World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

bladyk
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: bladyk » 27 lip 2005, o 10:32

Ten temat stworzyłem po to abyście powiedzieli co sądzicie o tej grze.Prosze nie porównywać go do Guild Wars(fanfary!!!! :] )Ja sie nie będe wypowiadał ze względów higienicznych :>
Nie należę do żadnej gildii
Obrazek
Podczas bitwy szczęśliwi są ci , co są już martwii.

Draghmar
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Draghmar » 27 lip 2005, o 11:47

WoW wg mnie jest dobra gra...Nie bardzo dobra ani cudowna. Poprostu dobra. Rozumiem takze na co ida miesiecze oplaty choc jak pomysle ile Blizzard z tego miesiecznie ciagnie, to sie zastanawiam czemu tyle lagow tam maja ;) . Gralem tylko na betach, wiec nie mam pelnego rozeznania. Jednak mi to wystarczylo do tego aby stwierdzic, ze to klasyczna gra MMO, ktora mnie nie interesuje ze wzg na swoja otoczke h&s i nude jaka sie zaczyna po jakims czasie (mnie sie nudzilo juz na 14lvl ;) )
Obrazek

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 27 lip 2005, o 12:04

Zwykly MMO, ktory nic nowego nie zaprezentowal. Nie jest jednak gra zla.
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

Faile
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Faile » 27 lip 2005, o 12:16

Zgadzam sie z przedmowcami :) .
Mi sie glownie nie podoba w WoWie zbyt cukierkowaty swiat, kanciastosc postaci, kolejki do questow i po jakims czasie nuda :P . Ach...i abonament jakos nie zacheca do ponownego kontaktu z ta gra ;) .
Obrazek

Raafael Fink
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Raafael Fink » 27 lip 2005, o 12:42

grałem w WoW tylko przez chwile i mam nadzieje że nie zostane zlinczowany za to co napisze.
ogólnie gra mi się podobała, ze względu na oprawę fantasy. Oczywiscie WoW ma swoje plusy i minusy jezeli chodzi o grywalność oraz wygląd postaci, ale gra sama w sobie nie zniecheciła mnie tak jak np Diablo (offline). Gdyby nie opłaty miesiączne myślę że grałbym w WoW , choc pewnie nie tak często jak w GW.
Obrazek

Faile
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Faile » 27 lip 2005, o 12:47

A dlaczego mialby Ciebie ktos zlinczowac ;P ;) .
Na swiecie jest ogromna liczba fanow WoWa, wiec to nic niezwyklego. Jednak wlasnie abonament jest czesta przyczyna braku zakupu. Nawet gdyby mi sie WoW podobal, to watpie zebym placila tyle za niego, dla mnie to troche za duzo ;) .
Obrazek

Raafael Fink
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Raafael Fink » 27 lip 2005, o 12:56

Tyle to mogą płacic kolesie ze stanów lub Koreańczycy ;) - dla mnie także jest to za duzo i kropka. Poza tym jest kilka rzeczy które denerwowały mnie w WoW a których nie ma w GW :) , więc siłą rzeczy GW bardziej mi się podoba.
Obrazek

Draghmar
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Draghmar » 27 lip 2005, o 13:17

Koreańczycy...Powiedzenie Koreańczycy to jak Ruscy... :)

Opłaty wydają się wysokie tylko nam i ludziom z krajów o podobnym poziomie co my. Np. w UK 15 euro to wcale nie jest dużo...to wręcz mało...
Obrazek

Marmur
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Marmur » 27 lip 2005, o 13:30

Ciekawi mnie ile wynosi abonament w Chinach. Fakt, że kraj ten bardzo dynamicznie się rozwija i bogatych ludzi tam pewnie nie brakuje, ale te 15 euro, czy też dolarów do dla przeciętnego Chińczyka napewno sporo. Mimo to WoW odniósł ogromny sukces na tamtym rynku.
[url=http://imageshack.us][img]http://img66.imageshack.us/img66/4719/703fd2.gif[/img][/url]

[color=#000099]"The wrath of the lion is
the wisdom of God"[/color]

Raafael Fink
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Raafael Fink » 27 lip 2005, o 13:30

Ok, ok....Koreańczycy :P

Własnie o to mi chodzi, że dla jednych jest za mało a dla drugich za duzo, dlatego oplaty albo powinny byc zbalansowane do realiów danego kraju/regionu , albo w ogóle nie powinno być opłat :lol:
Obrazek

Simek
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Simek » 27 lip 2005, o 14:04

Nie zapominajcie także o masie cheaterskich i prywatnych serverów :D

Co do samego WoW'a to jest fajny, ma taka bajkową atmosferę oraz podoba mi się ogrom tamtego świata! To jest duży plus!

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 27 lip 2005, o 17:05

Również grywałem w betach i trochę na priv servach i bardzo szybko mi się nudziło.

Wczoraj byłem o kumpla, który kupił sobie WoW i ma już 13 lvl dwarfem. Przychodzę a on klnie, że strasznie wolno leci lvl, ne wiadomo co tam robić. I biegnie przez las a nedźwiedź na nego wyskakuje i zabija ~~.
Kazałem mu ściągnąć instalkę GW aby mu pokazać. Ściągnął, installnął w 10 minut i gdy pokazał mu się ekran logowania, powiedział "wow, jaka grafa!" :lol: .

Ale, ale, ja chcę się kłócić z kimś, kto ma inne zdanie? ;P (dzizys, ta emotka o.o)

Marmur
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Marmur » 27 lip 2005, o 17:53

Napewno ogromnym plusem WoWa jest ogromny świat oraz mozliwość podróżowania np. na wielkim ptaszysku. Natomiast WoW ma też sporo wad jak np. brak zrównoważenia klas, przwaga alliance nad hordą (na prawie każdym serwerze alliance jest przynajmniej 2 razy więcej), sporo buggów, które są wykorzystywane przez niektórych graczy np. do kopiowania itemów czy też kasy.
[url=http://imageshack.us][img]http://img66.imageshack.us/img66/4719/703fd2.gif[/img][/url]

[color=#000099]"The wrath of the lion is
the wisdom of God"[/color]

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 27 lip 2005, o 18:23

Koljenym minusem WoW'a (zreszta kazdego, zwczajnego MMO) Jest Player Killing i kampienie w miejsach wystepowania najlepszych bossow, itemkow itp.
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

Darku
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Darku » 29 lip 2005, o 00:16

Gdyby nie opłaty miesiączne myślę że grałbym w WoW , choc pewnie nie tak często jak w GW

ja mysle ze gdyby nie oplaty towiekszosc by w to grala...bo czemu by nie?? :>

ale w WoWie powiewa jednak nuda..gralem w bety i skonczylem na 17 lvl..wprawdzie nie osiagnolem duzo ale chodzi o to ze wiecej mi sie juz nie chcialo:|..moze potem by sie to rozkrecilo...ale co fakt to fakt...swiat jest ogromny i to jest + tej gry

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 29 lip 2005, o 01:48

Ja gralem tydzien w jedna bete. Wiecej nie dalem rady na serio. Nawet, jak WoW bylby free to bym w niego nie gral. Najwyzej czasami i z duzymi przerwami, tak jak gralem w l2.
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

falkon
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: falkon » 29 lip 2005, o 14:54

Moja ocena WoW opiera sie wyłacznei na rozgrywce PvP - nie zakupiłem abonanemtu (56 zl !!) więc pogrywałem sobie na "pirackich" serverkach. Niestety był to bład iż mam strasznie mizerne zdanie o tym produkcie. porównując graficznie choćby do GW - WoW odpada na starcie. Nie porównam WoW jako gry do GW ponieważ WoW to MMoRPG a GW to CMoRPG - czyli inne gry.

Sadze ze opcja fabularna w WoW jest bardzo ciekawa - robiło wsumie to studio które fabułe w grach ma niekiepską, lecz uważam że gra była by wiekszym hitem gdyby nie CHORENDALNEI wysoka cena i jeszcze opłata miesięczna. Bo co nam po produkcje który zakupimy za niemałe pieniądze a potem każą nam jeszcze placić za granie ? Więc albo jak w GW płacimy za gre + dodatki , albo gra ejst za darmo (LineAge 2) i płacimy abonament (dot. oficjalnego servera)

Sadze ze WoW długo będzie pamiętany jako jedne z wielkich tytułów ale napewno nie jako najlepszy.
Obrazek
Guild Wars: + 859 hrs

Gecko
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Gecko » 31 lip 2005, o 12:18

Ja grałem w WoW'a na piracie (Stromnet czy coś takiego) i sprawa wygląda tak:
Grafa jest klimatyczna i nie zestarzeje się przez wiele lat. Ale wiadomo grafika to nie wszystko. Jest duży wybór klas i ras. Wiele przedmiotów i questów ale abonament..... 500 zł rocznie :/

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 1 sie 2005, o 20:37

600 zl. ;) Lub 550, jesli brac pod uwage jeden darmowy (pierwszy ;) ).

I nie Stromnet, a Storm.net. :D Na poczatku nie gralo sie na nim najgorzej, ale potem braki w stosunku do oficjalnych serwerow zaczely byc stanowczo zbyt widoczne. :/

Gralem w dwie otwarte bety - US i EU. Na pierwszej doszedlem do 14 lvl'u Warlock'iem (ah, background tej klasy jest po prostu swietny, uwielbiam warlock'ow :D ), na drugiej - do 21, tymze. Gralo mi sie niesamowicie milo, i gdyby nie to, ze trzeba bulic co miesiac tak duzo kasy, kupilbym.
Grafa bardzo mi sie podobala - kto gral przynajmniej w WarCraft'a 3 (a wczesniej przynajmniej w WarCraft'a 2, jak ja ;) ), ten wie, ze WarCraft nie powinien byc przedstawiany inaczej.
Player Killing jest tylko na serwerach PvP (nie wiem czemu stale pojawia sie tekst "WoW jest be bo PK" - tak trudno rozroznic pomiedzy typami PvE, PvP i RPG? :/ ). Grajac na PvE, dyskomfortu nie ma.
A co do oslawionych "kolejek na questy/itemki/potwory" - a kazal ktos brac serwer oznaczony "Population: High"? :P :> Jesli pisze "High", to wcale nie oznacza "Low", tylko wlasnie "High". :]
Ogrom swiata i klimat WarCraft'a - cos wspanialego.
Niezbalansowanie i bugi - conajmniej zatrwazajace, chociaz mi przydazyl sie najwyzej jeden rodzaj ("O! Kwiatek! Zerwac kwiatka... dobrze... a teraz do plecaka i marsz na szlak... marsz... szlag! Utknalem na zbugowanym chwascie!" :) ).

IMHO wart chocby 300 zl, ale bez tej oplaty miesiecznej. :/

Quetzacotl
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Quetzacotl » 2 sie 2005, o 12:01

500 zł kosztuje za rok, jak placisz z gory, gecko dobrze mowi
klękaj i ziewaj!

Następna

Wróć do Gry komputerowe