World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 4 sie 2007, o 21:39

Mam nadzieję, że blizz nauczył się na swoich błędach dotyczących Black Temple. Ale dle mnie to bez znaczenia - co to za różnica czy zabijemy Arthasa/Illidana w WoW'ie czy Warcrafci IV? A ten filmik niezly :P
GW Mode: OFF

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 17 sie 2007, o 22:41

Grafika nadal mi się nie podoba, ale zagram w WoWa. Może inne rozwiązania ma dobre.

True Touch
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: True Touch » 19 sie 2007, o 09:47

Na priv serwerze spodoba Ci sie na pewno n/c.
Obrazek

Tobiasz Czart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Tobiasz Czart » 19 sie 2007, o 12:20

Na priv serwerze spodoba Ci sie na pewno n/c.

Czy tylko privy istnieją? Może na globalu, ale muszę się zastanowić.

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 19 sie 2007, o 16:52

heh to moze byc smieszne gdy pala bedize walczyc ramie w ramie z dk. albo jak dk bedzie rozwalal lich kinga... a byl taki fajny lore.

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 19 sie 2007, o 17:15

Oryginalnie (tu: "przed WOW'em"), warlock'owie na Azeroth'cie i Draenorze rowniez nie podnosili reki na Legion (poza Gul'dan-em, ale to pozniej ;) ).
(Fakt, ze byli to prawie wylacznie orkowie, niewiele zmienia. Wszak teraz tez jest sporo orkow warlockow, i chociaz czesc z nich nadal jest za demonami, grajacy_nie-rp'ujacy zawsze sa przeciwko Legionowi. I takich anty-BL jest kupa.)

Ludzcy paladyni uwazali magow za cos nieco bardziej ludzkiego niz demony, a warlock'ow zabijaliby on sight.

Sporo sie zmienilo. ;)
(Chociaz nie wszystkie zmiany uwazam za "na gorsze"... ale taka np. zmiana historii Draenei-Sargeras-Eredarowie sux big time. :/ )

A jesli chodzi o Death Knight'ow, to podobno (tzn. wg. Blizza) ma byc sporo lore za tym... ze to sam Arthas prowadzi nas przez questy do stania sie takim...
...a potem pewnie powie cos w stylu "et tu, death knight?!". ;)

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 19 sie 2007, o 19:04

no ten fajny lore byl do w3 ;P . a co do death knightow to maja kilka cech charakterystycznych:
-zostawali nimi upadli paladyni
-jezdzili na specjalnych mountach (mozna takiego wylootowac w stratholme) ktory jest podobny do mounta ud
-WSZYSCY sluza lub sluzyli ner'zhulowi
-poslugiwali sie oni tylko runeblade'em (narazie sa znane dwa runiczne ostrza w wowie; frostmourn i jakis jeszcze) z ktorych czerpali moc i dzieki ktorym ner'zhul mial nad nimi kontrole (tutaj jest pewna niescislosc w lore gdyz w warcrafcie 2 dk to bylo magowie i wandowali. pamietacie takiego bohatera orkow? mozna go spotkac w outland tyle ze... z mieczem Oo. nawet q dla niego robimy.)

natomiast patrzac od strony tych co sraja na lore to dk jest gratka. wreszcie bedzie ktos kto bedzie mial moce nekromanty, choc blizz powiedzal ze dk to bedzie tank/dmg deal. jezeli bedzie to po prostu mHHHoczny paladny to kolejny ez mode (przynajmniej dopoki blizz nie wprowadzi ballance czyli jakis miech do dwoch) albo nawet jeszcze wiekszy.

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 20 sie 2007, o 02:02

Z tymi runeblade'ami tez troche zamieszania. (Link do malusienkiego artykulu na WOWwiki, tak btw. ;) )

1) Pojawila sie opinia (od fanow, nie od Blizza <_< ), ze Runeblade'y to cholernie potezne, unikatowe ostrza o WYSOCE specyficznych wlasciwosciach.

Taki np. Frostmourne, oprocz bycia jednym z najzajefajniejszych mieczy w znanym universum WarCraft'a, kradnie dusze (ciekawe, czy kradnie w sensie "zabiera i nie puszcza", czy "zabiera i oddaje we wladanie Ner'Zhul-owi"; ;) stawiam na to drugie).

Inne Runeblade'y rowniez sa (zazwyczaj?) w posiadaniu splugawionych/upadlych istot (Death Knight'owie, Liszowie, ...), co doprowadzilo do powstania teorii, ze to wlasnie jest jedna z cech definiujacych (lub przynajmniej bezposrednio wynikajacych z definicji) Runeblade'y: powoduja/nasilaja korupcje istot wladajacych nimi.

Flamestrike, miecz rodowy Sunstrider'ow (obecnie w lapach Kael'thas-a), jest podawany tu (tj. wg tej opinii) za bezposrednia przyczyne szalenstwa Kael'a - jako Runeblade darowany Dath'Remar-owi przez Azshare, mogl byc stworzony przez ktoregos z potezniejszych demonow. Jesli tak, to moze nawet przez Kil'Jaeden-a - tworce Frostmourne'a.

Jesli to Lich King tworzy Runeblade'y, to na bazie tego, ktory stworzyl "dla niego" Kil'Jaeden (znaczy, na bazie Frostmourne'a).

...Stad wlasnie pogloski o tym, ze Runeblade'y to ostrza, ktore - majac korzenie w demonach - sa potezne, ale i corruptujace.

2) Powyzsza opinia nie jest chyba w zaden sposob oficjalna.
A jako ze Death Knight'ow ci u nas dostatek, mozliwe jest, ze runeblade'y to po prostu ostrza z runami, ktore daja im moc (wieksza niz zwykle umagicznienie?). I tylko tym sie roznia od innych mieczy. To, kto je wykorzystuje, jest raczej spowodowane ich moca, a nie na odwrot.

Co do DK w W2: tam byli po prostu inni. ;)
Gul'dan tworzyl ich, wskrzeszajac umarlych rycerzy/paladynow i dajac tym cialom dusze umarlych szamanow/warlock'ow z ktoregos tam klanu. Zdaje sie, ze zostali doszczetnie lub niemal doszczetnie wybici.

Gosc, dla ktorego mozna robic questy (Gorefiend moze?), to po prostu dziwaczny wyjatek/przeoczenie (ja rozumiem, ze on teraz czlowiek, ale czemu nagle zachcialo mu sie trzymac miecz? Ze wzgledu na specjalizacje rasowa? xD )

"Pokolenie Arthasa" ;) to po prostu cos jak anty-paladyni, "tworzeni" przez Krola Lisza. Nawet sam Arthas, przed swoim atakiem na Dalaran, przedstawil sie jako "first of the Lich King's Death Knights". Znaczy, zupelnie cos innego.

Mi to za bardzo nie przeszkadza, zapewne dlatego, ze najpierw dowiedzialem sie o istnieniu Death Knight'ow w W3, a dopiero potem gralem w W2. ^^ '

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 20 sie 2007, o 11:40

te runeblady sa to zwykle miecze nasycone runami. problem w tym ze to dzieki tym runom miecz staje sie potezny itd. obecne pokolenie dk nalezy do lich kinga i jestem praktycznie przekonany ze opetal ich poprzez te runeblady (tak jak z arthasem). a wiec imo runeblady nie powinny byc dostepne do uzytku bo kto kolwiek je podniesie znajdzie sie pod wplywem ner'zhula. ponadto otrzymanie runeblada jest warunkiem zostanie dk.

nie wiem jak to blizz rozwiaze ale jezeli zobacze dk na mountach ludzi albo elfow, albo jak bedize natmiatal jakis toporkiemm czy czyms to sie obraze ;P .

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 21 sie 2007, o 08:41

Arthas został opętany ponieważ Frostmourne było częścią tronu mrozu w, którym zamknięty był Ner'Zhul. Co do samych runebladów, mam cichą nadzieję na efekt podobny do Corupted Ashbringer (dla niekumatych -> tutaj), zarówno "głosy" jak i efekt friendly with scourge - hated with alliance/horde.

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 21 sie 2007, o 12:12

ashbringer to w ogole fenomen jest. event w scarlet monastery jest ciekawy. moze w przyszloscy bedzie mozna jakos przekuc ashbringera (patrz event w SM).

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 21 sie 2007, o 13:40

Tirion Fordring (obecnie w WPL) na realmie na którym pokazywano WLK trzymał Ashbringera. Ujawniono tam (Blizz Con) również, że zostanie on przeniesiony do Howling Fjord, niedaleko portu Valgarde. Po zrobieniu jakichś tam czasowych questów w Utgarde Keep następuje "coś" ale nie mogę tego znaleźć. W WLK ma się również pojawic Turalyon - czyżby to on był "drugim synem Mograina"?

EDIT: Dobra, znalazłem
I wish I could get paid everytime I use "Ashbringer" in a news title. Anyway, someone was nice enough to mail me some screenshots of the Ashbringer questline in Utgarde Keep with a few explanations.

It seems that you just get the sword from an event in the dungeon, started by a guy from the Silver Hand. After that, you handle the item to a guy in Valgarde and realize that the Cleric of the Silver Hand was Tirion Fordring, he gets the sword and laugh while the retribution paladin of your party keep crying. Save the human leader, save the world.

screen1
screen2
screen3

Dialogue after you handle the sword :
A nearby cloaked Cleric walks over and reveals himself as Tirion Fordring. (model changes from the cleric to Tirion). Lord Irulon Trueblade says something about how Tirion shouldn't have revealed himself, Tirion waves him off. Dont have the exact dialogue for that, but right after it continues into this:

Highlord Tirion Fordring says: Their passing wieghs heavily upon my soul.
Lord Irulon Trueblade says: The path of freeedom has always been beset with tragedy sire. We could not risk losing you. The Order could not have survived such a blow.
Highlord Tirion Fordring says: It should have been me that carried the blade. The burden was mine to bare.
Highlord Tirion Fordring says: But you are right, Irulon. The price of our freedom will undoubtedly cost thousands more of their lives.
Highlord Tirion Fordring yells: Do you hear me Arthas? The Silver Hand comes for you! Your kingdom shall crumble beneath the weight of justice! By the light!

Ci, którzy jeszcze nie znają wieści z blizz conu mogą je zobaczeć tutaj, zaś wszystkim graczom radzę rozpocząć ściąganie patcha 2.2 (prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wychodzi) przez background downloadera.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2007, o 14:12 przez papski, łącznie zmieniany 1 raz

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 24 wrz 2007, o 16:33

Pozwolę sobie odświerzyć temat. Wielu gnomów marudziło, że "blizz ich nie kocha". Bzdura! Na evencie Brewfest będzie można zdobyć gogle, które zamieniają wszystkich w.... małe gnomy z rózowymi włosami (ally version) lub w brzydaśnych żeńskich orków (horda). Parę screenów:
Ork 1
Ork 2
Ork 3
Ork 4
Ork 5
Gnom 1
Gnom 2
Gnom 3
Gnom 4
Gnom 5
Gnom 6
Gnom 7
Szkoda, że one zostaną tylko przez tydzień :( (gogle, nie gnomy/orkowie). Dostępny będzie również nowy mount - dla Hordy rarytas - Brewfest Ram

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 25 wrz 2007, o 17:00

ja 2.2 sciagnalem dzisiaj. nie ma za wielu nerfow ;) btw. dzisiaj swiatowa premiera Halo 3 ^^
Gnomeregan- Human Warlock lv 70
link do mojego profilu
GloriaVictis

xboxlive: maciekroman

zapraszam do wspolnej gry w gears of war, call of duty 4

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 25 wrz 2007, o 18:16

Buuu, mi się jeszcze ciągnie :( Choć dobrze, że prawie miech temu ściągnąłem 74mb~ (pisałem o tym). My dopiero jutro mamy start :P Z tym Halo 3 to Blizz tak specjalnie "Go play Halo 3 but don't forget to p(l)ay WoW aswell!". Powinni coś takiego dodać do tipsów przy logowaniu ^^

Edit: Powinno być "pay" a nie "play" :D
V Może jeszcze troszke czasu minie. Czuje się troche zacofany bo ty już masz 280%. Zajęło ci to dużo szybciej ode mnie (bs jest tak bardzo dochodowe?)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, o 19:28 przez papski, łącznie zmieniany 1 raz

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 25 wrz 2007, o 18:58

jednak wracasz teraz? :> huehue nice
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

GloriaVictis
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: GloriaVictis » 26 wrz 2007, o 19:24

oo ktos ma epic mounta? Ja nawet nie zbieram na to kasy ^^ robie tylko arene i pvp, czasem jakas instancje. Papski, BS nie jest bardzo dochodowe, ale powiem Ci co jest: Farmowanie primals :D w jeden dzien lekko mozna zarobic 300 gold. W shadowmoon valley eclipse point wylecialo mi pare epicow. nie jest trudno zrobic kase w wowie ;) haha taa, mi paczka przyszla do domu z Legendary Edition a jeszcze 6 godzin lekcji mam(pisze ze szkoly) pozdro
Gnomeregan- Human Warlock lv 70
link do mojego profilu
GloriaVictis

xboxlive: maciekroman

zapraszam do wspolnej gry w gears of war, call of duty 4

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 26 wrz 2007, o 22:35

ehh
ja w tydzień zarobiłem 4700 gold :)
niestety wraz z dzisiejszym patchem już nie będę taki mocno dochodowy :D hehe
Ale co sobie kupiłem to mam muehehehe ^^
Ah nie BS - odkąd zrobiłem BS nic na tym nie zarobiłem :D jedynie wsadziłem grube ilości złota żeby mieć epicka macke :D no cóż ,teraz trzeba mi znaleźć team na arene i będę zbierał na drugą epicką mackę :D
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2007, o 22:36 przez BloodSuicide, łącznie zmieniany 1 raz
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

HMB
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: HMB » 26 wrz 2007, o 23:11

Ostatnio ze znajomymi zaczęliśmy grać w Wowka. Na dzień dzisiejszy mi się bardzo podoba , gdyż w przeciwieństwie do GW praktycznie zero stresu. Oczywiście, PvP nie ma porównania, ale wszystkiego mieć nie można. Atrakcyjność zwiększa to ,że gram z tą 13-14 znajomych. Gadamy sobie na team speaku(może ktoś zna darmowy vent?) ekspiąc i robiąc wbitki na hordę. Zachęciliśmy 3 koleżanki, które lubią się stroić <3 . Granie ze znajomymi z miasta o wiele bardziej mi się podoba, przede wszystkim ze względu na pomoc. Ktoś znajdzie wartościowy item, to go odda za free :) . Dodatkowo podoba mi się ,że odpoczywając nic się nie traci a wręcz zyskuje gdyż gramy ze znajomymi 2-3h dziennie i na następny dzień znowu 200% expa. Grafika, oczywiście do GW mało ma ,ale jak ktoś lubi fantasy to jak najbardziej.

Dobranoc :cold:

pyra
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: pyra » 26 wrz 2007, o 23:15

HMB pisze :Ostatnio ze znajomymi zaczęliśmy grać w Wowka. Na dzień dzisiejszy mi się bardzo podoba , gdyż w przeciwieństwie do GW praktycznie zero stresu. Oczywiście, PvP nie ma porównania, ale wszystkiego mieć nie można. Atrakcyjność zwiększa to ,że gram z tą 13-14 znajomych. Gadamy sobie na team speaku(może ktoś zna darmowy vent?) ekspiąc i robiąc wbitki na hordę. Zachęciliśmy 3 koleżanki, które lubią się stroić <3 . Granie ze znajomymi z miasta o wiele bardziej mi się podoba, przede wszystkim ze względu na pomoc. Ktoś znajdzie wartościowy item, to go odda za free :) . Dodatkowo podoba mi się ,że odpoczywając nic się nie traci a wręcz zyskuje gdyż gramy ze znajomymi 2-3h dziennie i na następny dzień znowu 200% expa. Grafika, oczywiście do GW mało ma ,ale jak ktoś lubi fantasy to jak najbardziej.

Dobranoc :cold:

100% agreed

ps; obstawiamy jak szybko od premiery padnie arthas? :>

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe