World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

Qvstra
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide

World of Warcraft

Post autor: Qvstra » 24 lut 2011, o 17:41

Naszło mnie na pogranie w WoWa. Zainstalowałem podstawkę + TBC, włączyłem ikonkę World of Warcraft, która pojawiła się na pulpicie i zaczęło się pobieranie patcha. Ok, pobrało się, i co widzę - włącza się installer TBC z opcją "Install TBC" (mimo, że wcześniej już go zainstalowałem). No dobra, wkładam CD1 i daję "Install", i co widzę? - zaczyna się pobieranie TBC, którego przecież już wcześniej zainstalowałem. Ktoś wie co stoi na przeszkodzie, abym mógł cieszyć się rozgrywką w WoWie?

Dr A Kula
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

World of Warcraft

Post autor: Dr A Kula » 25 lut 2011, o 07:50

Ja całość pobrałem z netu, uruchomiłem grę, podałem dane do logowania i grałem od razu. Ogólnie cały WoW powinien ważyć ~16GB - jeśli masz mniej to znaczy, że nie zassało Ci wszystkiego.

Jamsza
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Jamsza » 25 lut 2011, o 11:56

To ile waży ma ważyć ,, jego ,, WoW zależy od tego czy chce grać na jakimś prywatnym serwerze czy na globalu. Jeśli wybrał pierwszy wariant to każdy prywatny serwer wymaga aktualizacji do danego patcha. Jeśli chodzi o global - instalujesz wszystko do samego Cataclysmu i włączasz lauchera.

Dr A Kula
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

World of Warcraft

Post autor: Dr A Kula » 25 lut 2011, o 12:07

Zakładam, że ma zamiar grać na globalu, a nie jawnie pisać na forum, że jest piratem. ;)

Qvstra
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Qvstra » 25 lut 2011, o 14:38

Oczywiście, że gram na globalu. Miałem krótką przygodę z privami i nie wspominam tego najlepiej. :) Mój problem rozwiązałem - launcher musiał pobrać jakieś patche itp. bo podobno były jakieś zmiany w świecie gry. Teraz pozostał mi wybór serwera, na którym gra dość pokaźna liczba używających mózgu polaków. Jaki mi polecicie?

Edyta:
Chcę grać po stronie Hordy.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, o 14:41 przez Qvstra, łącznie zmieniany 1 raz

Jamsza
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Jamsza » 25 lut 2011, o 14:48

Burning Legion - typowo polski serwer. Ludzie gadają, że to taki Guild Warsowy Kamadan. Ja powiem tak: owszem, jest wiele retardów, ale grałem w jednej z topowych gildii na serwerze i byłem mile zaskoczony. Wybór serwera zależy też od tego na czym się skupisz - raidy czy pvp. W wyborze mogę Ci pomóc jeszcze w taki sposób :

http://www.guildox.com/go/g.asp?a=1&r=Burning+Legion-EU <-- ranking gildii na Burning Legionie.

http://www.guildox.com/go/g.asp?a=1&w=EU <-- ranking Europejski.

Edit:
@ down:

Nie zgadzam się, że WoW nie jest nudny. Jest. Nie był nudny przez WotLK. Teraz ( czyt. Cataclysm) są 3 raidy + 1 BH ( WotLKowe VoA ). Ja po wykonaniu trzech / czterech podejść wyczyściłem praktycznie wszystkie raidy, co nie było możliwe w WotLK.

Btw. mam wrażenie, że kolega na dole skopiował to co napisano na innym forum lub portalu.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, o 15:34 przez Jamsza, łącznie zmieniany 2 razy

Simon
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Simon » 25 lut 2011, o 14:56

Hummm , World of Warcraft od 2005 roku dużo się zmienił . Po osiągnieciu 15 levela udostępniony jest tzw. Dungeon Finder , który szuka nam teama na dungeona z wszystkich realmów ( serverów ) i przenosi nas do danego dunga ( Po zakończeniu wracamy tam gdzie byliśmy wcześniej ) . Jedne dungeony są ciekawsze , jedne nudniejsze , z jednych są wartościowsze itemki , z innych mniej ( możemy wybierać dungeony na jakie się chcemy udać w celu wydropienia danego itemka - patrz atlas loot) . Po dobiciu 60 levela możemy uczestniczyć wszelakich raidach aby dropić itemy , zdobywać doświadczenie itd ... Oczywiście od początkowych poziomów możemy wybierać się na PvP , zdobywając tak honor i punkty doświadczenia na różnorodnych Battlegroundach , Arenach czy po prostu bijąc przeciwników z innej frakcji ... Honor można wymienić na epic itemki : ] Teraz napiszę trochę o misjach w World of Warcraft ... Gra się przyjemnie , blizzard udostępnił swoją orginalną wersje Quest Helpera ( pokazuje gdzie iść i co zrobić w danej misji) . Questy stały się ( mimo tego , iż są urozmaicone i ciekawe ) banalnie proste . Gdy opanuje się w miarę swoją postać , trudno zaliczyć zgona : ) Frakcje mają rozdzielone questy , więc nikt nie może nas praktycznie w trakcie zabić i "podwalić loot" ... to samo tyczy się dungeonów . Dzięki temu rozgraniczeniu grając raz w Hordzie , a raz w Alliance gra staję się bardziej wszechstronna i za szybko się nie nudzi ... Najgorszy czas następuje gdy osiągniemy poziom 58 gdy udajemy się do zmasakrowanego Outlandu ... Misje są długie , nudne , wymagają dużo cierpliwości i dostajemy za nie mało expa ... Dobrą alternatywą jest siedzenie od 58 Levela do 68 na battlegroundach . Exp idzie w miare , no i mamy Honory ;) Od 68 poziomu naszej postaci , gracz doznaje olśnienia . Udając się do Northrend doświadczenie idzie płynnie , zmieniamy praktycznie lokacje co 1-2 poziomy , mamy dostęp do tzw. Heroic TBC Dungeons i Lich King Dungeons . Zdobywając 80 level zaczyna się Cataclysm . Misje aż błyszczą różnorodnością , ciekawymi poleceniami i wartościowymi przedmiotami zdobywanych podczas ich wykonywania . Muszę przyznać także , że Blizzard przyłożył się bardzo do umiejętności postaci . Teraz gdy kupujemy skilla , w miarę levela on sam zwiększa swój poziom . Ponadto słynne "Drzewko talentów" zostało dramatycznie zmniejszone , wiele talentów zostało zastąpionych lub połączonych ze sobą . Talent point otrzymuje się na 10lvlu , 11 i dalej co 2 poziomy .
W World of Warcraft istnieje ogromna ilość mountów / fly mountów / profession mountów . Jedne można poprostu kupić , inne dropić , a na jeszcze inne trzeba naprawdę dużo pracować . Co do profesji , w WoW'ie istnieje 15 profesji ( Alchemy , Herbalism , Blacksmithing , Mining , Enchanting , Skinning , Engineering , Archaeology , Inscription , First aid , Jewelcrafting ,Cooking , Leatherworking , Fishing , Tailoring ). Każdą z nich można wytrenować do poziomu 525 więc jest sporo zabawy :) Imo WoW nie był , nie jest i raczej z kolejnymi updata'mi nie będzie nudny : )
Ps. Support jest bardzo pomocny ... Podczas skradzenia konta oddają je wraz z postaciami i itemami ; >
Ostatnio zmieniony 25 lut 2011, o 14:58 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz

Gandziol
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Gandziol » 25 lut 2011, o 22:06

Simon napisał :Hummm , World of Warcraft od 2005 roku dużo się zmienił . Po osiągnieciu 15 levela udostępniony jest tzw. Dungeon Finder , który szuka nam teama na dungeona z wszystkich realmów ( serverów ) i przenosi nas do danego dunga ( Po zakończeniu wracamy tam gdzie byliśmy wcześniej ) . Jedne dungeony są ciekawsze , jedne nudniejsze , z jednych są wartościowsze itemki , z innych mniej ( możemy wybierać dungeony na jakie się chcemy udać w celu wydropienia danego itemka - patrz atlas loot) . Po dobiciu 60 levela możemy uczestniczyć wszelakich raidach aby dropić itemy , zdobywać doświadczenie itd ... Oczywiście od początkowych poziomów możemy wybierać się na PvP , zdobywając tak honor i punkty doświadczenia na różnorodnych Battlegroundach , Arenach czy po prostu bijąc przeciwników z innej frakcji ... Honor można wymienić na epic itemki : ] Teraz napiszę trochę o misjach w World of Warcraft ... Gra się przyjemnie , blizzard udostępnił swoją orginalną wersje Quest Helpera ( pokazuje gdzie iść i co zrobić w danej misji) . Questy stały się ( mimo tego , iż są urozmaicone i ciekawe ) banalnie proste . Gdy opanuje się w miarę swoją postać , trudno zaliczyć zgona : ) Frakcje mają rozdzielone questy , więc nikt nie może nas praktycznie w trakcie zabić i "podwalić loot" ... to samo tyczy się dungeonów . Dzięki temu rozgraniczeniu grając raz w Hordzie , a raz w Alliance gra staję się bardziej wszechstronna i za szybko się nie nudzi ... Najgorszy czas następuje gdy osiągniemy poziom 58 gdy udajemy się do zmasakrowanego Outlandu ... Misje są długie , nudne , wymagają dużo cierpliwości i dostajemy za nie mało expa ... Dobrą alternatywą jest siedzenie od 58 Levela do 68 na battlegroundach . Exp idzie w miare , no i mamy Honory ;) Od 68 poziomu naszej postaci , gracz doznaje olśnienia . Udając się do Northrend doświadczenie idzie płynnie , zmieniamy praktycznie lokacje co 1-2 poziomy , mamy dostęp do tzw. Heroic TBC Dungeons i Lich King Dungeons . Zdobywając 80 level zaczyna się Cataclysm . Misje aż błyszczą różnorodnością , ciekawymi poleceniami i wartościowymi przedmiotami zdobywanych podczas ich wykonywania . Muszę przyznać także , że Blizzard przyłożył się bardzo do umiejętności postaci . Teraz gdy kupujemy skilla , w miarę levela on sam zwiększa swój poziom . Ponadto słynne "Drzewko talentów" zostało dramatycznie zmniejszone , wiele talentów zostało zastąpionych lub połączonych ze sobą . Talent point otrzymuje się na 10lvlu , 11 i dalej co 2 poziomy .
W World of Warcraft istnieje ogromna ilość mountów / fly mountów / profession mountów . Jedne można poprostu kupić , inne dropić , a na jeszcze inne trzeba naprawdę dużo pracować . Co do profesji , w WoW'ie istnieje 15 profesji ( Alchemy , Herbalism , Blacksmithing , Mining , Enchanting , Skinning , Engineering , Archaeology , Inscription , First aid , Jewelcrafting ,Cooking , Leatherworking , Fishing , Tailoring ). Każdą z nich można wytrenować do poziomu 525 więc jest sporo zabawy :) Imo WoW nie był , nie jest i raczej z kolejnymi updata'mi nie będzie nudny : )
Ps. Support jest bardzo pomocny ... Podczas skradzenia konta oddają je wraz z postaciami i itemami ; >

Ziom, powiedz mi kogo to *bimbom* obchodzi?
Obrazek
Gildia: Solch ein Jäger nach einem vollständigen [ろーらヌ]

kutasinho
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: kutasinho » 25 lut 2011, o 23:29

Ogarnij polszczyznę, a raczej anglo polszczyznę. To itemki dropią z potworów, nie my je dropimy(wyrzucamy). My co najwyżej możemy je pofarmić. Tibijski lengłidż szerzy się w dużej skali :omg:
Obrazek
Jest mi smutno, ponieważ moderatorzy usuwają moje wypowiedzi :(

Simon
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Simon » 26 lut 2011, o 02:29

Gandziol - czy tego chcesz czy nie , to jest temat o WoW'ie , więc jak Ci się nie podoba to nie czytaj , wyjdź z tego topicu lub po prostu wy"strukustruku" komputer przez okno , bo ktoś napisał broń Boże coś dobrego od innej gry niż GW .. >.>

kutasinho - ciekawe , szczególnie , że Tibii więcej widziałem w TV niż na komputerze : ] W tym temacie będę używał języka z WoW'a , a nie będę błaznował jak mi jaśnie pan napisze ...

Przedstawiam grę z mojej perspektywy , nie porównując jej do żadnych standardów czy innych gier ...

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Kraven » 26 lut 2011, o 09:03

Jamsza napisał :Nie zgadzam się, że WoW nie jest nudny. Jest. Nie był nudny przez WotLK. Teraz ( czyt. Cataclysm) są 3 raidy + 1 BH ( WotLKowe VoA ). Ja po wykonaniu trzech / czterech podejść wyczyściłem praktycznie wszystkie raidy, co nie było możliwe w WotLK.

Oj mylisz się. Content z patcha 3.0 (czyli zaraz po wprowadzeniu WotLK'a) był bardzo prosty. Naxxramas był banalny, wręcz śmieszny. Jedynie EoE i Sartharion 3D stanowiły jakiekolwiek wyzwanie (choć bardziej w wersji 25-man, bo dyszki nie urywały *zady* ze względu na poziom trudności). Nie wiem od którego patcha zaczynałeś grać, ale jak w 3.0 to było proste, to im później, tym jeszcze łatwiej. Wymagające raidy skończyły się IMO w TBC, choć znam takie stare wygi, które twierdzą, że w classicu.

Nightghost
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Nightghost » 26 lut 2011, o 09:49

no coz 40 osob trudniej sterowac niz 25. osobiscie wolalem 40 man raidy

Gandziol
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Gandziol » 27 lut 2011, o 15:41

Simon napisał :czy tego chcesz czy nie , to jest temat o WoW'ie , więc jak Ci się nie podoba to nie czytaj

Tak, jest to temat o WoW'ie, ale po jaki *pietruszka* strzeszczasz to co zmienił ostatni patch?

Simon napisał :bo ktoś napisał broń Boże coś dobrego od innej gry niż GW .. >.>

Poprostu kocham takich jak ty <3 . Jesteś od dzisiaj moim ulubionym mistrzem dedukcji.
Obrazek
Gildia: Solch ein Jäger nach einem vollständigen [ろーらヌ]

Onek
Awatar użytkownika
.: Blessed by Fate :.

World of Warcraft

Post autor: Onek » 24 kwie 2011, o 08:47

Od 2 dni gram w WoW'a i nawet fajnie się gra ;>
Szczególnie BG 10-19 ;D Tylko męczą mnie twinki na tym bg bo każdego maja na hita-dwa...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, o 08:48 przez Onek, łącznie zmieniany 1 raz

Gleader
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Gleader » 9 maja 2011, o 13:32

To nie sa twinki tylko alty ,które mają full hairloom set.

Aż mi sie przypomniał moj hype na wowa jak zacząłem grać <3

Lunar
Awatar użytkownika
.: Cartographer :.
.: Cartographer :.

Nick w GW2: Lunaris Moonwraith

World of Warcraft

Post autor: Lunar » 21 paź 2011, o 22:51

Obrazek

Kisuro
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.
.: Redaktor :.

World of Warcraft

Post autor: Kisuro » 21 paź 2011, o 22:56

Porażka. Pandy i pokemony... Patch 4.3 zapowiada się nieźle, ale nowy dodatek to, jak na razie, dramat. Na szczęście TOR już blisko, a GW 2 (mam nadzieję) tylko trochę dalej.
A z ciekawostek: to jest fajniejsze Ciekawa zagrywka marketingowa, czy desperacka próba zatrzymania uciekających klientów? Oceń sam.
Obrazek

Plutonka
Awatar użytkownika
.: Biedna Artystka :.
.: Biedna Artystka :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

World of Warcraft

Post autor: Plutonka » 22 paź 2011, o 00:59

Krajobraziki fajne, ale po obejrzeniu trailera miałam wrażenie, że to product placement Kung Fu Pandy...

Kraven
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Kraven » 22 paź 2011, o 01:40

Pandaria? Serio..? Widać Blizz zaczyna trząść portkami przed konkurencją i pod presją terminów rzucili Pandarena jako nową rasę (dla wszystkich?) i Monka jako klasę pod niego. I niestety poza powtarzającymi się lokacjami nie mają absolutnie nic na tym trailerze i prawdopodobnie nie tylko na nim.

All hail Guild Wars 2!

Akim
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Underworld

World of Warcraft

Post autor: Akim » 22 paź 2011, o 09:55

Obrazek
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe