World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 3 lip 2007, o 12:41

mi sie wydaje ze jak kupujesz gre to nie patrzysz czy jest MMO, CO czy inne gowno. patrzysz na to jakie ma pvp (ew. pve). i tutaj wlasnie GW wygrywa. jak narazie GW ma NAJLEPSZE pvp na rynku. i basta...

Allanon
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Allanon » 3 lip 2007, o 12:50

szczerze?

uczepiłeś się tego MMORPG jak rzep psiego ogona :) Dla mnie nie jest to żaden argument, jedynie ostatnia linia obrony....

... krucha, co potwierdza zrozumienie logiki przez Abedeusa. Z którym zgadzam się w 100%.

Każdy zrozumie, że chodzi ogólnie o gry MMO w klimatach, do których należy Diablo, WoW, GW, LII. Fantasy jest tu zbyt szerokim pojęciem.

Nazwanie przez AN swojej gry mianem Competitive Online Role Playing Game to nie jest skreślenie jej z miana gry MMO. Bardziej obstawiam na solidny chwyt marketingowy.
Jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma tytułami (chodzi o mechanikę świata) polega na podziale świata GW na instancje.

I teraz puenta:
W WoW BG i Arenki to są wyodrębnione przez serwer mini instancje. Także i tu i tu Mass PvP działa na takiej samej zasadzie.

Problem polega na tym, że w Guild Wars dobijając do 20lvl możesz iść na Arenki i wygrać z każdym.
W WoW dobijasz do 70lvl, idziesz na BG i jesteś masakrowany przez ludzi, którzy mogą mieć mniejsze umiejętności, ale wygrywają sprzętem.
O Arenach nie wspominam - bo tam osoby bez sprzętu nie mają czego szukać. Na ogół 30 sekund później respawnują się w mieście.

PS. Wiem czym możesz się bronić. World PvP. Od razu mówię, że ten tryb jest praktycznie martwy w WoWie. Burning Legion to serwer o bardzo napiętych stosunkach na lini horda - ally. Głównie z tego powodu, że gra tam dużo polaków :P. Gankowanie całym rajdem przez Karazhanem, SSC czy The Eye graczy drugiej frakcji, to nie jest PvP. To jest mordownia, która skupia się na wciskaniu jednego skilla.
Obrazek
Burning Legion:
Zdolniacha: Warlock - Undead, Female

Administrator:
http://silkroad-online.pl -- Byłe dobre MMO
http://guildwars.pl -- Czyli jak popsuć świetny tytuł :)
http://runesofmagic-online.pl -- Najlepszy darmowy MMO na rynku.

Bsp Kain
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Bsp Kain » 3 lip 2007, o 18:37

Też traktuje CoRPG bardziej jako chwyt marketingowy niż coś co ma stanowić osobny gatunek. I WoW i GW to MMORPG, zwłaszcza, że np. Fury też jest takim mianem określana, a tam w ogóle PvE nie ma z tego co się orientuje. ~~
Obrazek

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 3 lip 2007, o 19:04

Allanon pisze :
Na arenach sprawa wygląda nieco lepiej, ale nadal są zespoły, z którymi nie da się wygrać. Postacie ze zdolnością Stealth (feral druid, rogue, Night Elf) mają startowego boosta. Balans nie istnieje.

Zapomniałeś jeszcze o magach, dostali nowy skill który też daje im stealth. A poza tym na 90% przypadków widzę podchodzącego do mnie rogue'a dzieki mojemu felhunterowi, Perception i jeszcze paru innum trikom. Mi wlasnie tego brakowalo w grach, pvp sieka, to mnie kreci i dla mnie pvp w wowie to bomba. Fakt, potrzeba bardzo dużo czasu aby dostać jedną rzecz co dopiero mówić o całym secie, nagroda wynagradza włożony trud. Prawda, balans nie istnieje, ale ja to zaliczam na plus.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2007, o 19:07 przez GloriaVictis, łącznie zmieniany 1 raz
Gnomeregan- Human Warlock lv 70
link do mojego profilu
GloriaVictis

xboxlive: maciekroman

zapraszam do wspolnej gry w gears of war, call of duty 4

Moldar
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Moldar » 3 lip 2007, o 22:00

tylko że mag podczas stealth nie widzi innych postaci, jest jakby w świecie duchów i widzie tylko inne duchy.

Umiejętnosć dobra do ucieczek, nigdy nie ginę teraz w instancjach ;) i w arenach czasem sprawdza się jak chcę kogoś od tylu zajść, jedynie koledzy muszą mnie kierować bo ja przecie nikogo nie widzę :)

- battlegroundy: chaos + bezmyślna sieczka

bezmyślną sieczką nie wygrasz walki, chyba że grasz ciągle pugami, z stąd wnioski ;) Granie ze swoim zespołem jest o wiele ciekawsze i nie gra się że wszyscy na hurra, trzeba obmyślić taktykę i choć spewnością jest ona bardziej banalna niż w GW, to jednak sytuacji gdzie 80 chłopa walczy na AV nic z nic nie przebije, można powiedzieć że chaos, ale za to piękny chaos który oddaje urok wojny jaka się toczy ;)
Ostatnio zmieniony 3 lip 2007, o 22:05 przez Moldar, łącznie zmieniany 1 raz

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 5 lip 2007, o 01:24

jak uwazacie sieke za dobra pvp to gratz...

zaliczanie imba na plus? zal.pl
albo ktos jest masochistom i lubi dostawac w*** albo jest niedowartosciowany i lubi PK'owac tych co nie maja szans.

ja gram w wowa (private serv) tylko i wylacznie dla genialnego pve.

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 5 lip 2007, o 09:14

Pyra, jak możesz mówić o genialnym PvE z prywatnego serwa? Jak to dla ciebie jest świetne to boję się o ciebie jak wejdziesz na orga :p.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2007, o 09:16 przez papski, łącznie zmieniany 1 raz
GW Mode: OFF

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 5 lip 2007, o 09:52

pyra pisze :
zaliczanie imba na plus? zal.pl
albo ktos jest masochistom i lubi dostawac w*** albo jest niedowartosciowany i lubi PK'owac tych co nie maja szans.

jasne, na plus, czemu nie, przynajmniej gra sie ciekawiej. Nie lubię ograniczeń...

Albo lubi wygrywać i nie daje się zabić innym, zapomniałeś o najważniejszym.
link do mojego profilu
GloriaVictis

Abedeus
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Abedeus » 5 lip 2007, o 10:39

Na plus jest to, że byle 10-cio letni dzieciak z kasą, sprzętem i postacią kupioną na ebayu może cie rozwalić? No faktycznie, ciekawa gra ;d Jakiekolwiek pvp, w ktorym sprzęt lub level decyduje o wyniku, jest pozbawione totalnie sensu.

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 5 lip 2007, o 14:07

Abedeus.. nie rozwali bo nei wie jak.. omfg..
mam taka polska gildie dzieciak 12 letnei chcial kupic sobi postac... na allegro zeby moc jezdzic na zwierzaku... ateraz gra paladynem i nie potrafi q zrobic...
spoko nie rozjedzie, jak ktos dobrze gra swoja postcia to trudno go rozjechac :)
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

Goto
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Goto » 5 lip 2007, o 14:12

Up

ta już to widzę jak mnie jedzie 10-cio latek lol jak by to powiedzieć jest to b.malo prawdopodobne ponieważ przez te 70 lvl właściwie uczysz się grac swoja postacią wszystko zaczyna sie na 70 lvl jesli kupiłeś ta 70 tke na ebay to po prostu nie umiesz grac jak dostawałeś wpier... to tak będziesz go dostawać :p tak jak pisal GloriaVictis niektórzy ludzie nienawidzą przegrywać w ich gronie jestem ja jeśli pojedzie mnie ktos moge przegrac 10 razy ale znajdę jego slaby punkt i bede go rozwalał

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 5 lip 2007, o 15:33

GloriaVictis pisze :jasne, na plus, czemu nie, przynajmniej gra sie ciekawiej. Nie lubię ograniczeń...

po pierwsze co ma balance do ograniczen...
a po drugie to jezeli lubisz wygrywac to fajnie, ja tez lubi, ale nie wykorzystuje do tego imba... to jest dopiero zal.pl

Fusek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Fusek » 5 lip 2007, o 15:54

Czy każdy z was grający w wow'a zachowuje się tak? ;D :

http://pl.youtube.com/watch?v=K8hfK3RQs2g
Ostatnio zmieniony 5 lip 2007, o 15:55 przez Fusek, łącznie zmieniany 1 raz
Udałem się w świat Wowa.

BoB Budowniczy
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: BoB Budowniczy » 5 lip 2007, o 16:02

pyra pisze :po pierwsze co ma balance do ograniczen...
a po drugie to jezeli lubisz wygrywac to fajnie, ja tez lubi, ale nie wykorzystuje do tego imba... to jest dopiero zal.pl

Po piecsetne to mi sie nie wydaje zeby Gloria gral Imba.
I po c*** wie ktory raz, nie obchodzilo by mnie czy rozwalil mnie 5cio latek czy tez 50cio latek.

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 6 lip 2007, o 01:39

gloria o imba w wowie
GloriaVictis pisze :jasne, na plus, czemu nie, przynajmniej gra sie ciekawiej. Nie lubię ograniczeń...

jezeli ktos gra w w cos co jest imbalanced bo lubi wygrywac to sorry ale moim skromnym zdaniem ma niezle nasrane we lbie.

wykorzystywanie imba w grze jest u mnie w tej samej szufladce co expolity.

ps; nie mowie ze gloria gra imba postaciami/buildami ale mowie tu o prespektywie grania imba zeby wygrywac.

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 6 lip 2007, o 10:09

W wowie moge rozwalić każdego, i każdy może zabić mnie, wiadomo, jak przyjdzie ktoś z full t4 albo gladiator set to raczej ciezko wygrac, tego przecież nie ukrywam. I ja nie wykorzystuje imba w wiekszym stopniu jak inni , kazdy to chyba robi - taki jest wow. I mi się to podoba :) teraz czas na kolejną 70. Rozumiem doskonale co chcesz przekazać pyra :)

jak to nie gram imba postacią? :P Każdy wie że warlock to najbardziej imba klasa w grze, Deathcoil i Fear(Kite fear) sie do tego przyczyniają. W dodatku ludzie myślą że warlocy grają buildem 41/41/41 ^^

Shadow priest+Warlock= jeśli trafisz na coś takiego na arenie praktycznie nie masz szans, chyba że też grasz SP+warlock. to wkurza jak trafiam na takich 3 razy z rzędu.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 10:13 przez GloriaVictis, łącznie zmieniany 1 raz
link do mojego profilu
GloriaVictis

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 6 lip 2007, o 11:00

Słyszałem, że prywatne serwery są do bani. Lineage 2 ma lepszą grafikę od WoWa.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 11:07 przez Tobiasz Czart, łącznie zmieniany 1 raz

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 6 lip 2007, o 11:28

Tobiasz Czart pisze :Słyszałem, że prywatne serwery są do bani. Lineage 2 ma lepszą grafikę od WoWa.

Prywatne serwery w WoWie sa nielegalne. Dlatego też nazywane są pirackimi serwerami. Z kolei NCSoft nie zabronił tworzenia prywatnych serwerów Lineage'a II, poniewaz uwazaja, ze jest to dobra reklama ich gry. Przez to, priv serwery L2 są po prostu lepsze.

A co do grafiki... nie jest to najwazniejszy aspekt gry, a gdyby tak bylo, to w WoWa pewnie nikt by nie gral :P Nie ma sie co oszukiwac, grafa w WoWie jest bardzo przecietna, no ale w koncu tworzono ja na silniczku Warcrafta 3. Na szczescie WoW nadrabia swietnymi rozwiazaniami i grywalnoscia.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 12:11 przez Feargus, łącznie zmieniany 1 raz

Pajonk
Awatar użytkownika
Charr Shaman

World of Warcraft

Post autor: Pajonk » 6 lip 2007, o 11:31

Feargus napisał :Naszczescie WoW nadrabia swietnymi rozwiazaniami i grywalnoscia.

Wymień mi te "świetne rozwiązania", ale tylko te, których nie było do tej pory nigdzie indziej, ok? :> Grywalność? Kwestia gustu: dla mnie grind to dno, a nie grywalność, dlatego na WoW wypinam się jak tylko mogę. ;)
Mnie tutaj "nie ma" i nigdy już nie wrócę, aby się udzielać! Analfabeci macie pole do popisu! ;P
Loguję się tylko od czasu do czasu, żeby sprawdzić czy ktoś miał jaja, aby wreszcie usunąć moje konto. Niestety widzę, że Cziter to łoś i najwyraźniej go to przerasta. Ehhhh. :/

Marmur
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Marmur » 6 lip 2007, o 11:39

Gry Blizzarda nigdy nie powalały grafiką, za to miały niskie wymagania sprzętowe i dużą grywalność. Zresztą mi tam grafika w WoW dużo bardziej podoba się niż ta w L2.
[url=http://imageshack.us][img]http://img66.imageshack.us/img66/4719/703fd2.gif[/img][/url]

[color=#000099]"The wrath of the lion is
the wisdom of God"[/color]

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe