World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

artemis_fowl
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: artemis_fowl » 9 kwie 2012, o 09:14

Olcia_Derw pisze :
artemis_fowl napisał :
(Zresztą nikt z Blizzarda nie pomyślał że pająk ma 6 nóg )

Nie mieli prawa tak myśleć. Wszyscy wiedzą, że pająk ma 8 nóg.

Prawda, tak jakoś źle napisałem.
Ale, pomijając mój błąd, z pająka i tak powinno dać się wyciągnąć te 8, a nie 1 nogę.

Adzik
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Adzik » 11 kwie 2012, o 13:33

artemis_fowl napisał :
Nie chcę mi się odpisywać na całość tego postu, bo jest w nim tyle nieprawdziwych porównań i stwierdzeń, że bym musiał cytować każde zdanie.

artemis_fowl napisał :WoWa przybija abonament

Odpowiem tylko na to. Abonament to główna przyczyna tego jak WoW dziś wygląda i ilu graczy skupia przy sobie, będąc siedmioletnią grą. 10euro miesięcznie to niewielka suma dla pojedyńczego gracza za bezkonkurencyjny support w sprawach technicznych i związanych ze sprawami ingame, częste update'y, hotfixy i utrzymywanie serwerów 24/7 bez czegoś takiego jak lagi.
Gdyby w Arenanet zajmowała się tak grą jak Blizzard to dziś GW był esportową potęgą (a na początku całkiem nieźle im szło). Ale nie byli wstanie tego robić, bo za darmo nikt nie lubi pracować.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, o 13:34 przez Adzik, łącznie zmieniany 1 raz

reyu
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: reyu » 11 kwie 2012, o 17:29

Adzik pisze :
artemis_fowl napisał :
Nie chcę mi się odpisywać na całość tego postu, bo jest w nim tyle nieprawdziwych porównań i stwierdzeń, że bym musiał cytować każde zdanie.

so butthurt cause:
artemis_fowl napisał :90% questów polega na: "Zabij 6 Orków" lub "Zbierz 20 nóg pająka"

huehuehue

Adzik
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Adzik » 11 kwie 2012, o 18:11

e tam, levelowanie (więc i w zasadzie questowanie) jest tak mało istotną częścią wowa, że akurat to mnie nie zabolało!

Cpt. Obvious
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Cpt. Obvious » 12 kwie 2012, o 12:14

Pierwsze, to co się widzi odrazu to oprawa, zarówno graficzna jak i muzyczna. W obu kategoriach Guild Wars powala WoWa (Szczególnie loading screeny z Vanilli/TBC, które mają tak na oko 300x200px).

Co do grafiki niech Ci będzie. Oprawa muzyczna, każdy ma inny gust, więc porównanie nie na miejscu, Jeremy Souls oczywiście jest mistrzem, ale Jason Hayes wcale nie jest gorszy.

Kolejna rzecz to questy. WoW ma tu przewagę ilością, ale nie jakością. W Guild Wars każdy quest jest dopracowany, a w drugiej grze 90% questów polega na: "Zabij 6 Orków" lub "Zbierz 20 nóg pająka" (Zresztą nikt z Blizzarda nie pomyślał że pająk ma 6 nóg, więc i tak można zebrać z jednego jedną rzecz do questa).

No *bimbom*, w WoWie zbierasz itemki, a w guild warsie eskortujesz NPC :D, ale mi dopracowane questy. W każdej strefie w WoWie są jakieś ciekawe questy, robienie wódy, ścigania Zanzila w ZG, zbijanie sandnigerów z drzew, itp. itd.

PvP - w WoWie kompletnie niezbalansowane (Narzekacie na balans w GW? A co powiecie na Death Knighta, który soluje na pvp pięciu graczy?), nudne, z wszechobecnymi botami (Na Battlegroundach, a dokładniej WSG, zdarza się 5 botów na 10 osobowy team).

Co za idiota będzie *tralalula* DK w bloodzie, arenki gra się śmiesznie to chyba że jesteś człowiekiem co gra tylko do "capu". Boty, i lold, *bimbom* człowieku to ty nie widziałeś co się działo w top100 GvG i na HA. Goście *tralalula* z botami że aż iskry leciały, boty na rupty castów 1/4, nawet były boty które cancelowały castowanie jak ktoś cię ruptuje, monki też miały boty że ci prot dawał aure na fast cast .

W GW każda profesja daje rade na PvP i może konkurować z innymi - w WoWie jak widzisz gracza, to sprawdzasz jaką ma klasę i a) Uciekasz, bo wiesz że przegrasz, lub b) Atakujesz, bo wiesz że wygrasz.

Crippleshot ranger vs Axe war, no *bimbom* :D, warek perma cripple i posion nawet nie dojdzie to rangera. I gdzie są paragony :D

To co przekonuje do PvP w WoWie to ilość graczy. W GW na GvG ludzi poprostu nie ma. Z HA jest jeszcze gorzej. A w WoWie jest masa osób, które grają pvp.

Jak ludzie budzą się z ręką w nocniku i chcą zacząć grać pvp w 2012 to co sie dziwisz, są ludzie którzy jeszcze *tralalula* w guild warsa i wbijają goldy.

High End PvE - tutaj WoW niewątpliwie wygrywa Raidami. Są one źle zrobione, głównie poprzez wymagany equipment, aby wejść do danego Raidu (lub Dungeonu), ale są co jakiś czas dodawane, cały czas coś się dzieje. W GW nie ma większych updatów PvE (PvP w ogóle nie ma...). No może poza WiK i WoCem.

Nie ma wymaganego ilvl żeby wejść na Dung lub Raid, no chyba że przez LFD i LFRETARD. Możesz wejść z itemamy thc, ale już cię trash zje. BTW daj mi linka do swojego armory plox.

BTW.

The Hardy Boyz[WWE] Cię pozdrawia, daliśmy ci guesta bo chcieliśmy zagrać pedo-splitem na assasinach i jednym monku, a ty chciałeś nas uczyć grać, mieliśmy nawet niezłą pompę :D
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, o 14:48 przez Cpt. Obvious, łącznie zmieniany 2 razy

TheNaturat
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: TheNaturat » 12 sie 2012, o 10:35

Potrzebny mi jakiś dobry polski serwer TBC. Liczę na waszą pomoc. :D

Quise
Awatar użytkownika
.: Administrator :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Quise

World of Warcraft

Post autor: Quise » 12 sie 2012, o 10:47

Polski serwer to bodajże Burning Legion na regionie EU
Obrazek

Oxygenium
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Seafarer’s Rest
Nick w GW2: Nie gram xd

World of Warcraft

Post autor: Oxygenium » 12 sie 2012, o 18:54

Jak wyżej "polski " server z BL, jednak licz się z tym , że polaków jest tam od grona, niekiedy to człowiekowi utrudnia gre czasem. Chociaż Polską społeczność można znaleźć już na ally serverach, najbardziej na tych najnowszych.

Giovan
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Giovan » 12 sie 2012, o 19:38

Co wy chrzanicie, przeciez kolesiowi chodzi o prywatny serwer. Idz juz sobie lepiej w Aiona, Lineage czy inne free to play zamiast bawic w sciaganie starych patchy i granie z mnostwem bugow.

Quise
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Quise » 12 sie 2012, o 19:43

Nic nie chrzanimy tylko prawdę mówimy, na Burning Legionie jest bardzo rozwinięta polska społeczność WoW'a to taki Kamadan w wersji z abonamentem.
Obrazek

b4rtez
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: b4rtez » 12 sie 2012, o 19:55

TBC, lol. Nie lepiej zagrać na WotLK'u, jak już ma to być prywatny?

Giovan
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Giovan » 13 sie 2012, o 19:10

@Quise Chrzanicie a ty na dodatek nie rozumiesz. Koleś pyta o TBC czyli wersje serwera z patchem 2.X a wy podajecie namiary na serwer blizzarda gdzie trzeba placic abonament jeszcze pełen polaczków.

Quise
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Quise » 13 sie 2012, o 19:32

Serwery prywatne są zatem pełne jeszcze gorszych polaczków, którzy skąpią na grę.
Obrazek

Giovan
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Giovan » 14 sie 2012, o 10:12

Oczywiscie, takze pelen bugow, bledow i jakis dziwnych rozwiazan, sam kiedys gralem i nigdy nie wroce na priva. Co do BL ma kiepska reputacje i od razu na czacie wita jezyk polski, tego typu serwery opanowane przez roznego rodzaju narodowoscia niezaleznie od kraju( nie liczac dedykowanych) nieprzyjemne.

Nehzbegar
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Nehzbegar » 16 sie 2012, o 17:06

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... vYXoyxLv64

Nowy CGI trailer Mists of Pandaria. O WoWie można mówić wiele rzeczy, ale ich team animatorów zajmujących się CGI po prostu miażdży suty(grafika, efekty i animacje są fantastyczne). Oczywiście graficznie ten trailer po prostu niszczy system, ale już jeżeli chodzi o fabułę to wiele rzeczy mi nie pasuje. No i te wstawki z Disney'a ;). Graficznie cudo, ale wszystko inne leży i kwiczy ;p.

Ciekaw jestem, czy ArenaNet szykuje jakiś CGI trailer Guild Wars 2, było by super zobaczyć ich pracę...chociaż pewnie skończy się na animowanych concept artach, które też są super, jednak do CGI im daleko ;)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, o 17:06 przez Nehzbegar, łącznie zmieniany 1 raz
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"

Bob Marley

Lunar
Awatar użytkownika
.: Cartographer :.
.: Cartographer :.

Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Lunaris Moonwraith

World of Warcraft

Post autor: Lunar » 16 sie 2012, o 19:45

Trailer zajefajny, nie przeczę. Jednak nie wiem czy WoW, mimo dodatku jest w stanie odzyskać tylu graczy i przytrzymać ich.
Obrazek

Nehzbegar
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Nehzbegar » 16 sie 2012, o 20:15

Faktem jest, że zawsze pod koniec dodatku spada mocno liczba subów...ale w tym przypadku dodatkowym czynnikiem była też premiera Diablo 3 i stąd też utrata ponad 1 mln graczy w Q2. Pewnie sporo ludzi wróci do gry, przynajmniej na 2-3 miechy by sprawdzić dodatek, rajdy itd. Ile zostanie? Who knows :)
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"

Bob Marley

Quise
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Quise » 16 sie 2012, o 23:27

Zastanawia mnie pewna rzecz w tym trailerze. Po co alluch ostrzył sobie dzidę jako broń skoro miał miecz?
Obrazek

Jamsza
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Jamsza » 16 sie 2012, o 23:34

Był złamany, a obrażenia od dźgania są większe od ciętych lol.

Kijosz
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gandara

World of Warcraft

Post autor: Kijosz » 18 sie 2012, o 02:48

sprytny układ w stronę azjatów, gj blizzard. czy tylko mi alluch przypomina Gibbsa z Piratów z Karaibów?
Budo napisał : a drugi "idioci i trolle", gdzie będą idioci i trolle z kijoszem na czele.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe