World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 27 lip 2008, o 11:02

Zaonor pisze :Zastanawiam się nad rozpoczęciem gry w WoWa i nie ukrywam, że mam sporo wątpliwości. Bo na samą grę i Burning Crusade trzeba trochę kasy wyłożyć o abonamencie nie wspominając. Zaś jeśli chodzi o MMO, to na razie mam za sobą tylko GW i choć udało mi się mimo zniechęcenia i wielu rzeczy, które mnie irytowały trochę pograć i miałem nawet całkiem niezłą postać, to wspomnienia mam raczej średnio-słabe i gra szybko mi się znudziła(od razu mówię - grałem PvE, może to błąd, ale nie jestem fanem trybu PvP, nawet jeśli w GW jest on ponoć dobry).

Tak się składa, że - jak to ktoś już ma w sygnie - PvE w GW kończy się na grindzie tytulów. W WoW'ie po zdobyciu 70 możesz robić co chcesz. Nikt cię nie zmusza do bicia 5k kasy na latacza 280%. Tutaj po osiągnięciu maksymalnego poziomu, exp za zadania jest zamieniany na kasę (zwykle ~20g za quest). 5k można bardzo łatwo osiągnąc przez zrobienie wszystkich zadań w Netherstorm i Shadowmoon Valley. Tyle że największą frajdę sprawia czytanie questów i lore gry.

Zaonor pisze :Po pierwsze - czy w ogóle opłaca się teraz zaczynać grę? Czy da radę zrobić niskolevelove questy i bezstresowo, stopniowo levelować postać, czy niskolevelowe lokacje, jak w GW Prophecies i Factions kiedy ostatnio grałem(będzie dobrze ponad rok), będą świecić pustkami? W ogóle czy zdobycie jako takiego poziomu(i itemów), żeby w miarę pograć jest bardzo czasochłonne(ile np. zajmuje dobicie do 70 lv?)? W GW zacząłem grać jakiś czas po premierze i konieczność zbierania elitarnych skilli, niezbędnych do end game PvE(czyt: zdobycia złota), z henchami(bo graczy nie było) odpychała. W WoWie też trzeba przeskoczyć taką przepaść, żeby porządnie się pobawić? Czy da się w WoWa grać regularnie, ale nie katorżniczo(co dla mnie - licealisty jest nieosiągalne, a wręcz nie mam takiego zamiaru)? Wreszcie - jak to jest z lootami? Dropnie jakiś super item i co, kto pierwszy kliknie ten lepszy?

Jeżeli chcesz jak najszybciej wylevelować postać 1-70 to polecam poradniki Jame'sa z wow-pro.com (niestety, od jakiegoś czasu strona nie działa). Dzięki nim wbiłem 1-60 w około miesiąc (grałem 2h dziennie w roku szkolnym) przed wprowadzeniem patcha 2.3, w którym zmniejszono exp potrzebny na levele 20-60 a także zwiększono nagrody (exp i kasę) 30-60. Wszystkie elitarne (wymagające najczęściej grupy) potworki w Azeroth i Kalmdorze straciły swój elitarny status, zmniejszono tym samym poziom trudności grupowych i elitarnych questów (które zmieniły się w normalne zadania). Od teraz można zakupić mounta 60% od 30 levela (poprzednio 40) za 35g (poprzednio 90 podajrze).

Wbicie 60-70 trwa około 2 tygodnie - miesiąc (tyle mi zajeło w wakacje). Blizz ma zamiar wydać patch, który zmniejszy exp potrzebny na te levele przed wyjściem WotLK. Questy w Outlandzie są dużo ciekawsze niż w Azeroth i bardziej zróżnicowane (choć pamiętam te czasy kiedy skradałem się z Bloodem w Jintha'Alor w Azeroth, kiedy jeszcze mobki tam były elitarne - to się nazywała zabawa rogalem i druidem ;) ). Blizz był na tyle miły, że dodał PvP sety za PvE - po zdobyciu statusu honored z głównymi frakcjami Outlandu (wszytskie, poza Keepers of Time, można zrobić dosyć szybko za questy) można zakupić stosunkowo fajne rzeczy za jedyne 100g (daje niezły start nowym 70kom w PvE i PvP). Gdy jesteś w grupce, działa tzw. loot system. Istnieje wiele typów (o tym jaki obowiązauje decyduje lider):
- Free-for-all (FFA) - kto pierwszy ten lepszy
- Master Loot - osoba wyznaczona przez lidera grupy decyduje kto zabiera jakie rzeczy
- Round Robin - członkowie drużyny po kolei zbierają rzeczy (np. zginęło 6 mobków a party było pięcioosobowe; loot 1 mobka zdobywa gracz A, loot 2 gracz B itd.)
- Group Loot - działa na tej samej zasadzie co Round Robin ale lider decyduje od którego poziomu przedmiotów (uncommon - rare - epic) następuje licytacja przedmiotu (nie ważne kto otworzy ciało, zawsze pojawi się itemek w oknie licytacji need-greed)
- Need before Greed - jeżeli gracz nie może używać tego typu przedmiotu (np. druid nie może nosić zbroi mail) to od razu mają zaznaczoną opcję pass (nie licytują)
- DKP - wirtualny (nie obecny w grze) system stosowany w rajdach (dostajesz wirtualne punkty za zabijanie bossów i uczestnictwo w rajdach, które później wykorzystujesz w lictyacji przedmiotu)

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało ;) Polecam stronę.

Co do pana Gigamana - mógłbyś już przestać pokazywać swoją otwartą niechęć do WoW'a, która wręcz zionie w twoich postach? Przynajmniej przestań pisać głupoty w temacie poświęconym tej grze...
GW Mode: OFF

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 27 lip 2008, o 11:42

bu.,.... ja nawet nie wiecie jak tęsknie za wowem...
ale boje sie ze znowu sie uzaleznie :(
potrzeba mi dobrego mmo, a poki co najbardziej mnie pociagajacym mmo to WoW... z GW mam dobre wspomnienia, poznalem mase ludzi, ale takiego klimatu przez caly okres grania nie mialem, w WoWie byla przez caly czas genialna zabawa.

Wypady z papskim, kurde Rogal i Druid to było coś :D na stealth, szybko bezboleśnie. Nawet farm w WoWie jest bajerancki, bo wszystko jest kolorowe, i zawsze stawia przed Toba nowe wyzwania. Mam ochote zacząć na nowo, ale kurde no, po prostu nie wiem :D czekam chyba na WotLK, zeby ceny spadly jeszcze bardziej i lvlowanie było jeszcze szybsze i prostsze :D mialem zaczac znowu grac na poczatku wakacji, ale spiep*** sesja pomogla w podjeciu decyzji na - nie.

Ale teraz szczerze wolalbym zaczac grac po stronie Hordy anizeli po stronie Ally. bo Ally juz znam na pamiec, i chcialbym czegos nowego :D i to wlasnie oferuje wow. Jesli znasz juz Ally zawsze mozesz isc do Hordy i wtedy masz zupelnie inne questy, lokacje, miasta, i inna zabawe.

Jak mi brakuje Outland :D to jest kozak :D ... eh... to jest prawdziwy nałóg :D
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

Zaonor
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Zaonor » 27 lip 2008, o 12:12

Dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi. Naprawdę dzięki - jestem mile zaskoczony tempem. Z WoWwiki się już zapoznałem :) , ale za wszelkie linki do jakichś stron z poradnikami byłbym wdzięczny, bo ciężko coś znaleźć(coś tam niby się dogrzebałem, ale co druga strona to jakieś płatne e-booki).
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, o 12:15 przez Zaonor, łącznie zmieniany 1 raz

Marmur
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Marmur » 28 lip 2008, o 00:05

[url=http://imageshack.us][img]http://img66.imageshack.us/img66/4719/703fd2.gif[/img][/url]

[color=#000099]"The wrath of the lion is
the wisdom of God"[/color]

Ice Pie
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Ice Pie » 29 lip 2008, o 09:52

BloodSuicide napisał :bu.,.... ja nawet nie wiecie jak tęsknie za wowem...
ale boje sie ze znowu sie uzaleznie :(

Chodz chodz ;>!. A tak na powaznie to tez sobie przerwe zrobilem, juz mi sie na chwile obecna chwile grac nie chce, widzialem wszystkich bossow wlacznie z Illidanem i jakos przestalo mnie to wszystko krecic, a co do Sunwell Plateu to nie mam na co liczyc, ze gildia sie tam wybierze przynajmniej w najblizszym miesiacu. A co do abonamentu to nie 120zl a 89zl jak kupujesz pre paida online na gram.pl ^^ .
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, o 09:58 przez Ice Pie, łącznie zmieniany 1 raz

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 30 lip 2008, o 10:47

posprawdzalem ceny.
jak nie zalezy wam na pudelkach to
na allegro - 75 zł za Battlechesta - WoW +TBC
oraz
na allegro także - prepaid online sam kodzik za 77 zł :)
sweeet :D

Zaonor
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Zaonor » 4 sie 2008, o 14:44

Dobra, uznałem, że warto i nabyłem drogą kupna Battle Chesta. Teraz zaczną się pytania o samą grę :P

Primo jaki serwer? Zmiana serwa jest droga i wolałbym jej w miarę możliwości unikać, więc polećcie mi jakiś, nie wiem, najlepszy. Nie znam żadnych kryteriów 'najlepszości' serwerów w WoWie, więc prosiłbym też o roztłumaczenie :)

Secundo: Horde czy Alliance? Szczerze mówiąc skłaniałem się ku Hordzie, ale nie bardzo wiem jakie są różnice między oboma frakcjami. Poza tym, nie wiem czy wybór jednej z frakcji jest wiążący i np. grajac jakimś tam aliantem mogę zrobić postać Hordy?

Tertio: Cały ten techniczny szyt. Wiem, że w WoWie jest system talentów i póki co zastanawiam się nad wyborem klasy(no, i rasy). Tak w ogóle to nie do końca wiem, jak to jest z tymi talentami - jak wybiorę jedną ścieżkę, to już innnej nie mogę ruszyć? Myślałem o druidzie, szamanie, warlocku albo Paladynie i nie bardzo wiem, które rasy i ścieżki talentów są dla poszczególnych klas najlepsze. Jasne, poczytałem sobie coś tam na wowiki, ale wolałbym usłyszeć także Waszą opinię :) .

Aha - jeszcze jedno. Które add-ony powinienem zainstalować(im mniej tym lepiej)? I jeżeli moglibyście zarzucić jakimś dobrym generatorem imiondo WoWa, też byłbym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2008, o 14:57 przez Zaonor, łącznie zmieniany 1 raz

Alcor
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Alcor » 4 sie 2008, o 17:22

Zaonor pisze :Primo jaki serwer? Zmiana serwa jest droga i wolałbym jej w miarę możliwości unikać, więc polećcie mi jakiś, nie wiem, najlepszy. Nie znam żadnych kryteriów 'najlepszości' serwerów w WoWie, więc prosiłbym też o roztłumaczenie :)

Przede wszystkim musisz sie zdecydowac czy chcesz grac na serwerze pvp czy pve. Na tym pierwszym gracze z przeciwniej frakcji moga Cie zaatakowac na wiekszosci terenow gry, co moze utrudniac levelowanie na 'wspolnych' dla obu frakcji terenach. Na serwerach pve walka z graczami z przeciwnej frakcji jest mozliwa tylko po wlaczeniu flagi pvp, lub tez udaniu sie na obszar stricte pvp, czyli battleground. Jesli liczba polakow grajacych na danym serwerze jest dla Ciebie istotna to najwiecej jest ich na Burning Legion, aczkolwiek chyba na kazdym serwerze eu znajdzie sie jakas polska gildia.

Zaonor pisze :Secundo: Horde czy Alliance? Szczerze mówiąc skłaniałem się ku Hordzie, ale nie bardzo wiem jakie są różnice między oboma frakcjami. Poza tym, nie wiem czy wybór jednej z frakcji jest wiążący i np. grajac jakimś tam aliantem mogę zrobić postać Hordy?

Roznice to wyglad i cechy rasowe (racial traits). Na serwerach pve mozna miec postaci w obu frakcjach, podczas gdy wybor dokonany na serwerze pvp jest wiazacy - tworzac nowe postaci trzeba sie trzymac wybranej frakcji. Dobrym zrodlem informacji na temat ilosci postaci w danej frakcji jest strona www.warcraftrealms.com, mozna tam tez sprawdzic jak czesto dana frakcji wygrywa na battegroundach.

Zaonor pisze :Tertio: Cały ten techniczny szyt. Wiem, że w WoWie jest system talentów i póki co zastanawiam się nad wyborem klasy(no, i rasy). Tak w ogóle to nie do końca wiem, jak to jest z tymi talentami - jak wybiorę jedną ścieżkę, to już innnej nie mogę ruszyć? Myślałem o druidzie, szamanie, warlocku albo Paladynie i nie bardzo wiem, które rasy i ścieżki talentów są dla poszczególnych klas najlepsze. Jasne, poczytałem sobie coś tam na wowiki, ale wolałbym usłyszeć także Waszą opinię :) .

Talentow mozna sie 'oduczyc' odwiedzjac swojego trenera. Za pierwszym razem kosztuje to bodajze 1 gold, a pozniej wiecej. Ja np. grajac druidem levelowalem od 1 do 70 jako feral, a pozniej zamienilem sie na restoration. Zmienianie buildu jest bardziej uciazliwe niz w GW, ale zmienia sie go tez znacznie rzadziej. Kazda klasa ma drzewko do levelowania, ktore po osiagnieciu 70 mozna zmienic na inne, bardziej endgamowe. Dobrym pomyslem sa klasy hybrydowe (druid, shammy, pala) ktore pozwalaja sie dostosowac do zmieniajacej sie sytuacji na serwerze gdy chodzi o zapotrzebowanie na konkrete role, np paladyn moze byc tankiem badz healerem, shaman healerem, range dps badz melee dps itp.
Zaonor pisze :Aha - jeszcze jedno. Które add-ony powinienem zainstalować(im mniej tym lepiej)?

Questhelper i Cartographer na poczatek wystarczy.

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 4 sie 2008, o 22:04

addony:
Quest Helper
Atlas
AtlasLoot
Omen albo inny Threath Mether
Ja używam jeszcze Titan Panela, ale to już od upodobań zależy.

Zaonor
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Zaonor » 5 sie 2008, o 01:06

Odnośnie serwera - Interesuje mnie raczej PvE, a liczba Polaków na serwerze nie jest czynnikiem decydującym, bo angielski znam b. dobrze. Także szukam po prostu jakiegoś debeściarskiego serwera PVP :) . Aha, czy każdą z postaci można mieć na innym serwerze czy jest jeden wiążący?

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 5 sie 2008, o 09:41

mozesz miec wiele roznych postaci na wielu roznych serverach.
na serverach pve - mozesz miec postaci po stronie ally i po stronie hordy.
na serverach pvp - albo tylko ally albo tylko horda, jak juz jedna strona konfliktu to koniec kropka.

Dla wszystkich tych, ktorzy wola servery stricte pve - podobno kiedys nie mialy takowe w ogole istniec, mialy istniec tylko servery pvp, zeby mozna bylo odczuc ta walke i roznice pomiedzy dwoma stronami konfliktu :)

Jesli chcesz Polaków dużo, i chcesz servera PVP gdzie mozesz sie niezle pobawić, pluś na pve są gildię które wymiatają- polecam - Burning Legion. Gra najwięcej polaków.

A jeśli nie zależy ci na Polskich jełopach to hmmm radze poszukać takich serverów, które są stare i których użytkownicy wysoko zaszli.
Bo a) na niskich lvlach będziesz mógł za sporą kasę sprzedawać ziółka/skałki/skórki - wysokie lvle lubią sobie lvlować na 70 lvl craftingowe profesje. Ty zaś do czasu 70 ding będziesz na tym trzepał sporo kasy.
b) będziesz miał sporo altów do okoła siebie - poza 70 lvlami, ludzie robią sobie kolejne postaci, znają już mechanikę gry mają nawyki z bycia 70tkami więc lepiej grają na altach.
c) jak jużwbijesz 70 lvl to będzie Ci łatwo znaleźć party na instance/heroiki/raidy :) im więcej starej wiary tym lepszy server.

Im młodszy server, tym gorsze wyn iki w raidach/instancach, itd.

A dalej to już zastanów się którą stronę konfliktu wolisz :)

Zaonor
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Zaonor » 5 sie 2008, o 11:10

Strona konfliktu wybrana - Horda :P. Jeszcze tylko swędzi mnie serwer i można giercować. Niestety nie wiem, które serwery są stare i użytkownicy wysoko zaszli :( Zacznę Taurenem szamanem, ot tak, najlepsze profesje to ponoć skinning i herbalism, żeby natrzepać kasy.

BTW: Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :)

EDIT: Dobra, na start wybrałem Doomhammer. Mam nadzieję, że dobrze. :)

BTW2: Słyszałem gdzieś, że Blizzard gnębi za programy third-party. Jednak add-ony można spokojnie wgrywać, rajt?
Ostatnio zmieniony 5 sie 2008, o 12:17 przez Zaonor, łącznie zmieniany 1 raz

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 5 sie 2008, o 12:37

1) Na poczatek i farm kasy najlepiej mieć Mining i herbalism/skinning :)
2) addonów możesz mieć tyle że komputer ci zwolni, a Blizz nic Ci nie zrobi :) hehe
third-party - to raczej Boty, plus jakieś śmieci, które ingerują w logowanie konta.

Nad serverami się jeszcze zastanawiam, bo mało się na tym znam, ale z tych znanych i słyszanych nazw mogę polecić:

*Tarren Mill
*Stonemaul
Skullcrusher
Shadowmoon
*Frostmane
*Burning Legion
*Boulderfist

gwiazdki to według mnie najbardziej znane servery pvp. Ale mówię od razu - nie jestem znaczącym autorytetem, w tym temacie.
Chcesz server pvp gdzie Horda jest w lepszej pozycji - Burning Legion oraz Boulderfist.

Wybrałeś Doomhammer - server pve z przewagą aliantów ;)

Zaonor
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Zaonor » 5 sie 2008, o 12:56

Dzięki :) Gry jeszcze nie zacząłem, więc może zmienię wybór. Na razie zacznę chyba z triala, żeby się obcykać co i jak. :) Mam nadzieję, że konto trial można potem upgrade'ować?
Ostatnio zmieniony 5 sie 2008, o 12:57 przez Zaonor, łącznie zmieniany 1 raz

Gleader
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Gleader » 5 sie 2008, o 13:14

można ale na trialu z tego co pamiętam masz max 20 lvl i nie możesz handlować.

papski
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: papski » 5 sie 2008, o 13:25

Załącz sobie triala i później dodaj cd-key - darmowe 10 dni + 30 z pudełka.
GW Mode: OFF

Katsuhito
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Katsuhito » 6 sie 2008, o 17:08

Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem Guild Wars czy World of Warcrafta to mówiąc szczerze bardziej polecam GW. Otóż grałem w WoW'a dobre pół roku i mi sie znudził (oczywiście nie licze na to, że kupie gre i będe miał rozrywke na całe życie). Potam nastał czas aby zastanowić się nad zakupem Guild Warsa. Kupiłem w platynowej kolekcji i zamiast 1 kampani po 120 zł kupiłem 2 po 60 zł. I musze przyznać, że poprostu wymieniając wszystkie wady i zalety gier to GW jest poprostu lepsze. Urzekło mnie najbardziej Factions szczególnie ci Ninja zjeżdżające na linach w Kaineng, te filmiki na końcu misji, łączenie profesji, fajne armory pasujące do klasy a nie jak w WoWie, że nosisz co lepsze wypadnie, PvP jest miodzio, grafika nie tak jak w WoW prosto z cukierni. Jeśli sie zastanawiasz nad kupnem tych obu gier wybierz GW.
Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai.
Obrazek

Voltres
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Voltres » 6 sie 2008, o 18:08

Katsuhito, powiem Ci tak.

Obie gry: Guild Wars i WoW są produktami dobrymi (żeby nie powiedzieć wspaniałymi - wszyscy anty-fani obu produkcji po prostu wyrażają swoje odczucia, które u każdego gracza są odmienne). Dlatego też osoba, która zastanawia się nad kupnem... powinna nie sugerować się tym, że Zenek na forum stwierdził: ,,WoW jest ble"

Pozdrawiam
Voltres.

PS Ja teraz czekam na WHO.
Obrazek
Stare dobre czasy GW już nie wrócą.... ehh....

Gleader
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Gleader » 6 sie 2008, o 18:23

Wow znudził mi sie po 3 dniach.W gw maniaczyłem tydzień potem juz od czasu do czasu,więc obie gry są bez szału imo.
Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem Guild Wars czy World of Warcrafta

Większość użytkowników tego forum na GW wiec ?

Ogólnie mmo się wielu ludziom nudzą,np mi :P wole poczytać ksiażke niż nacikasć "1.2.3,1,1,1,1,spacja,spacja,spacja,5,8" ( mowa o wowie:p)

Alcor
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Alcor » 6 sie 2008, o 19:17

De gustibus non est disputandum.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe