World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 6 lip 2007, o 11:54

wlasnie dlatego ze wow byl robiony na silniku warcrafta 3 gra ma swoj klimat. klimat warcrafta :) .

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 6 lip 2007, o 11:59

Pajonk pisze :Wymień mi te "świetne rozwiązania", ale tylko te, których nie było do tej pory nigdzie indziej, ok? :> Grywalność? Kwestia gustu: dla mnie grind to dno, a nie grywalność, dlatego na WoW wypinam się jak tylko mogę. ;)

Czy ja napisałem, że Blizzard wprowadził rozwiązania, których nigdzie indziej nie było i nie ma ? Nie. Ja tylko napisałem, że WoW ma świetną grywalność + rozwiązania, które trzymają go przy życiu i trzymać będą jeszcze długo.Wszystkie (a przynajmniej większość) sprawdzonych w innych produktach rzeczy zawarto w WoWie. Ot naprzykład w każdej grze mozna tworzyc grupy i razem robic instancje, ale tylko w tym MMORPGu, jest to na tyle latwe i przyjemne, ze gracze robia to bardzo często. Podobnie jak w Lineage 2.
A grywalność to kwestia gustu, ale jeśli w tą grę nadal gra ponad 7 milionów osób, to jednak coś w tym musi być, bo jednak człowiekowi moze sie to podobać.
Poza tym Blizzardowi udało się stworzyć "realny wirtualny" (hmm, paradoks :) ) świat, gdzie jest dzień i noc, święta, itp. To tez dodaje grze trochę uroku.

A co do błędu. Sam nie jestem nadal pewien czy powinno byc razem czy oddzielnie. Zawsze mi się zdawało, że może być przedmiot "na szczęście" (jako, że przynosi szczęście) i "Naszczęście" (coś się stało ; Coś jakieś jest), ale naprawdę nie jestem pewien. Word przyjmuje obie mozliwosci :P

EDIT:
pyra pisze :wlasnie dlatego ze wow byl robiony na silniku warcrafta 3 gra ma swoj klimat. klimat warcrafta :) .

Gra moze i ma klimat (tez kwestia gustu), ale nie zmienia to faktu, ze gdyby porownac grafike z WoW do grafiki z GW/L2/LotRO pod względem zaawansowania techniczego, to... Warcraft wypada po prostu słabo.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 12:06 przez Feargus, łącznie zmieniany 1 raz

Pajonk
Awatar użytkownika
Charr Shaman

World of Warcraft

Post autor: Pajonk » 6 lip 2007, o 12:06

Feargus napisał :A grywalność to kwestia gustu, ale jeśli w tą grę nadal gra ponad 7 milionów osób, to jednak coś w tym musi być, bo jednak człowiekowi moze sie to podobać.

Spoko: jeszcze raz przytoczę cytat, który przewija się dość często w tym temacie... Jedzmy gówno - miliardy much na świecie nie mogą się mylić :> IMO WoW jest trandy, jazzy, cool itp. stąd to wielkie nim zainteresowanie: ja za stary jestem na takie tanie "chłyty marketindode". ;)
Feargus napisał :A co do błędu. Sam nie jestem nadal pewien czy powinno byc razem czy oddzielnie. Zawsze mi się zdawało, że może być przedmiot "na szczęście" (jako, że przynosci szczęście) i "Naszczęście" (coś się stało ; Coś jakieś jest), ale naprawdę nie jestem pewien.

Wyrażenia przyimkowe piszemy oddzielnie, czyli: na szczęście, na opak, na przekór itp. itd. :>
Mnie tutaj "nie ma" i nigdy już nie wrócę, aby się udzielać! Analfabeci macie pole do popisu! ;P
Loguję się tylko od czasu do czasu, żeby sprawdzić czy ktoś miał jaja, aby wreszcie usunąć moje konto. Niestety widzę, że Cziter to łoś i najwyraźniej go to przerasta. Ehhhh. :/

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 6 lip 2007, o 12:09

Pajonk pisze :Spoko: jeszcze raz przytoczę cytat, który przewija się dość często w tym temacie... Jedzmy gówno - miliardy much na świecie nie mogą się mylić :> IMO WoW jest trandy, jazzy, cool itp. stąd to wielkie nim zainteresowanie: ja za stary jestem na takie tanie "chłyty marketindode". ;)

Wiedziałem, że to napiszesz.. dlatego w moim zdaniu znalazł się wyraz CZŁOWIEK. Istota ludzka mimo wszystko różni się od muchy... tak mi się przynajmniej zdaje.

Pajonk pisze :Wyrażenia przyimkowe piszemy oddzielnie, czyli: na szczęście, na opak, na przekór itp. itd. :>

Ok, w takim razie sorry. Już poprawiam błąd.

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 6 lip 2007, o 18:41

Tyle osób gra w WoW'a także ze względu na jego minimalne wymagania sprzętowe, które pozwalają użytkownikom starszych komputerów grać w WoW'a. Pajonk, proszę cie, przestań gadać "Jedzmy gówno..." bo to jest po prostu bez sensu. To, że to jest twój gust/zdanie, ok, ale nie musisz mówić o tym w temacie o WoW'ie, kiedy to (jak już wcześniej wspomniałem) bluzgi i złe wyrażenia skończyły się na 27-30 stronie...
GW Mode: OFF

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 6 lip 2007, o 20:14

Z WoWa uciekają użytkownicy, a z Lineage nie. WoW ma 4-6 mln, a Lineage 2 ma 14 mln. Lineage i GW także mają małe wymagania.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 20:19 przez Tobiasz Czart, łącznie zmieniany 1 raz

Abedeus
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Abedeus » 6 lip 2007, o 20:37

A ty znowu z tym Lineage...
GW:
Wymagania zalecane
Windows XP/2000/ME/98
Intel PentiumR 4 2 GHz lub podobny
1 GB RAM
ATI Radeon 9600 lub GeForce FX 5700

Niskie? Mój laptop już nie spełnia.

Lineage 2, recommended:
Pentium 4 2.4GHz or better
1GB or higher
GeForceFX 5700 or better
3D graphics card

A WoW, recommended:
# Intel Pentium® IV 1.5 GHz or AMD XP 1500+ MHz
# 1024 MB RAM
# 64 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ FX 5700 class card or above
RAM tyle samo wszystko. Procek najmniejsze WoW i to znacznie. Reszta w sumie tyle samo, ale do tego Lineage 2 wymaga zalecane... 10 GB. Dziękuję, postoje.
A minimalne są najniższe w WoWie i L2, w GW są najwyższe.

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 6 lip 2007, o 20:39

Odróżniasz minimalne wymagania od zalecanych wymagań? Jakbym chciał pograć na swoim laptopie to gra by działała oprócz GW.

L2:

Procesor: Pentium 3 800MHz lub lepszy
Pamięć: Powyżej 256MB
Karta graficzna: GeForce2 lub lepsza
Połączenie internetowe: 56 kb/s
Miejsce na dysku: 8GB

WoW:

OS: Windows 2000 (Service Pack 4); Windows XP (Service Pack 2)
Procesor: Intel Pentium3 800MHz or AMD Duron 800MHz
Pamięć:
512 MB RAM
Video:
Minimum: 32MB 3D procesor graficzny z Hardware Transform and Lighting, jak np. NVIDIA GeForce 2 lub lepsza.
Dźwięk: karta kompatybilna z DirectX

GW:

Windows XP/2000/ME/98
Procesor: Intel PentiumR III 1 GHz lub podobny
512 MB RAM
Karta graficzna: ATI Radeon 8500 lub GeForce 3 lub wyższy
3 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Połączenie internetowe o prędkości 56 kb/s
DirectX 9.0
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 20:56 przez Tobiasz Czart, łącznie zmieniany 1 raz

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 7 lip 2007, o 13:51

Tobiasz, WoW ma 6mln graczy a Lineage II ma 14mln razem z pirackimi serwerami. Blizz (czy jakaś tam inna organizacja) nie liczy graczy-piratów.

Cry Baby
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Cry Baby » 7 lip 2007, o 19:25

tak na temat WoW-a...Pogralem na trialowym koncie 4 dni i odechcialo mi sie...WoW suxxxxxxx xd

BoB Budowniczy
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: BoB Budowniczy » 7 lip 2007, o 19:44

Cry Baby pisze :tak na temat WoW-a...Pogralem na trialowym koncie 4 dni i odechcialo mi sie...WoW suxxxxxxx xd

Ja ***ee. Kolejny dzieciak zapatrzony w Gay Warsa, ktory zagral w WoWa na trialowym koncie i juz mowi ze to ~gowno. Nie wiem ile razy juz to bylo walkowane ze ocenianie WoWa na 10dniowym trialu(no w twoim przypadku 4dniowym)mija sie z celem pffff.

Dalej szkoda klawiatury........

mard
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: mard » 7 lip 2007, o 20:22

WTS sarcasm detectors, PST !

Love, life and liberty, Hate, death and captivity
Like a stain of starless darkness, across the canvas of space

Mardragg lvl 70 Rogue, Argent Dawn
http://ctprofiles.net/949771

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 7 lip 2007, o 20:30

Jedyna jaka dobra gra Blizzarda to Diablo.

Lineage II ma 14mln razem z pirackimi serwerami

NCSoft pozwala na tworzenie prywatnych serwerów, a Blizzard nie. Skąd wiesz jak liczą? Pytałeś się ich?

Abedeus
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Abedeus » 7 lip 2007, o 21:10

Żadna firma nie pozwala. Tylko NCSoft uznał (i powiedział to oficjalnie), że nie będzie ścigał serwerów pirackich, bo koszty za sąd by wyniosły więcej niz zyski z abonamentów. A tak to część posmakuje na privie i przeniesie się na prawdziwy serwer.
V Ta? O, jak fajnie miło rozczarować się swoją niewiedzą ;d Dzieki za wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2007, o 21:23 przez Abedeus, łącznie zmieniany 1 raz

Settra
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Settra » 7 lip 2007, o 21:15

Abedeus pisze :Żadna firma nie pozwala. Tylko NCSoft uznał (i powiedział to oficjalnie), że nie będzie ścigał serwerów pirackich, bo koszty za sąd by wyniosły więcej niz zyski z abonamentów. A tak to część posmakuje na privie i przeniesie się na prawdziwy serwer.

Wrong. Firma NCsoft powiedziala, ze pirackie servery sa legalne, jesli sa o 1 chapter nizszy niz oficial. Przynajmniej tak kiedys bylo.
Obrazek

Cry Baby
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Cry Baby » 8 lip 2007, o 02:58

BoB Budowniczy chcesz sie na wieki mierzyc? lol
gralem w wowa widzialem jak inni graja (moj brat gra juz sporo) i dalej sadze ze wow ssie

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 8 lip 2007, o 12:30

Tobiasz Czart pisze :Jedyna jaka dobra gra Blizzarda to Diablo.
NCSoft pozwala na tworzenie prywatnych serwerów, a Blizzard nie. Skąd wiesz jak liczą? Pytałeś się ich?

Wiesz mi, jedyna gra mająca podobną ilość graczy co WoW to amerykański internetowy shooter, którego nazwy zapomniałem ;) . Poza tym, to nie firmy liczą tylko jakieś organizacje. Mały przykład znajdziesz tu. Jakoś z 14mln zrobiło się 1mln... (statystyki nie liczone przez gram.pl)

BlackSephir
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: BlackSephir » 8 lip 2007, o 12:39

BoB Budowniczy pisze :Ja ***ee. Kolejny dzieciak zapatrzony w Gay Warsa, ktory zagral w WoWa na trialowym koncie i juz mowi ze to ~gowno. Nie wiem ile razy juz to bylo walkowane ze ocenianie WoWa na 10dniowym trialu(no w twoim przypadku 4dniowym)mija sie z celem pffff.
Dalej szkoda klawiatury........

Slodki post ;D
Wiec jesli nie trialem, to jak sadzisz, jak ludzie powinni wyprobowywac gry? Wykupowujac abonament na 2 lata? Grac 2 lata i dopiero potem stwierdzic, ze sux, ale niestety kasa ta poszla sie... *khm*.

Moze wylicz razem z kolegami ile trzeba grac by poznac czy WoW sie komus bedzie podobal czy nie, wyslij swoje spostrzezenia do Blizzarda i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Ech, znam to, znam to z forum Fallouta 3
-Skad wiesz, ze bedzie do d, skoro jeszcze nic nie wiesz?!
-Skad wiesz, ze bedzie do d, skoro widziales na razie tylko jeden artykul?!
-Skad wiesz, ze bedzie do d, skoro widziales na razie tylko kilka artykulow
-Skad wiesz, ze bedzie do d, skoro widziales gre tylko na filmikach a nie grales?
(Zakladajac, ze bedzie demo, a nie bedzie) - Skad wiesz, ze bedzie do d, skoro grales tylko przez chwile?
-Jesli kupiles pelna wersje i ci sie nie podobalo to po cholere ja kupiles i grales? Jakis poje***y jestes koles.

-,-
Siwy pisze :a ty geju narsonie masz tak wszystko ladnie w tym swoim profilu, ze to forum i gw to cale twoje zycie

Bear
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Bear » 8 lip 2007, o 13:00

papski pisze :Wiesz mi, jedyna gra mająca podobną ilość graczy co WoW to amerykański internetowy shooter, którego nazwy zapomniałem ;) . Poza tym, to nie firmy liczą tylko jakieś organizacje. Mały przykład znajdziesz tu. Jakoś z 14mln zrobiło się 1mln... (statystyki nie liczone przez gram.pl)

Aha... czyli jesteś kłamcą :(
Dwa słowa Second Life...
Bear: Eminent Hero [R11] / Keen Commander [867] / full unlock /... :(

How come so many directions believe in the same God?

Spooky spiep***j mi z mojego konta

Abedeus
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Abedeus » 8 lip 2007, o 13:38

Ciekawe badania... A o Ragnarok Online, który ma ponad 4 mln osób, nie wspomniano? ;d Żal lekko mówiąc.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe