World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 7 lut 2007, o 11:02

Ja bym nie liczył na tak szybkie wydawanie kolejnych gier z serii Warcraft ... Po prostu nic o tym nie wiadomo, za to Panowie z Blizzarda zapowiadają gry z inncyh serii. Sądzę, że nowe Warcraft pojawi się dopiero za kilka lat, i znowu będzie fenomenem :)

BTW. Blizzard zapowiedział kolejnego Starcrafta (nie wiadomo jakiego :P) i jakiegos RPG nie związanego już z istniejącymi seriami.

Jeśli jednak już ten Warcraft kolejny będzie - to prawie na 100% będzie się walczylo z Arthasem (czyli z Krolem Liszem).

Arkatel
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Arkatel » 7 lut 2007, o 14:46

Nom, ja prez dwa i pół roku grałem w Warcrafta 3, i przez półtora roku na BNet, wszystkie inne gry mi się nudziły, dopiero teraz dostałem GW, którego nie odłożyłem, ale WoW, jest jednak może bardzo popularny,a przy GW wymięka(grałem u kumpla na Priv Servie), w GW gra 2 miliony kludzi, w WoW 8 milionów, ale to duża różnica, ludzie myślą, że Wow, to gra badzo fajna, lecz:stosunkowa dobra grafika, lecz za bardzo cukierkowa, ogła bybyć taka jak w W3, tam jest bdb, stosunkowo szybko się nudzi, gdyż bardzo łatwo ginąć, i szkoda że nie jest w pol,skiej wersji, Warcraft zawsze był strategią, i WoW mogło by też być, zamiast WoW można by wypuścić Diablo 3, wtedy pewnie by było wa razy tyle kont, i najgorsze opłaty. I nie powinno zakończyć się na walce z Ner'Zhulem, tylko na rozgromieniu Kiljadena, jestem ogólnie maniakiem warcrafta i znam całą historię azerothu od W1-W3 chociaż grałem tylko w W3, ogólnie WoW jest fajny, tylko ma masę pirackich servóv, i bardzo duzo bugów.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 14:52 przez Arkatel, łącznie zmieniany 1 raz

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 7 lut 2007, o 15:11

Arkatel pisze :dopiero teraz dostałem GW, którego nie odłożyłem, ale WoW, jest jednak może bardzo popularny,a przy GW wymięka(grałem u kumpla na Priv Servie), w GW gra 2 miliony kludzi, w WoW 8 milionów, ale to duża różnica, ludzie myślą, że Wow, to gra badzo fajna

I wszystko jasne... priv - 15% org serwerów...
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 15:12 przez papski, łącznie zmieniany 1 raz
GW Mode: OFF

True Touch
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: True Touch » 7 lut 2007, o 15:12

Jak grałeś na priv w wowie to się nie dziw , że był zbugowany.
Obrazek

Dziecko z Lasu
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Dziecko z Lasu » 7 lut 2007, o 15:14

Arkatel pisze :grałem u kumpla na Priv Servie

Spróbuj najpierw na WŁASNYM KONCIE i na ORGU- potem się wypowiadaj.

bardzo łatwo ginąć

Grałeś meele magiem?

tylko ma masę pirackich servóv

To nie wina Blizzarda i wcale nie czyni gry gorszym.

bardzo duzo bugów.

A to nie przypadkiem wina priva?

EDIT: Pisałem tego posta gdy nie było powyższych, jakby co ^ ^
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 15:19 przez Dziecko z Lasu, łącznie zmieniany 1 raz

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 7 lut 2007, o 15:57

Arkatel pisze :ale WoW, jest jednak może bardzo popularny,a przy GW wymięka(grałem u kumpla na Priv Servie)

Granie na priv serverze jest bezsensu. Nie znajdziesz tam ok. 90% gry - świata, itp. Ja też początkowo zaczynałem na priv serwerach, i oto przykladowy bug: Nie było kolejki jeżdżacej miedzy Ironforge a Stormwind... jednym słowem - grałes na privie ? Nie widziałes gry.

Arkatel pisze :w GW gra 2 miliony kludzi, w WoW 8 milionów, ale to duża różnica

Różnica w czym, bo nie rozumiem ? I z tego co wiem, to w GW gra już 3 miliony, a nie dwa.

Arkatel pisze :ludzie myślą, że Wow to gra badzo fajna, lecz:stosunkowa dobra grafika, lecz za bardzo cukierkowa

Każdy myśli co innego, i niczego nie możesz nikomu zabronić. Inna sprawa. Grafika w WoWie jest po prostu średnia, i nie ma się co kłócic... GW deklasuje WOWa pod tym względem.

Arkatel pisze :ogła bybyć taka jak w W3, tam jest bdb, stosunkowo szybko się nudzi, gdyż bardzo łatwo ginąć

Bardzo łatwo ginąć ? To zależy od poziomy twoich umiejętności chyba ? Bo nie zaliczylbym tego do wad gry...

Arkatel pisze :i szkoda że nie jest w pol,skiej wersji

Mam nadzieje, że to jakiś żart.... Z tego co wiem, to żeby osiągnąć polską wersję w WoWie, trzebaby było postawić oddzielne serwery, bo język przypisany jest do Serwera, i nie można go zmieniać podczas gry. Niestety, Polaków nie ma w WoWie na tyle wielu, żeby zajmowali kilka serwerów. A Anglicy na pewno nie będą grali na serwerach z Polskim językiem.
Poza tym, to kolejny powód, żeby nauczyć sie Angielskiego... Zreszta sorry, ale takie czasy, i znajomość tego języka nie jest wymagana tylko w grach.

Arkatel pisze :Warcraft zawsze był strategią, i WoW mogło by też być, zamiast WoW można by wypuścić Diablo 3, wtedy pewnie by było wa razy tyle kont

Nie byłbym tego taki pewien... Zresztą ciekawe skąd Ty wysnuwasz takie wnioski ?

Arkatel pisze :i najgorsze opłaty.

Ten temat był tyle razy ciągnięty, że aż strach o tym przypominać. Ja ci powiem tak: Nie stać cię ? Nie graj i przynajmniej nie narzekaj :/

Arkatel pisze :ogólnie WoW jest fajny, tylko ma masę pirackich servóv, i bardzo duzo bugów.

Pirackie serwery nie zależą od Blizzarda. Są winą struktury MMORPG. L2 też ma mnóstwo priv serwerów. GW też by miało gdyby było MMORPG.. a że jest CO, to właśnie nie ma.
A co do bugów... to dlatego, że sie gra na privach, bo na oryginalnych serwerach bugów zbyt wielu nie ma.

PS. To kolejny post krytykujący WoWa (może w mniejszym stopniu niż inne, ale jednak) od osoby, która w WoWa nigdy nie grała. Gratz.

Arkatel
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Arkatel » 7 lut 2007, o 17:59

Aha, stać mnie na WoW, angielski znam tak sobie (jeszcze się uczę), tylko że dla mnie nie ma sensu kupować WoW, gdyż warcraft 3, daję mi frajdę, WoW bym kupił, lecz niestety nie mogę cały czas siedzieć przed kompem, uczyć się trzeba, takie czasy, potem będzie praca, i mamy przesrane, hmm może nie jest łatwo ginąć, ale nawet jak widziałem na targach gier WoWa, to widziałem całkiem dużo lagów, a w GW na moim 100 megabitów/s nie ma ich wcale, Blizzard jednak wypuścił diablo, więc, mogłoby by być nowe Diablo, gdyż to bardziej pasuję do MMORPG, może z tym że łatwo się ginie przesadziłem, ale gdy są bdb lagi, to jest strasznie, a cukierkowa grafika to taka nudna jest, bardziej dla dzieciaków, W1-W3 to były RTS, a Diabo to jeszcze jest jeden z najwięcej granych RTS(teraz Gothic 3 rządzi, alb Oblivion), tamtych czasów, poprawić grafę, dodać fabułę, zrobić parę nowych klas, i mamy miodzio.

Rondel
Awatar użytkownika
.: Przecinek :.
.: Przecinek :.

World of Warcraft

Post autor: Rondel » 7 lut 2007, o 18:02

Diablo to RTS? przegapiłem Diablo 3? Oo
Ostiego Undead pisze :kiedyś chciałem puścić bąka i się posrałem

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 7 lut 2007, o 18:31

Dziecko z Lasu pisze :Wydaje mnie się, że Northrend będzie ostatnim dodatkiem- końcowa walka z Artasem-Królemliczem w jego cytadeli itd.
A Blizz chyba nie chce tak wcześnie zakończyć historię gry i przestać zbujać dodatkowej kasy ;)
BTW. Ciekawe, czy będzie można zdobyć Frostmourne i jego zbroję ^ ^

Koncowa walka taa, no wiesz, blizz powidzial, ze ortale w Outlands daja niemal nieograniczone mozliwosci rozwoju, nowe swiaty, nowe planety no wiesz (;,

Koncowa walka jak juz to bedzie wszyscy vs, Kil'Jeaden. Arthas to zabawka, stworzona przez Kel'Thuzada, a Kel'Thuzad przez Kil'Jeadena, w razie potrzeby mozna skleic nowa historie o nowych planach Burning Legionu, który poprostu zrobi sobie następengo l33t-h3r0.

Akcja, moze teraz sie przenosic miedzy roznymi planetami.

Dodanie Northendu to logiczna kontunuacja imho. Następny dodatek to bedzie uzupełnianie Azeroth (zobacz na mapie okolo 7 stref jest wciąż zamkniętych).
Cytadeli, gdzie Arthas wcale nie trzeba dodawać w dodatku. Doh. Np. Black Temple, Zul'Aman i Uldum będą dopiero w paczach. Obstawiam, że Black Temple dopiero w czerwcu.
Każdy myśli co innego, i niczego nie możesz nikomu zabronić. Inna sprawa. Grafika w WoWie jest po prostu średnia, i nie ma się co kłócic... GW deklasuje WOWa pod tym względem.

Co do grafiki sie zgadzam. Ale pod względem Animacji WoW deklasuje kazdego MMO w jakiego grałem (od EQ2 zaczynaja na Vanguard: SoH konczac).
Poprostu panowie z Blizza osiągneli miszczostwo pod tym względem.
Podobnie sterowanie. Poprostu nic lepszego niz to co jest w WoW, do mmo zaimplementowac sie juz nie da..
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 18:35 przez iniside, łącznie zmieniany 1 raz

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 7 lut 2007, o 19:50

Arkatel, wcale nie trzeba siedzieć dużo czasu przed kompem w WoW'ie. Przy okazji Diablo nie było RPG'em tylko H&S... Grafa w WoW'ie jest cukierkowa ale to już tylko kwestia gustu. Jako fan uniwersum Warcraft'a wyobrażasz sobie WoW'a z grafą np. GW? Ja jakos nie potrafię - to nie byłby wtedy Worldcraft.

Arkatel
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Arkatel » 7 lut 2007, o 20:49

Chodzi o to że lepsza by była taka jak w W3 to by było świetnie gdyż tamta nie jest ani cukierkowa, ani taka jak w prawdziwym świecie. Pomyliło mi się napisałem rzy diablo RTS, a chciałem RPG, sry.

Dziecko z Lasu
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Dziecko z Lasu » 7 lut 2007, o 20:57

Znalazłem przed chwilą na WoWWiki:
According to Blizzard, player characters in World of Warcraft would not be capable of killing the Lich King until at least level 90.

Czyli przed Arthim czeka nas jescze jeden dodatek, albo zwiększą lvl cap odrazu o 20 leveli ;)

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 7 lut 2007, o 22:38

Arkatel pisze :Chodzi o to że lepsza by była taka jak w W3 to by było świetnie gdyż tamta nie jest ani cukierkowa, ani taka jak w prawdziwym świecie.

Sorry, jeśli źle zrozumiałem, ale mówisz, że grafika z Warcrafta 3 byłaby lepsza niż ta w World of Warcraft ?
Otóż chciałbym cię poinformować, że to ta sama grafika, bo istnieje na tym samym silniku graficzynym (czyt. Enginie). :)

Co najwyżej mylące może być to, że w W3 patrzysz na tekstury z daleka, a w WoW z bliska... Zresztą pod względem ostrości tekstur i ogólnie jakości grafiki WoW został nie tyle co poprawiony względem W3, ale po prostu dopasowany do gry MMORPG (więc jakby nie patrzeć to musi wyglądać to ciut lepiej, ale kolorki i ogólnie rozumiany wygląd masz ten sam co w Warcrafcie).

Arkatel, wcale nie trzeba siedzieć dużo czasu przed kompem w WoW'ie. Przy okazji Diablo nie było RPG'em tylko H&S... Grafa w WoW'ie jest cukierkowa ale to już tylko kwestia gustu. Jako fan uniwersum Warcraft'a wyobrażasz sobie WoW'a z grafą np. GW? Ja jakos nie potrafię - to nie byłby wtedy Worldcraft.

Całkowicie się zgadzam ze wszystkim co tu jest napisane.
W WoWa można grać ile się chce, a i tak wcześniej czy później osiągniesz ten swój wymarzony 70 lvl. Dlatego nie lubie jak ktoś gada, że na WoWa trzeba poświęcić dużo czasu. Jeśli poswiecasz czas na WoWa to tylko twoja sprawa, ale przecież nie trzeba tego robic.
Szczerze mowiac tez sobie nie wyobrazam WoWa w grafice GW, ale i tak uwazam, ze graficy mogli sie troche bardziej postarac. Ale co wtedy z wymaganiami ? Ehh trudna sprawa, bo nawet teraz przy bardzo dobrze zoptymalizowanym kodzie, gra potrafi sie ciać jak ma się malo RAMu.

Ale nawet jak widziałem na targach gier WoWa, to widziałem całkiem dużo lagów, a w GW na moim 100 megabitów/s nie ma ich wcale,

Powiem ci szczerze, że ja na neostradzie 512 kb/s nie mam w WoWie żadnych lagów... Więc coś mi się zdaje, że zmyślasz...

Blizzard jednak wypuścił diablo, więc, mogłoby by być nowe Diablo, gdyż to bardziej pasuję do MMORPG, może z tym że łatwo się ginie przesadziłem, ale gdy są bdb lagi, to jest strasznie

Raz, że lagów nie ma. Dwa, nie jestem pewien czy Diablo bardziej pasuje do MMORPG, weż pod uwagę sukces jaki osiągnął WoW (z tego co pamiętam to początkowo przygotowano 500 tys. pudełek... a mamy 8 mln aktywnych kont) i nawet nie marudź, że mogli ściągnąć więcej kasy :P

A cukierkowa grafika to taka nudna jest, bardziej dla dzieciaków, W1-W3 to były RTS,

ehh, Tak to jest jak się porównuje MMORPG do RTSów. To już prędzej zrozumiem porównanie GW do WoWa :P.
A co do grafiki dla dzieciaków. N/C

A Diabo to jeszcze jest jeden z najwięcej granych RTS(teraz Gothic 3 rządzi, alb Oblivion), tamtych czasów, poprawić grafę, dodać fabułę, zrobić parę nowych klas, i mamy miodzio.

Weź pod uwagę, że Diablo 2 to także jeden z najbardziej liniowych Hack'n'Slashów (nie, nie RTSów, anie nie RPGów) wszechczasów. Nawet mapa była jednym, wielkim, ograniczonym murkiem, "prostokątem". :)

Aha, czy ja wiem czy Gothic 3 rządzi... wcale nie wypadł IMO tak dobrze jak mówisz. Słaba jakość tekstur, przesadzone shadery, słaba animacja postaci, niedopracowane modele zbroi, itp. Jedyne co się chwali to wygląd lokacji i fabułę (ale w tym drugim przypadku z chwaleniem też bywa różnie)
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak został oceniony Gothic 3 na gamespy (tylko sie nie wystrasz :P) to patrz tu - http://pc.gamespy.com/pc/gothic-iii/747441p1.html - Bardzo dobra ocena w postaci 1,5/5 gwiazdek :P. Chciałbym też przypomnieć, że serwis gamespy, jest jednym z najbardziej renomowanych serwisów, więc pewnie aż tak bardzo nie kłamią.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 22:59 przez Feargus, łącznie zmieniany 1 raz

Yahzon
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Yahzon » 7 lut 2007, o 23:45

SKończcie już marudzić o grafice WoW. Nie istnieje możliwość aby zachowac klimat Azeroth, zbudowany przez Warcraft 3 i Frozen Throne stosując grafikę "realistyczną" z zaledwie drobną stylizacją jak w GW oraz Lineage II, bądź grafiką ultrarealistyczną jak W Vanguard i EQ2. Kwestią zaś gustu pozostaje że niektórym bardzo się ta bajkowość podoba i pozwala lepiej wyczuć klimat u innych wywołuje uśmiech politowania a u mnie reakcje wymiotne.
Argument o grafice WoW jest już tak wyeksploatowany że stał się nudny.
There in no place like home.
XII Reaktywacja

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 8 lut 2007, o 01:35

Gnomeregan- Human Warlock lv 70
link do mojego profilu
GloriaVictis

xboxlive: maciekroman

zapraszam do wspolnej gry w gears of war, call of duty 4

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 8 lut 2007, o 06:54

Dziecko z Lasu pisze :Znalazłem przed chwilą na WoWWiki:

Czyli przed Arthim czeka nas jescze jeden dodatek, albo zwiększą lvl cap odrazu o 20 leveli ;)

Ale to napaprwde ciekzo zrozumieć, że moga dodać Northend, i zamknąć Frozen Thorn. Jaaa
Ahn'Qiraj, Naxxramas, Dier Maul, Black Wing Lair, Zul'Gurub, były dostępne od 2003 roku (od Alphy), tylko nie były oficjalnie otwarte...

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 8 lut 2007, o 13:34

to bez znaczenia. wazne ze ner'zhula bedzie mozna klepac za 20lvl czyli prawdobodobnie za 2 dodatki. z tego co pamietam blizz powiedzial ze bedzie wydawal dodatek rocznie.

Dziecko z Lasu
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Dziecko z Lasu » 8 lut 2007, o 17:35

Cytadeli, gdzie Arthas wcale nie trzeba dodawać w dodatku. Doh. Np. Black Temple, Zul'Aman i Uldum będą dopiero w paczach. Obstawiam, że Black Temple dopiero w czerwcu.

Ale to napaprwde ciekzo zrozumieć, że moga dodać Northend, i zamknąć Frozen Thorn. Jaaa
Ahn'Qiraj, Naxxramas, Dier Maul, Black Wing Lair, Zul'Gurub, były dostępne od 2003 roku (od Alphy), tylko nie były oficjalnie otwarte...

Geez, nie chodziło mi dosłownie o "razem z pudełkiem" tylko "w ramach dodatku", czyli równie dobrze "jako patch do dodatku", np. czy gracze bez dodatku dostaną Black Temple? Nie, więc jest ona częścią BC.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2007, o 17:36 przez Dziecko z Lasu, łącznie zmieniany 1 raz

Arkatel
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Arkatel » 8 lut 2007, o 18:16

Wiecie co, na Kil'jaedenie nie powinno się skończyć przecież istnieją tytani, ich będzie się klepać gdy ma się 200 lvl, a oni sami będą milei po 1000 jeden.

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 8 lut 2007, o 18:41

Wg lore tylko Kil'jaeden (i inny idący w jego ślady) zdradził tytanów - cała reszta jest dobra a walka z nimi byłaby bezsensowna.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe