World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

Zhai
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

World of Warcraft

Post autor: Zhai » 20 paź 2005, o 20:42

Poprawiłem posta :) Grałem w obie gry BS2(przeszedłem) i SC, w tym drugim zaciąłem się w bodajże środku kampanii Zergów.
Jak już spamuję to polecam gorąco Curse of Monkey Island 3 - świetny humor Guybrush Treepwood(z pamięci piszę - może być źle) wymiata w intrze :)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2005, o 20:43 przez Zhai, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Top Smoker
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Top Smoker » 21 paź 2005, o 21:17

Na jednym forum WoW poprosilem o filmik z battlegrounds i oto jak mi odpisano : link

Ostatnia wypowiedz fana WoW jest najlepsza : ".......mój kumpel ktory gra w GW mowil ze sie tam nabija 20 lvl w tydzen a potem tylko jakies tam Walki guildi i quest.No wiec ja niewróze wiecej niz 2-3 miechy gry,a potem sobie kazdy pogra po 5-6dni i czekanie do next patch i tak w kółko. "
Ostatnio zmieniony 21 paź 2005, o 21:27 przez Top Smoker, łącznie zmieniany 1 raz
Every player should feel like they could be the one to come up with the next "big thing"- Michael Gills, ArenaNet Tournament Coordinator

stoprocent
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: stoprocent » 21 paź 2005, o 21:22

Zrobienie psotaci z wszystkim skillami itp w GW to 72h ~~
.:użytkownik zbanowany:.

Taver Devilseer
Awatar użytkownika
.: Księgowy Mafii :.
.: Księgowy Mafii :.

World of Warcraft

Post autor: Taver Devilseer » 22 paź 2005, o 00:01

Top Smoker pisze:Na jednym forum WoW poprosilem o filmik z battlegrounds i oto jak mi odpisano : link
heh, chciałem im odpowiedzieć, ale mają do *zady* forum, bo trzeba się rejestrować - więc olałem ich ciepłym moczem - ale odpowiedź niejakiego majew powala na kolana - czuć ten respekt przed znającymi się na rzeczy i umiejącymi dobrze uargumentować swoją wypowiedź fanami WoW...
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegria
Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?

Obrazek

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 22 paź 2005, o 01:47

Mnie rozwalila ta wypowiedz :
jezu jacy ci ludzie z GW sa tępi:P i dlatego my(inteligentni:P) gramy w wow-a a wy(debile) w GW
Ostatnio zmieniony 22 paź 2005, o 01:47 przez BartosH, łącznie zmieniany 1 raz
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

Lechu
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Lechu » 23 paź 2005, o 15:33

ej... na pewno grałbym w WoW'a jakbym miał kasę na abonament albo gdyby go nie było. PvE w WoW jest genialne. Świat olbrzymi! Ilość itemów i questów praktycznie nieograniczona ze względu na coraz to nowe zmiany w grze. Nie ma jakichś popapranych niewidocznych ścian w grze. Dla mnie WoW ma 2 wady (takie najistotniejsze): abonament i wpakowanie Taurenów do hordy (orki, nieumarli i trolle) robiąc im otoczkę żyjących w pokoju i szanujących naturę istot które w ogóle nie pasują do w/w w nawiasie :P

Yahzon
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Yahzon » 23 paź 2005, o 16:05

Mnie stać a nie grałbym w WoW nawet za dopłatą. Wystarczyło mi 5h gry u znajomego by wyjść ciężko chorym.
Ja rządam w dzisiejszych czasach od rpg grafiki porządnej, realistycznej, i ładnej, nie groteskowo-pastelowo-dobranockowych bohomazów którymi uraczyła mnie gra.
Już stokroć wlałbym zero grafy, wtedy działa wyobraźnia niż obrzydliwie odpychającą grafę WoW.
(Ocena subiektywna, są osoby którym się podoba, dla mnie to najbrzydsza gra jaką widziałem od wielu lat).
There in no place like home.
XII Reaktywacja

qzder
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: qzder » 23 paź 2005, o 16:28

Mnie oczarowała grafika w WoW'ie. Nie chodzi o to, że była nowoczesna, z jakimis efaktami i innymi śmieciami. Tylko, ze byla klimatyczna. Samo bieganie po krainach sprawiało mi wielką przyjemność.

Gdyby WoW nie miał abonametnu zapewne grałbym w niego nawet nie wiedząć, ze istnieje coś takiego jak GuildWars.
Maly Bicepsik, Wezmisz Czarno Kure, Element Odstajacy, Q Z D E R, Qzder Polska (duma z nicku)
Last.fm

Sir OsaX
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Sir OsaX » 23 paź 2005, o 16:29

WoW...hm...nie mialem okazji grac...i w sumie nawet nie chcialbym.
Powod? Po pierwsze: cena + abonament. Mnie nigdy abonament w grach nie przekonywal, WoW tego nie zmienia i raczej nie zmieni.
Po drugie: grafika oraz swiat, ktory z lekka mnie odrzuca...kolorowo-pastelowo...nawet Ci_Wielcy_Zli_Bossowie wygladaja niemalze cukierkowato. Swiat moze i wielki etc. aczkolwiek zdania mojego to nie zmienia. Moja opinie na temat grafiki WoW przedstawiam na podstawie tego co do tej pory widzialem (screeny, arty, trailery + troche "zywej" gry). Na plus WoW mozna z pewnoscia zaliczyc wspomniany juz wielki swiat oraz rasy do wyboru.

Hm....maly OT.
Nie pamietam tytulu...ale jest tworzona gierka...MMORPG chyba...w swiecie D&D (jednakze nie w starym, dobry Faerunie jesli dobrze pamietam). Wie ktos czy gierka bedzie miala abonament? Bo D&D to jeden z moich ulubionych swiatow i chetnie powloczylbym sie po tamtejszych krainach...

Yahzon
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Yahzon » 23 paź 2005, o 17:08

Owa gierka DnD online będzie działa się w Eberronie, czyli high fantasy bliźniaczo podobnym do Fearunu. O ile w poczatkowym okresie miała być massive, obecnie ma być oparta na instances jak Guildwars. Osobiście zainteresoway jestem miernie... obecnie wszystko wskazuje na to że d20 będzie zaimplementowane w pełni, bez balansu na rzecz grywalności. Więc jeżeli pewne klasy prestizowe z oficjalnych podręczników wejdą w życie, to będą tam buildy dominujące, przy których IWAY będzie wydawał się drobnym i nic nie znaczącym.
There in no place like home.
XII Reaktywacja

Sir OsaX
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Sir OsaX » 23 paź 2005, o 17:54

qzder pisze:Mnie oczarowała grafika w WoW'ie. Nie chodzi o to, że była nowoczesna, z jakimis efaktami i innymi śmieciami. Tylko, ze byla klimatyczna. Samo bieganie po krainach sprawiało mi wielką przyjemność.

Zgadzam sie, ze grafika nie musi byc ultra-super 4D i obslugiwac shadery w wersji 4.0 minimum. Zgadzam sie, iz grafika musi byc klimatyczna....ale mnie klimat WoW raczej odrzuca niz przyciaga.

Eh...wracam do Baldurow...Infinity Engine rzadzi ;)
Potem zas...adom! :]

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 23 paź 2005, o 18:35

Mi grafa w WoW'ie sie podobala, pewnie z tego wzgledu ze na Warcraftach spedzilem duzy szmat czasu :)
PvE w WoW jest genialne.

A w GW jest genialne PvP.
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 24 paź 2005, o 14:19

a ja bym sobie zagral w wow'a. gdyby nie abonament gral bym w wow a nie w gw. jesli by zlikwidowali abonament albo byl by symboliczny (np. 5$, a nie 20) to zamiast 4mln sprzedanych kopii mieli by ze 6mln. niestety blizzar woli miec wiecej kasy niz wiecej fanow. 20$/miech od 4mln osob to 80 mln$ miesiecznie. ja bym sobie zagral takim krasnoludem, niestey abonament skutecznie odstrasza ;/ .

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 24 paź 2005, o 16:43

Lechu pisze:Dla mnie WoW ma 2 wady (takie najistotniejsze): abonament i wpakowanie Taurenów do hordy (orki, nieumarli i trolle) robiąc im otoczkę żyjących w pokoju i szanujących naturę istot które w ogóle nie pasują do w/w w nawiasie {pogrubienie od SebaL'a ;) } :P

Eeee?!

{Tutaj moglby byc wywod nt. mojej niecheci do graczy, ktorzy rozmawiaja o "Lore" mimo tego, ze za grosz nie znaja bardziej "podstawowego" "Lore", czyli - w tym wypadku - fabuly PRZYNAJMNIEJ kampanii Orkow z WarCraft'a 3, nie wspominajac juz o dodatku... a przeciez mozna sobie nawet ja przeczytac nawet na stronie oficjalnej WoW'a... T_T }

Taureni sprzymierzyli sie z Orkami praktycznie od razu po wyladowaniu Thralla na Kalimdorze, a zawarli scisly sojusz niedlugo po tym.
Taureni zyja w pokoju i szanuja nature.
Orkowie nieco mniej, ale ustepuja tylko Nocnym Elfom, Taurenom i - byc moze - Trollom (tych z Hordy).
Trolle (wlasciwie pewne plemie) przybyly wraz z Orkami na Kalimdor (nie jestem tylko pewien czy z wysp w poblizu Maelstrom'u - fabula w demie WC3 - czy z Wysp Echa), chociaz wstapily calosciowo (scislej: Plemie Mrocznej Wloczni zamieszkujace Wyspy Echa) do Hordy dopiero podczas inwazji Admirala Proudmoore'a (czlowieka, czyli przedstawiciela prawdziwej "zlej" rasy swiata Azeroth) na swe ziemie (wyspy ;) ).

Te trzy rasy stworzyly przymeirze jeszcze przed zakonczeniem oryginalnej fabuly Orkow w WC3, a nowa Horde utworzyly w trakcie kampanii dodatkowej (czyli Orkow :) ) w dodatku The Frozen Throne.

Wyraznie powiedziane jest, ze wszystkie chca jedynie miejsca, ktore moga nazwac domem (Taureni niby maja, ale przez dlugi czas nie mieli stalej siedziby - byli nomadami). Zadna z nich nie jest "zla" (najwyzej - w glebi umyslu - rozgoryczeni moga byc Trolle, ale jako najstarsza humanoidalna rasa na swiecie maja prawo byc wkurzeni na innych za to, ze wykorzystali upadek ich imperiow w celu wlasnego wzrostu ;) ). Wszystkie te rasy praktykuja szamanizm, potrafia dostatecznie zrozumiec zwierzeta zeby miec wsrod nich kompanow (vide Hunterzy) - jesli to brzmi "zle", to oceniajacy ma spaczony system wartosci. ;P

Natomiast wpakowanie Forsaken'ow (nieumarlych, ktorzy odzyskali wlasna wole dzieki czasie slabosci Ner'Zhul-a, Krol Lisza) do Hordy moze byc watpliwe. Co prawda istnieja powody, a i (przynajmniej to Blizz zrobil w miare realistycznie xD ) zarowno Thrall, jak i Cairne (przywodcy, odpowiednio: Orkow i Taurenow) maja powazne watpliwosci co do ich motywow, ale jak na [nie tylko] moj gust, pomysl raczej kiepski a podstawy do jego realizacji ("Probuja sie uwolnic od demonow, tak jak kiedys Orkowie" itd.) slabe.

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 24 paź 2005, o 17:00

taaaa, fabula w warcrafcie jest OWNED. wszystko sie laczy w jedna calosc. normalnie skladam poklony przed ludzmi ktorzy to wymyslili :worshippy: .

hABER
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: hABER » 26 paź 2005, o 18:46

W WoW dane mi było grać jedynie na tak zwanych prywatnych serwerach. Gra wizualnie nawet mi się podobała i na pewno graficznie pasuje do całej otoczki i klimatu świata. Wielkość i bogactwo świata jest jest naprawdę imponujca, dodatkowo miło urozmaicają gre dodatkowe umiejętności w stylu łowienie ryb ( konkursy wentkarskie są ciekawą alternatywą ciągłej eksterminacji ), wyrabianie samemu przedmiotów czy zbieranie różnego typu surowców - takie coś daje dużą swobode działania w świecie gry. Dla mnie osobiście jednak abonament na normalnych serwerach jest nie do przyjącia a na prywatnych to nie to, dodatkowo gdy zaczołem grać w GW to WoW już mnie tak nie interesował.
RPG : Rincewind Megaloman , Necronomus Eractus , Xiang Liu Puei , Shadow Of Morathi
PvP : 2 x Haber The ...

Corsair
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Corsair » 20 lis 2005, o 03:32

my father is better than your father..... ( to taki ogólny komentarz do tego tematu :P )

A tak na serio to jedyne co mnie nudzi i zarazem irytuje w WoW to pogoń za przedmiotami. Blizz ciągle wypudzcza nowe podziemia, nowe przedmioty, bossów itp. A tak naprawdę to wszystko się sprowadza do tego, że każde kolejne podziemie to jest trudniejszą wersją pierwszego end gameowego podziemia tylko że ma inną grafikę i nowe lepsze przedmioty. Mogliby równie dobrze zostawić ten jeden end gameowy dungeon i wypuszczać max contentu pvp.
Wiadomo, itemki to nie wszystko ale jest to rzecz naprawdę ważna szczególnie przy starciach z elitarnymi gildiami gdzie skill graczy jest na bardzo wysokim poziomie i o wygranej decyduje power postacim kto zada większe obrażenia, za ile potrafi uleczyć itp.

Ciągła pogoń za itemami to jest jedyny powód dla którego odszedłem od WoWa ( grałem od początku US bety aż do końca października br. z małą przerwą w czasie wakacji ).

Zawsze chciałem jako end gaming pvpować a nie latać do podziemi po itemki ( wiele osób tutaj powie, że jak ktoś ma skilla do pokona przeciwnika który ma najlepsze obecnie dostępne przedmioty i jako tako potrafi grać.
Za przeproszeniem gówno prawda ponieważ w pewnym momencie tworzy się tak ogromna przepaść pomiędzy tymi postaciami, że osoba z gównianym sprzętem ( żeby niewiem jak za***iście grała ) będzie zadawać obrażenia wypasionemy przeciwnikowi tak, jakby dźgała go widelcem a nie sztyletem co ma wyprówać flaki :P

Co mi się baaaardzo podoba w GW to właśnie focus na pvp. Robisz sobie postać/postacie w trybie rpg żeby obeznać się ze skillami, itemami, mechaniką gry itp. a potem możesz jechać pvp non stop. Tutaj nie ma tak chorej pogoni za coraz to lepszym sprzętem jak już sie osiągnie end gaming.

Jeśli chodzi o wielkość świata to myślę, że WoW i GW są porównywalne, w obu grach jest akurat =]
Napewno WoW ma więcej pola do popisu jeśli chodzi o roleplaying, interakcje z innymi graczami ( chodzi mi tylko o pve ).

Kolejna rzecz jaka mi się spodobała w GW to henchmani. Poprosu rewelacja ! Jestem pratycznie wolny od noobów xD. Jeśli ludzie w teami to debile, którzy robią wiecej zlego niż dobrego, nie słuchają się lidera itp. to poprostu biorę henchies XD i love it !
W WoW jest się skazanym na innych graczy, jeśli ma się grupę ludzi z którymi się gra i ci ludzie wiedzą co robic to jest super ( nawet w gildiach jest pełno debili ), ale w większości przypadków szuka się random party ponieważ koledzy z gildii są albo offline albo mająinne zajęcie w tym momencie ( mowa tu o questowaniu poza end gameowymi podziemiami bo tam to już zupełnie inna para kaloszy ).

Ogólnie w moich oczach wygląda to tak, że gdyby w WoW nie było aż takiej itemizacji i większy nakład szedł na rozwój pvp to dalej grałbym w WoW ponieważ gra ma fajny klimat, byłem w naprawde za***ej glidii z ludzmi którzy są super ale niestety nie bawi mnie spędzamie 5-6 godzin na próbach ubicia bossa bo blizzard wypuścił kolejny dungeon z za***ymi itemami. Wolabym ten czas spędzić na pvpowaniu.
Dlatego przestałem grać w WoW i zacząłem w GW =] bo tu jest nacisk w 99% na pvp i o to mi chodziło.

Podsumowując:

Jeśli lubisz pvp i to w różnych wydaniach to GW jest idealna dla ciebie.
Gra jest naprawde bardzo dobra, nie ma może jakiegoś super customer service ale jest za free więc naprawdęnie ma na co narzekać.
( brak abonamentu jest atutem tej gry i nie oszukujmy sie, przyciąga to więcej "debili" niż gra z abonamentem. Wystarczy poobserwować local chat w miastach ale na takich poprostu nie zwraca się uwagi )

Jeśli lubisz bawić się w roleplaying, lubisz dopieszczać swojego hero lub/i jesteś bardziej zainteresowany trybem pve niż pvp( pvp jest fajne ale za bardzo uzależnione od osiągnieć w pve), polecam WoW. Gierka jest naprawdę świetna, nie zawiedziesz się.
Co do abonamentu to pls nie oszukujmy się, te 50-60 zł miesięcznie to jest kilka paczek fajek/3 posiłki w fastfoodzie/ 2-3 pizze/ kilka flaszek :P osobiście wolę grać w WoW niż palić fajki/chlać bądź też raczyć się jakże zdrowym fastfoodem.

Yarr

Lord Varden
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Lord Varden » 27 lis 2005, o 18:08

Niewiem czy wiecie,ale od 2 miechów w World of Warcraft są lagi,Blizzard nic z tym nie robi :/ .Żal mi tych biednych graczy,którzy płacą kupe kasy za gre,a twórcy maja ich w...tyłku :(

stoprocent
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: stoprocent » 27 lis 2005, o 23:31

Uwazam ,ze jezeli ktos lubi PvE to powinien grac w EverQuest 2, swiat o wiele bardziej rozbudoway, gra wymaga wrecz Angielskiego i Myslenia. Osobiscie pogralem 10h i gra mnie oczaerowala, pewnie bym teraz w to gral gdyby nie moj Angielski...
.:użytkownik zbanowany:.

Thorin Steelshield
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Thorin Steelshield » 7 gru 2005, o 19:20

Hmm wiecie wkońcu obie gry wyszły z firmy blizzard.....
GW robione przez grupe z blizzarda
WoW przez blizzarda
Najlepiej było by gdyby połączyli te gry w taki sposób
Postacie
WoW
Świat
WoW
Pvp
Siege z WoWa a tak to GW
Bronie
WoW i GW razem :F
Obrazek