World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 4 kwie 2007, o 14:05

Wczoraj robiłem mojego pierwszego instance, DM, z pugiem (bardzo dobrym, 20lvl+). Padłem tylko ja na statku (2 razy) i mag na 17. Doszliśmy do VC. Jest już prawie martwy, więc wszyscy się cieszą. W tym momencie zauważyłem podkradającego się rouga. Mówiłem help, ale mnie nie nie słuchał. W końcu padłem i zacząłem biec do ciała. Nie minęła chwilka czasu jak usłyszałem, że zabili bossa. Potem zaczęli wychodzi z party raz za razem. Zostałem tylko ja i wrl. Nie mogłem do niej dojść bo się potworki zrespiły. Straciłem 2 godziny swojego życia na śmierć pod koniec (chciałem zrobić questa z głową VC). Teraz poprosze kumpla z gildii o dasha.

@Dziecko z Lasu
Zapraszając nas na serwa podaj chociaż swój nick ^^
GW Mode: OFF

Pajonk
Awatar użytkownika
Charr Shaman

World of Warcraft

Post autor: Pajonk » 4 kwie 2007, o 14:12

papski taki "urok" WoW-a. Widziały gały co brały? To teraz nie jęcz jak baba/dziecko. :P
Mnie tutaj "nie ma" i nigdy już nie wrócę, aby się udzielać! Analfabeci macie pole do popisu! ;P
Loguję się tylko od czasu do czasu, żeby sprawdzić czy ktoś miał jaja, aby wreszcie usunąć moje konto. Niestety widzę, że Cziter to łoś i najwyraźniej go to przerasta. Ehhhh. :/

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 4 kwie 2007, o 16:10

miałeś po prostu pecha. :) nie chodzi się z PuGami tylko z gildią :) takie buty, albo z kumplami - przynajmniej na wyższych lvlach można już mysleć o locku z soulstonem :) wtedy nie ma obawy ze nie dobiegniesz na czas :P
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

Gizmo Szczecin
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Gizmo Szczecin » 4 kwie 2007, o 17:38

Może WoW jest fajny ale za tę "fajność" płaci się o wiele za dużo. GW byłby teraz zapewne jedną z wielu gier w cieniu WoW gdyby też trzeba było płacic za niego abonament.
Biorąc pod uwagę wizualną stronę tego zagadnienia, jest ono zbyt specyficzne w swojej strukturze obiektywnej, i wobec tego w ramach szowinizmu i abstrakcjonizmu absolutnie nie wchodzi w rachubę. No bo jeżeli ktoś komuś coś, a nikt nikomu nic, to po cóż i na cóż. A co się tyczy względem tego to i owszem, gdyż z punktu patrzenia na punkt widzenia, kwintesencja omawianego zagadnienia jest nam bardzo dobrze znana. Lecz jeśli o mnie chodzi, to nie wiem o co chodzi.

Gandalf_White
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Gandalf_White » 4 kwie 2007, o 17:40

WOW to najlepsza giera MMO jaka wyszła , nie wiem jeszcze jaki jest GW ale zobaczę może też jest ciekawy od niedawna zainteresowałem sie GW , gra ładnie wygląda . Teraz tylko kupić muszę , czekam na polską wersje do Empiku niedługo ma być dostawa do se kupię .

Pajonk
Awatar użytkownika
Charr Shaman

World of Warcraft

Post autor: Pajonk » 4 kwie 2007, o 18:24

Gandalf_White napisał :WOW to najlepsza giera MMO jaka wyszła

WoW to raczej najbardziej odtwórcza gra w historii wydana przez świetną firmę - nic poza tym. Tam nie ma niczego co by się już gdzieś/kiedyś nie pojawiło, więc co w tym jest takiego za***istego? Dla mnie produkcja jak wiele innych na dodatek oparta na *zadzitrata* mechanice.
Mnie tutaj "nie ma" i nigdy już nie wrócę, aby się udzielać! Analfabeci macie pole do popisu! ;P
Loguję się tylko od czasu do czasu, żeby sprawdzić czy ktoś miał jaja, aby wreszcie usunąć moje konto. Niestety widzę, że Cziter to łoś i najwyraźniej go to przerasta. Ehhhh. :/

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 5 kwie 2007, o 00:44

wyznawalem zawsze taka taktyke - nie podoba sie to nie plac, nie placisz, nie grasz, to nie psiocz...

nienawidze ludzi ktorzy graja w WoWa, i wzywaja GW, i tych co graja w GW i wzywajaa WoWa. To jest takie troche tępe.. ile ludzi, tyle zdan, i tyl ulubionych gier. Jeden lubi to inny tamto.
Nie warto krzykiem i sila wmawiac co jest lepsze. bardziej wartosciowe sa normalne oceny jednej i drugiej gry, tych ludzi ktorzy grali, graja, w dany tytul. I po ocenach i po sprobowaniu gry, kazdy powinien wtedy osadzic sam czy w to bedzie gral czy nie.

Nic na sile. Jak sie nie podoba to nie psioczyc ze gra jest nie halo. Dla innych widocznie jest halo. :)

Gizmo Szczecin
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Gizmo Szczecin » 5 kwie 2007, o 08:23

I tak wszyscy wiemy ze GW jest lepszy...... :)
Biorąc pod uwagę wizualną stronę tego zagadnienia, jest ono zbyt specyficzne w swojej strukturze obiektywnej, i wobec tego w ramach szowinizmu i abstrakcjonizmu absolutnie nie wchodzi w rachubę. No bo jeżeli ktoś komuś coś, a nikt nikomu nic, to po cóż i na cóż. A co się tyczy względem tego to i owszem, gdyż z punktu patrzenia na punkt widzenia, kwintesencja omawianego zagadnienia jest nam bardzo dobrze znana. Lecz jeśli o mnie chodzi, to nie wiem o co chodzi.

Aramoro
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Aramoro » 5 kwie 2007, o 11:52

GW i WoW to zupełnie różne gry, inna mechanika rozgrywki. GW z założenia jest CORPGiem, grą stawiającą przedewszystkim na współprace, PvP, GvG.. bo nie oszukujmy sie, PvE jest wybitnie marne i służy tylko do odblokowywania przedmiotów. Tryb PvE można określić jako single player online bo prócz misji z ogromną wiekszością zadań poradzisz sobie sam.
W GW praktycznie nie ma żadnego rozwoju postaci. Max lvl robi się w pare dni - ale to takie założenia gry. Jedyne co można zrobić to poprzydzielać punkty do kilku atrybutów (później ew. pozmieniać) i na tym ende. Jedyne co tu dobrego znalazłem to potrzebe umiejętnego wykorzystania skilli do sytuacji.
Szkoda że wyposażenie jest tak mało zróżnicowane... istnieją 3 czy 4 rodzaje pancerza (mówie o jakości a nie o wyglądzie), kilka ulepszeń do niego i ende. Brak dodatków w stylu pierścieni, naszyjników itp dupereli zwiększających możliwości konfigu postaci.

PvP to jedyna rzecz IMO która sie nadaje w GW.. gdzie o zwycięstwie decyduje nie lvl czy sprzęt tylko umiejętne operowanie skillami. I nie mówie tu że WoW jest gorsze pod tym względem :)

O WoWie nie będe sie rozpisywał bo każdy ma wyrobione zdanie na jego temat z tego co widze.
Proste rozwiązanie = każdy niech gra w to co lubi i niech nie psioczy że WoW jest taki i taki a GW takie i takie... te dwie gry moim zdaniem różnią sie na tyle że ciężko je porównać. I niech każdy gra w to, co mu bardziej odpowiada vv

Ende.

Mic
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Mic » 5 kwie 2007, o 12:46

papski pisze :Wczoraj robiłem mojego pierwszego instance, DM, z pugiem (bardzo dobrym, 20lvl+). Padłem tylko ja na statku (2 razy) i mag na 17. Doszliśmy do VC. Jest już prawie martwy, więc wszyscy się cieszą. W tym momencie zauważyłem podkradającego się rouga. Mówiłem help, ale mnie nie nie słuchał. W końcu padłem i zacząłem biec do ciała. Nie minęła chwilka czasu jak usłyszałem, że zabili bossa. Potem zaczęli wychodzi z party raz za razem. Zostałem tylko ja i wrl. Nie mogłem do niej dojść bo się potworki zrespiły. Straciłem 2 godziny swojego życia na śmierć pod koniec (chciałem zrobić questa z głową VC). Teraz poprosze kumpla z gildii o dasha.

@Dziecko z Lasu
Zapraszając nas na serwa podaj chociaż swój nick ^^

Ale mnie rozbawiłeś. To jest frycowe dla początkujących. W trakcie walki nie wychodzisz z ciała, nigdy nawet jak nie żyjesz a jesteś w grupie to masz prawo do itemów i rolujesz albo LM ci to da i po kłopocie, questa też ci zalicza aczkolwiek nie wszytkie. Poza tym niezła grupa i szybka jak wiatr skoro na oststnim bossie mieście spawn mobów. Od czasów TBC nikt nie lvluje postaci sam, bierze sie kogoś na 70 i DM przechodzisz w 14 minut (najlepiej kogś kto ma AOE - mag, pal). Lvl i tak w większości grindujesz na dziwacznych q typu zabij 100000 potworków po item albo dla samego zabijania.

Wracając do tematu to kupiłem Nightfalla i nie powiem fajna gierka. Walki szybkie i nie takie proste tylko że jakoś brak tu taktyki w PVE. Tyb PVE jest uboższy niż w wow ale za to absorbuje może 30% czasu potrzebnatgo na to samo w wow. Śmiesznie tez gra się 8 przyciskami. W wow mam na ekranie około 90. Co prawda to prwda to zupełnie inne gry.

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 5 kwie 2007, o 19:45

Mic, jak widzisz jestem początkujący. Nie mogłem zrollować głowy VC/listu bo żaden z nich nie miał tego questa (= nie było głowy). Poza tym wyszli przecież. w chwili robienia Dm nie byłem w gildii. Nie napisałem i to mój błąd. Ten respawn też nie był całkowity - to byly tylko patrole. Acha, witaj z powrotem Blood xD.

Arkatel
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Arkatel » 5 kwie 2007, o 21:12

Ja tam uważam (grałem w WoW przez miecha na orgu), i mówię że, WoW to gra w której nie ma prawdziwej innowacji, wszystko już było.

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 5 kwie 2007, o 21:28

Ja ciągle jestem, jak duch :D

WoW = ale to już było ....
ale jak to świetnie zapakowali w jedną spójną całość :)

Moldar
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Moldar » 6 kwie 2007, o 12:35

Pajonk pisze :WoW to raczej najbardziej odtwórcza gra w historii wydana przez świetną firmę - nic poza tym. Tam nie ma niczego co by się już gdzieś/kiedyś nie pojawiło, więc co w tym jest takiego za***istego? Dla mnie produkcja jak wiele innych na dodatek oparta na *zadzitrata* mechanice.

ano, za***iste jest to że to co WoW zabrał, blizzard zrobił 100 razy lepiej, gra jest o wiele bardziej przyjazna dla gracza niż inne gry MMO. Wszystko zostało bardzo dobrze dobrane, a sama gra wygląda na bardzo solidnie zrobioną. Ładna grafika, genialny klimat, świetny świat który jest już znany, nie ma nic lepszego niż spotykanie postaci z gier i książek. Świetne instancje, battlegroundy no i genialna społeczność RP. Wszystko wciąga jak cholera i jak widać tych 8 milionów graczy też :)

Nie jest to rozgrywka jak UO, Vanguard, gdzie jest masa możliwośći, ale właśnie brak tego wszystkiego, powoduje że w WoW gra się lepiej, bezstresowo i sama gra za wiele nie narzuca.

Od czasów TBC nikt nie lvluje postaci sam, bierze sie kogoś na 70 i DM przechodzisz w 14 minut (najlepiej kogś kto ma AOE - mag, pal)

Fajne jak się chce wszsytkie itemki dla siebie, ale lepszy fun jest jednak jak idziesz pełną grupą.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2007, o 12:38 przez Moldar, łącznie zmieniany 1 raz

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 6 kwie 2007, o 15:17

tylko trzeba pamiętać DM to DM. A potem to już inna zabawa, na początku musisz mieć jakieś eq, i najlepsze jest właśnie w tym wypadku dropy sety z DM, więc... idzie się z high lvlem i zbiea się prezenty. Załatwia to jednocześnie i kase i eq. A potem już spokojnie można coś myśleć o lepszych instancjach i dalszym lvlowaniu postaci :)

Gizmo Szczecin
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Gizmo Szczecin » 6 kwie 2007, o 16:00

Wydaje mi się, czy tylko ja tu jestem antyfanem WoW?

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 6 kwie 2007, o 17:09

Powiedzmy, że to jest temat o WoW'ie, a rozmowy WoW vs. GW skończyły się na stronach 25 - 32... (cos koło tego)

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 6 kwie 2007, o 17:16

antyfan WoWa nie ma co sie juz wypowiadac, bo go kazdy zleje po prostu :) albo wyluszczy swoja teorie i udowodni ze bedac antyfanem czy to GW czy to WoWa to beznadzieja :) Z resztą to temat o WoWie a nie o antyfaństwie do WoWa. Więc wiesz... :P

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 6 kwie 2007, o 17:27

a jakie to sety dropuja w DM? ja wiem tlyko o Blackened Defias. Na niskim levelu mozecie jeszcze pojsc zrobic Wailing Caverns w The barrens(kalimdor) a co Ty masz do Dody antyfanie wowa? Fajna laska z niej.
Gnomeregan- Human Warlock lv 70
link do mojego profilu
GloriaVictis

xboxlive: maciekroman

zapraszam do wspolnej gry w gears of war, call of duty 4

Kabraxis
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Kabra Xis

World of Warcraft

Post autor: Kabraxis » 6 kwie 2007, o 19:08

Udalo mi sie pograc w WoWa przez ok. 6 miechow.

Nie przekonalem sie do tej gry -> wieje nuda, masa questow polegajacych na zabiciu tylu X mobow i przyniesieniu tylko Y dropow =/

Brak roznorodnego otoczenia -> co 2 spotkana farma wyglada identycznie jak poprzednia, schemtyczny uklad kopaln itp.

Imo strasznie marne PvP...

Jak juz ktos wczesniej napisal nie ma w niej niczego co by sie juz wczesniej nie pojawilo w innych mmo.

Gdyby nie swiat Warcrafta gra nie byla by takim fenomenem.

Nie mam tutaj zamiaru obrazania fanow WoWa, jedyni wypowiedzenai sie na ten temat =) Peace
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe