World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

Ward Against Noobs
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Ward Against Noobs » 28 sty 2007, o 22:18

Ale nie jestem dzieciem wirtualnego świata jak gracze wowa. Radzę iść na odwyk bo chyba za dużo gracz. Teraz wow, potem dokupisz konsole i będziesz do końca życia dzieckiem komputera na którego widok laski wybuchają ze śmiechu, hyhy.
Obrazek

Selv
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Selv » 28 sty 2007, o 22:20

Czy ja wiem, grałem pare mcy z kobietą. Tylko dla czystej zabawy. Po paru miesiącach doszliśmy jednak, ze jeśli nie gramy po 6h dziennie, to nie mamy tierów, nie mamy rank pvp, nie mamy tyle golda na byle co co inni a wow opiera się na tierach, opiera się na całej reszcie :( Ty czy tam nie pojdziesz bez tiera, tego czy tamtego nie zdobędziesz bez ranku etc.
Nie gadaj, ze raidy trwają parę chwil w wowie a wyfarmienie dobrych itemków na pvp/pve trwa pare dni. A nawet na byle jakie PVP potrzeba dobrych itemków, bo inaczej jesteś na szota.
Smutna prawda.
Może jakbym miał znowu 17 lat i czasu tyle, to była by to dla mnie fajna gra, ale nie w obecnym wieku, jak człowiek chce dojść do czegoś, a nie ma tyle godzin na granie.
Obrazek

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 29 sty 2007, o 12:09

Ward Against Noobs pisze :Grałem w betę oraz potem wykupiłem na miesiąc, ale sprzedałem po paru dniach. Po prostu dziewczyna, siłownia wypad ze znajomymi za miasto, survival to są rzeczy, które mnie kręcą a nie gra taka.

Jeśli wolisz inne rzeczy to wg mnie żadna gra nie będzie ci się podobała, bo każda wymaga trochę czasu.
Jednym słowem to nie wina WoWa, tylko tego, że wolisz zrobić cokolwiek innego niż pograc (i ja to rozumiem, ale w takim razie po co krytykować ?)

Ward Against Noobs pisze :Druga sprawa, jeżeli jest tak jak mówisz to jak to jest ,że najlepsi grają po 10-12 h w wowa? I nie mów ,że tak nie jest bo to przyznają sami gracze WoWa a wynika to jedynei z tego ,że to MMORPG. Lvl swoją drogą a itemy swoją.

A wiesz ile grają najlepsi w CSa, w GW i w Piłkę nożną ? Graja conajmniej te 10-12 h dziennie, ale pewnie więcej.

Ward Against Noobs pisze :Inna rzecz, wcale nie trzeba grać w wowa aby go krytykować, czemu? Ponieważ to MMORPG.

Tu mnie rozwaliłes. Gratulacje! Sam do tego doszedłeś ?

Ward Against Noobs pisze :Ale nie jestem dzieciem wirtualnego świata jak gracze wowa. Radzę iść na odwyk bo chyba za dużo gracz. Teraz wow, potem dokupisz konsole

Jeśli to było do mnie to nie mów takich pierdół, bo nawet mnie nie znasz. Po pierwsze nie grywam w WoWa w ogóle. Po drugie nie mam konsoli. Po trzecie grywam co najwyżej 3 h dziennie (nawet w weekendy, i to głównie porą nocną jak nic nie muszę robić).
A tak w ogóle to ja nie wiem o co ci chodzi z tym dzieckiem wirtualnego świata... Poza tym nie każdy gracz WoWa grywa po kilkanaście godzin dziennie (zresztą to nie są najlepsi gracze, to są maniacy).

Ward Against Noobs pisze :i będziesz do końca życia dzieckiem komputera na którego widok laski wybuchają ze śmiechu, hyhy.

Hmm, znam mnóstwo dziewczyn młodszych ode mnie, i dużo starszych, które grywają na kompie (i to dużo więcej niż ja)...
A to wybuchanie ze śmiechu to z autopsji chyba wytrzasnąłeś, bo nie jestem w stanie pojąć tego "twojego świata" xD

PS. nie chce sie klocic, po prostu chce ci uswiadomic, ze sie mylisz, ale ty wsykakujesz z takimi tekstami, ze trudno to pozostawic bez komentarza...
Ostatnio zmieniony 29 sty 2007, o 12:14 przez Feargus, łącznie zmieniany 1 raz

Ward Against Noobs
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Ward Against Noobs » 29 sty 2007, o 14:55

"A wiesz ile grają najlepsi w CSa, w GW i w Piłkę nożną ? Graja conajmniej te 10-12 h dziennie, ale pewnie więcej."

Nie wiem jak w CSa, ale w GW najlepsi nie grają więcej niż 3h ba, przypominam o iQ które grało od poniedziałku do czwartku po 2h dziennie a swoje osiągneli.

a czy się mylę? Fakty mówią jednak same za siebie ,a alkoholik się nie przyzna ,że jest alkoholikiem więc nie będę dyskutował.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2007, o 14:59 przez Ward Against Noobs, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 29 sty 2007, o 15:13

Ward Against Noobs pisze :Nie wiem jak w CSa, ale w GW najlepsi nie grają więcej niż 3h ba, przypominam o iQ które grało od poniedziałku do czwartku po 2h dziennie a swoje osiągneli.

Ehh boże, nie zrozumiałeś ... Mnie nie chodzi o to, ile gra cała gromada (składająca się conajmniej z 8 osób...) tylko o to, ile gra pojedynczy member takiego iQ. Zreszta nawet mogę ci uwierzyć, że grywali po te 2 h dziennie. Z drugiej strony nie zdajesz sobie sprawy jak długo oni grywali, żeby się nauczyć, a potem tylko wspólnie grać i coś osiągać. Kariera takiego zawodnika nie zaczyna się od momentu jak osiąga sukcesy, na początku są bardzo długie sesje i treningi, a dopiero potem można coś poważnego wygrać.
Znasz takiego zawodnika jak Fatal1ty ? Jest to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) graczy CSa. Kiedyś był z nim wywiad. Sam powiedział, że aby osiągnąć takie sukcesy grywał sesje po 36 godzin.

Więc niestety, nie masz racji w tym temacie...

Ward Against Noobs pisze :a czy się mylę? Fakty mówią jednak same za siebie ,a alkoholik się nie przyzna ,że jest alkoholikiem więc nie będę dyskutował.

Lol, to znowu coś do mnie ? Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdania mojego poprzedniego posta, spróbuj literka po literce, aż zrozumiesz, że grywam zaledwie kilka godzin (no, max 3) dziennie, więc nie jestem nałogowcem, ani jakimś maniakiem...
Ty pewnie (tak się domyślam z tego co opowiadzasz, ale mogę się mylić) na tych wyjazdach z qmplami, z dziewczynami i w siłowni spędzasz więcej czasu, a jakos nie nazywam cię "alkoholikiem" =]
A w końcu to też może być nałóg... Tyle, że zdrowszy (no niezawsze ^^ , to zależy od tego co się robi na tych wyjazdach itp. :P)

No to tyle offtopu...

~~

A teraz...
Jak wam się podoba WoW: TBC ? Wprowadza jakieś zmiany w starych kontynentach albo w grafice ?
Bo mówiąc szczerze to na screenach wygląda średnio, ale potem jak sie włączy grę to naprawde można sobie solidnie pograć.
Aha, Jak tam Draenei i Blood Elves ? Opłaca się nimi w ogóle grac ?

Ward Against Noobs
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Ward Against Noobs » 29 sty 2007, o 16:27

Feargus napisał :Ehh boże, nie zrozumiałeś ... Mnie nie chodzi o to, ile gra cała gromada (składająca się conajmniej z 8 osób...) tylko o to, ile gra pojedynczy member takiego iQ. Zreszta nawet mogę ci uwierzyć, że grywali po te 2 h dziennie. Z drugiej strony nie zdajesz sobie sprawy jak długo oni grywali, żeby się nauczyć, a potem tylko wspólnie grać i coś osiągać. Kariera takiego zawodnika nie zaczyna się od momentu jak osiąga sukcesy, na początku są bardzo długie sesje i treningi, a dopiero potem można coś poważnego wygrać.
Znasz takiego zawodnika jak Fatal1ty ? Jest to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) graczy CSa. Kiedyś był z nim wywiad. Sam powiedział, że aby osiągnąć takie sukcesy grywał sesje po 36 godzin.

Radzę poczytać o iQ zanim zaczniesz gadać głupoty. Żeby być w top 1 trzeba grać dużo, ale jeszcze bardziej trzeba myśleć i wcale nie trzeba grać więcej niż 2h dziennie. Wiem od kiedy zaczyna się kariera owego zawodnika ,ale jest to rozłożone w czasie. No i jak mówiłem porównanie GW do CSA ma się tak samo jak porównanie roweru z mikrofalówką. GW jest osobną grą w której aby utrzymać się w TOP 100 to żadne umiejętności, TOP 50 tu już zaczynają się schodki. Dodajmy więcej, ANet chce zmniejszyć jeszcze ten czas :)
Feargus napisał :"Więc niestety, nie masz racji w tym temacie..."
Lol, to znowu coś do mnie ? Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdania mojego poprzedniego posta, spróbuj literka po literce, aż zrozumiesz, że grywam zaledwie kilka godzin (no, max 3) dziennie, więc nie jestem nałogowcem, ani jakimś maniakiem...
Ty pewnie (tak się domyślam z tego co opowiadzasz, ale mogę się mylić) na tych wyjazdach z qmplami, z dziewczynami i w siłowni spędzasz więcej czasu, a jakos nie nazywam cię "alkoholikiem" =]
A w końcu to też może być nałóg... Tyle, że zdrowszy (no niezawsze ^^ , to zależy od tego co się robi na tych wyjazdach itp. :P)

No to tyle offtopu...

Radzę poczytać definicje nałogu. Wystarczyło popatrzeć na PGA na graczy aby wiedzieć co jest grane. Oczywiście nie każdy jest uzależniony, ale nie zmienia to faktu ,że w MMO właśnie najbardziej się uzależniają ludzie, czująsię kimś ,leczą smutki... Radzę poczytać o tym chociażby w necie i nie traktować tego jak nic bo wystarczyło abym przejrzał forum Bnet praę razy i zobaczył posty ludzi, którzy pisali ile grają. Mój rekord wśród osób, które znam to granie 2nocek z rzędu(na częcie kolegę wyleczyliśmy po swojemu)
Obrazek

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 29 sty 2007, o 20:31

Ward Against Noobs pisze :Radzę poczytać o iQ zanim zaczniesz gadać głupoty. Żeby być w top 1 trzeba grać dużo, ale jeszcze bardziej trzeba myśleć i wcale nie trzeba grać więcej niż 2h dziennie. Wiem od kiedy zaczyna się kariera owego zawodnika ,ale jest to rozłożone w czasie. No i jak mówiłem porównanie GW do CSA ma się tak samo jak porównanie roweru z mikrofalówką. GW jest osobną grą w której aby utrzymać się w TOP 100 to żadne umiejętności, TOP 50 tu już zaczynają się schodki. Dodajmy więcej, ANet chce zmniejszyć jeszcze ten czas :)

1. Nie porównałem GW do CSa ani razu... :)
2. Chodzi o czas gry, który w większości gier jest podobny, bo może być zużytkowany na oswojenie się z grą, poznanie jej w każdym detalu. GW to nie tylko używanie TSa i myślenie, ale głównie indywidualne umiejętności gracza do współpracy oraz umiejętność samej gry (czyli zachowanie się podczas GvG + znanie skillów + umiejętność zapobiegania ataków wroga + duzo, duzo wiecej). Kazda gra jest bardzo zlozona i nie mow, ze zeby byc najlepszym to wystarcza te 2 - 3 h dziennie (głównie z początku)
3. Cały czas chodzi mi o czas gry pojedynczego gracza, a nie o czas gry całego teamu.

Ward Against Noobs pisze :Radzę poczytać definicje nałogu. Wystarczyło popatrzeć na PGA na graczy aby wiedzieć co jest grane. Oczywiście nie każdy jest uzależniony, ale nie zmienia to faktu ,że w MMO właśnie najbardziej się uzależniają ludzie, czująsię kimś ,leczą smutki... Radzę poczytać o tym chociażby w necie i nie traktować tego jak nic bo wystarczyło abym przejrzał forum Bnet praę razy i zobaczył posty ludzi, którzy pisali ile grają. Mój rekord wśród osób, które znam to granie 2nocek z rzędu(na częcie kolegę wyleczyliśmy po swojemu)

Ehh, czuję w tobie troszeczkę nie tolerancji wobec osób, które robią coś innego niż ty... Wiem, wiem, twoja racja jest twojsza i najtwojsza.
A teraz do rzeczy. Czemu czepiasz się nałogu jakim są gry komputerowe ?
Raz, że jeśli ktoś spędza przed komputerem 24 h/dobe to jest jego i tylko jego sprawa. Nikogo innego (a tym bardziej ciebie, czyli osoby które tego nałogu całkowicie nie uznaje i nie rozumie) nie może to interesować i nie powinien w to ingerować. A to dlatego, że nałóg ten nie szkodzi społeczeństwu ani trochę.
Dwa. Sam znam osobę, która przy GW spędziła 21 h bez przerwy.. czy to oznacza, że jest zkazana na "potępienie" ? Że leczy smutki ? Nie, po prostu bardzo lubi tą grę, ma tu qmpli i razem z nimi gra. Całkowicie nie rozumiem tej twojej diagnozy...

BTW. Wyleczyliście go po swojemu ? Jakaś inkwizycja czy jak ? Na stos z nim ? :D

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 29 sty 2007, o 21:44

juz tak feargus nie sciemniaj ze 3h wszyscy wiemy ze zawalasz nocki dla Mario... a tak swoja droga blizzard troche bezlitosny. teoretycznie nie musisz kupywac TBC ale jak nie kupisz to zostaniesz w tyle i bedizesz mogl sobie pochodzi do gnomergane... szczerze to czekam na jakis dobry mmo ktory oslabi troche pozycje wowa (moze WHO, moze LOTRO). ponoc pracuja sobie pocichy nad d3...

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 29 sty 2007, o 23:46

pyra pisze :juz tak feargus nie sciemniaj ze 3h wszyscy wiemy ze zawalasz nocki dla Mario... a tak swoja droga blizzard troche bezlitosny. teoretycznie nie musisz kupywac TBC ale jak nie kupisz to zostaniesz w tyle i bedizesz mogl sobie pochodzi do gnomergane... szczerze to czekam na jakis dobry mmo ktory oslabi troche pozycje wowa (moze WHO, moze LOTRO). ponoc pracuja sobie pocichy nad d3...

Oddam życie za Mario, to mój najukochańszy hydraulik :D
A z drugiej strony to fajnie by było, jakby stworzyli jakiegos innego fajnego MMO, bo WoW ma teraz "monopol" :)
Szczególnie interesuje mnie ten LOTRO, nawet zapisałem się na Closed Beta (ceikawe czy mnie wezmą :P). Interesujący jeszcze jest Vanguard: Saga of Heroes no i Warhammer: Age of reckonening (ale kiedy to bedzie :( ). Dla osób z IQ powyżej 100 polecam jeszcze EVE Online (ale to dość trudna gra, połączenie gry ekonomicznej i MMO) ale to już offtop.

A co do TBC to myśle, że mimo wszystko WoW zasłużenie ma te ponad 8 milionów aktywnych fanów. Co by o tej grze nie mówic, to jest to po prostu świetna produkcja. Gdyby tylko grafika była lepsza to wtedy byłoby doskonale jak na MMORPGi.

Selv
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Selv » 30 sty 2007, o 10:33

LORTO nie da rady, Turbine to firma której mmo są masakryczne. Grałem w D&D i miałem dosyć po dokładnie 6h. Grałem tylko jeden dzień i stwierdziłem, że to jeden z najsłabszych mmo na rynku. 0 polotu, 0 frajdy z gry.
Obrazek

El-Polaco
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: El-Polaco » 30 sty 2007, o 12:42

Cześć wszystkim. Mam pewne pytanie. Chciałbym spróbować WoWa. Czy jest możliwość że, kupiłbym World of Warcraft załozył konto, a następnie nie kupowałbym Burning Crusade tylko pożyczył bym od kumpla, zainstalował, upgradował konto i móglbym grać zarówno na podstawowych kontynentach jak i na Outlandach?? Mógłbym grać Draneiami i Blood Elfami?? Proszę o odpowiedź. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić :)

Pozdr.

Marmur
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Marmur » 30 sty 2007, o 12:55

nie...
[url=http://imageshack.us][img]http://img66.imageshack.us/img66/4719/703fd2.gif[/img][/url]

[color=#000099]"The wrath of the lion is
the wisdom of God"[/color]

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 30 sty 2007, o 15:30

co rozumiesz przez upgrade konta?? sama instalke mozesz porzyczyc od kumpla (ba, nawet z neta sciagnac) ale musisz miec cd-key i nie moze byc on aktywowany na innym koncie.

selv, to ze Turbine wydalo jak do tej pory slabe gry to nie znaczy ze lotro bedzie slabe. ja wierze ze lotro bedzie stalo na poziomie wowa (szczegolnie ze jestem fane tolkiena ;P ).

El-Polaco
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: El-Polaco » 30 sty 2007, o 15:43

Chodziło mi o to, że jak się miało podstawke WoWa i tam założone konto i kupiło się BC to zeby grać w BC trzeba było zrobić upgrade konta. Czyli mam rozumieć że aby konto WoWa upgradować do gry w BC trzeba mieć cd-key do BC??

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 30 sty 2007, o 16:39

El-Polaco pisze : Czyli mam rozumieć że aby konto WoWa upgradować do gry w BC trzeba mieć cd-key do BC??

Tak. A CD-keya do BC znajdziesz w pudełku od tejże gry :)

El-Polaco
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: El-Polaco » 30 sty 2007, o 18:23

Dzięki :) . Moje wątpliwości zostały rozwiane :D .
Mam w takim razie jeszcze jedno pytanie :P. Czy warto teraz zaczynać grać w WoWa w samą podstawkę?? Bo kupno i podstawki i dodatku to teraz dla mnie troche za drogo, dochodzi jeszcze abonament. Jest jeszcze sporo ludzi z pierwszej części?? czy wszyscy już wyemigrowali na Outlands??

Z góry thx,
Pozdr. :biggrin:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, o 18:57 przez El-Polaco, łącznie zmieniany 1 raz

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 30 sty 2007, o 22:10

oczeywiscie ze mozesz :) .ale bedzie to oplacalne do momentu kiedy nabijesz 60-70lvl i bedizesz mial na tyle silne itemki zeby wbic za darkportal (powiedzmy ze epixy ze strat bo nie licz na tier bez gildii).powiedzmy ze zajmie ci to pol roku nie spieszac sie.

Dziecko z Lasu
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Dziecko z Lasu » 30 sty 2007, o 23:30

OMFG!
Obrazek
Jak myślicie- fake?
A jeżeli jakimś cudem broń istniałaby naprawdę... GG warlocks ^ ^

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 31 sty 2007, o 11:48

Dziecko z Lasu pisze :OMFG!
Obrazek
Jak myślicie- fake?
A jeżeli jakimś cudem broń istniałaby naprawdę... GG warlocks ^ ^

Na pewno jest to fake, bo tten topor jest lepszy od "Sword of the thousand Truths" z South Parka :P

156 dmg per second... Jak wpadnie krytyk, to ... nie ma szans, to nie moze byc prawda :)

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 31 sty 2007, o 15:09

Zacząłem się zastanawiać, jakim druidem grać do end-game. Z początku myślałem, że najlepszy będzie feral, ale później obejżałem parę buildów, no i cóż... ([url=http://www.wowwiki.com/Druid_builds]Buildy[/utrl] Zastanawiam się nad buildami "Balance Builds: Full Balance (Moonkin): PvE" oraz "Feral Builds: Full Feral: General purpose". Co radzicie? BTW. to na pewno fake, bo daje immuna na fear co jest cholernie dobre + statsy. Nie, to nie możliwe.
GW Mode: OFF

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe