wypowiedzianą przestylizowanym głosem Spiętego *grin* Dusza, jak dusza, ale czarnych oczu tylko pozazdrościć.
Obrazek

Kisuro
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.
.: Redaktor :.

Post autor: Kisuro » 15 sie 2012, o 03:47

A ja swego czasu prawie wykończyłem staruszkę niemal samym wyglądem. Zaczęło się niewinnie - wsiadłem do tramwaju, wyciągnąłem książkę i zacząłem czytać. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że siedząca naprzeciwko staruszka zbladła i niemal zaczęła się trząść. Uciekła z tramwaju na najbliższym przystanku. Z tym, że ja akurat nieco się wyróżniam (długie włosy, kilka kolczyków w uchu, długi czarny skórzany płaszcz itd). Przypuszczam, że książka, którą akurat czytałem nie pomogła. Jaka książka? "Człowiek z wysokiego zamku" Dicka. Niby nic, ale okładka mojego wydania wygląda tak:
Obrazek
Nie miałem siły gonić babci i tłumaczyć, że subklutury jej się pomyliły.
Obrazek

Khesi
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Khesi » 15 sie 2012, o 04:53

Swojego czasu (tak z 8 lat temu), wrażenie na "starszych ludziach nie chcących słuchać tłumaczeń" robiła okładka jednego z podręczników do RPG zwłaszcza duży napis: "Wampir - maskarada" :) ale cóż, nie jestem z tej pięknej płci więc zaczepek czysto rozmownych nie było.

Raz pamiętam jak musiałem iść i tłumaczyć mamie koleżanki w co my tak właściwie gramy i zapewniać 30 min, że te podręczniki które owa koleżanka pożyczyła wcale nie są księgami tajemnymi niebezpiecznej sekty.

Nie ma się co dziwić i szanuję takich rodziców, którzy mimo wszystko najpierw starają się dowiedzieć o co chodzi nie krytykując z góry.
Obrazek

Plutonka
Awatar użytkownika

Post autor: Plutonka » 15 sie 2012, o 10:20

Kisuro napisał :A ja swego czasu prawie wykończyłem staruszkę niemal samym wyglądem. Zaczęło się niewinnie - wsiadłem do tramwaju, wyciągnąłem książkę i zacząłem czytać. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że siedząca naprzeciwko staruszka zbladła i niemal zaczęła się trząść. Uciekła z tramwaju na najbliższym przystanku. Z tym, że ja akurat nieco się wyróżniam (długie włosy, kilka kolczyków w uchu, długi czarny skórzany płaszcz itd). Przypuszczam, że książka, którą akurat czytałem nie pomogła. Jaka książka? "Człowiek z wysokiego zamku" Dicka. Niby nic, ale okładka mojego wydania wygląda tak:
Obrazek
Nie miałem siły gonić babci i tłumaczyć, że subklutury jej się pomyliły.

Nie lubię facetów z długimi włosami, ale plus za książkę :D
@reika: Mam normalne brązowe oczy.
Obrazek

eSildur
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: eSildur » 16 sie 2012, o 10:56

W GW łupię od 35 roku życia, od 36 czekam na GW2. W końcu nadchodzi czas, żeby wykorzystać odłożony na ten cel urlop ;)
Wcześniej kitajski ementaler, teraz pewnie owca z północy.

RayJDM
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: RayJDM » 16 sie 2012, o 20:44

21 lat, Szczecin, studiuje i pracuje ;) Grałem w pierwsze GW ale to już jakiś czas temu. Obiecałem sobie ciągle że wrócę do jakichkolwiek mmo kiedy wyjdzie GW2 i słowa dotrzymam :D

Qvstra
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Qvstra » 16 sie 2012, o 21:06

Ray z driftforum?

Quise
Awatar użytkownika
.: Administrator :.
.: Administrator :.

Nick w GW2: Quise

Post autor: Quise » 16 sie 2012, o 21:45

Łał to nad morzem są ludzie co grają w GW...
Obrazek

Faneth
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Faneth » 16 sie 2012, o 21:50

Gdzie tam morze. Przecież my nie mamy nawet plaż.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off Topic