World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

B!G M00N
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: B!G M00N » 2 kwie 2006, o 21:48

WoW to świetna gra. Polubiłem ją właśnie za ten cukierkowy klimacik. Jedną z przyczyn zapewne jest to iż uwielbiam Warcrafta od początku. Wszystkie książki przeczytałem, kampanie każdej ze strategii skończyłem. No i gram w WoWa za darmo na prywatnych serwerach. Jedyną ich wadą jest mała liczba graczy. No i nie ma najnowszej wersji WoW a czasami coś nie zadziała.

A dlaczego gram w GW?? GW ma świetny tryb PvP i tej gry nigdy nie zostawię każdą z nich lubię ale każdą za coś innego. Pomimo tego GW i tak żądzi.
Obrazek
Obrazek

cochise
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: cochise » 3 kwie 2006, o 14:10

No i nie ma najnowszej wersji WoW a czasami coś nie zadziała.

Jeden z lepszych tekstow jakie slyszalem ;) . Raczej czasami cos dziala, ale nawet jak dziala to nie tak jak w oryginale. Robilem sobie kilka testow porownawczych, zal straszny. Ale kumpel tez gra w pirata i ucieszony jest niesamowicie. No w sumie o to chodzi - zeby radosc miec.

reVen
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: reVen » 3 kwie 2006, o 14:41

Radosc , radoscia ale jak masz 60 lvl + MC set i nagle Ci usuna postac z serva bo admin jest jełopem to tylko slychac "Qrwaaaaa, ile razy mozna zaczynac od nowa ?!"
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2006, o 14:43 przez reVen, łącznie zmieniany 1 raz

Thorin Steelshield
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Thorin Steelshield » 5 kwie 2006, o 13:40

racja
jeszcze jedno czy sprzedawanie itemków z instance jest dozwolone w WoWie na allegro?
Obrazek

Nilton
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Nilton » 5 kwie 2006, o 15:17

Praktycznie wszystkie itemy z lepszych instancji sa zbindowane na dany charakter, wiec w wowie na ebayu i innych aukcjach znajdziesz tylko postacie i golda na sprzedaz.
ign: Global Hell

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 5 kwie 2006, o 16:16

Chyba nie ma na swiecie gry, ktorej tworcy laskawym okiem patrza na sprzedaz itemow z gry za prawdziwa kase.

To takie dziwne? :rolleyes:

karaś
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: karaś » 7 kwie 2006, o 12:38

nie czytalem poprzednich wypowiedzi,gralem w oryginalnego wowa u siebie i znudzil mi sie na ~15lv,zaluje kasy.

Feargus
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Feargus » 8 kwie 2006, o 15:26

No to ja tez sie wypowiem na temat WoWa.
Mam oryginalnego WoWa gdyz brat sobiekupil, jak znudzil mu sie GW. Gra na oryginalnych serwerach, przy okazji ja tez troche pogralem. Krotko mowiac, skonczylem Orkiem Wojownikiem na 26 lvlu. Mimo to pomyslalem sobie, ze warior moze byc glupi i dlatego mi sie znudzilo. Bylem w bledzie. Stworzylem Nieumarłego Maga. Dotrzymalem do 8 lvlu.
Po prostu po dojsciu do pewnego momentu nie ma nawet gdzie farmic stworkow :sleep: . Pojdziesz do theramore to ci wkopia dwoma ciosami (tak bylo jak gralem warem - 26 lvl), a w the barrens to wybilem juz tysiace stworkow, nabijajac na nich okolo 15 lvli, wiec dalej mi sie tluc ich nie chcialo. Poszedlem wiec do Ashenvale, ale tam chodza ludzie z alliance, i tylko czekaja zeby nam wkopac.
W dodatku, GM serwera zbanowal mnie na 15 dni, za..... UWAGA... UZYWANIE JĘZYKA POLSKIEGO NA KANALE "ALL". oczywiscie przyszedl wczesniej list ze mam sie uspokoic, ale bez jaj, teraz nie moge z qmplem na allu (poza miastem) pogadac. :down:
Wada jest tez grafika, ktora jakby nie patrzec (niektorzy ja lubia za "bajkowy" klimat) jest duzo gorsza niz GW. Zreszta walka nie ma zadnej taktyki. Podchodzisz do kolesia i tylko wlaczasz po kolei skille, ktore u trainera sa strasznie drogie.
Dobra koniec wad, wejdzmy do zalet. Przede wszystkim grajac w Wowa mamy sporo mozliwosci gry. Mozemy lazic samemu, w grupie (pomocne sa meeting stones). Swietny pomysl to wprowadzenie domow aukcyjnych (aczkolwiek ludziom odbija bonieraz zdarzaja sie nic nie warte itemy za bardzo duza cene - ale i tak nikt tego nie kupi). Mamy do wyboru sporo klas, ras. Jezeli chodzi o przedmioty to jest ich multum. Nie sposob ich policzyc. W dodatku fajne maja skiny. Fajne sa tez battlegrounds, na ktorych mozna powalczyc, troche jak GvG. Mowie troche, bo tak naprawde za wiele wspolnego to nie ma. Nie wiem jak sie gra tam z klanem, ale gralem z losowym teamem.To nie ma zadnego sensu. Zero taktyki, brak porozumiewania sie. Po prostu leca, troche poskacza, pozabijaja sie. Gra sie do czasu, gdy jeden z teamow zdob edzie trzy razy flage, a wtedy sie konczy. Gra bez teamu i bez TSa, nie ma sensu, bo wszyscy leca na chama i padaja :( .

Podsumowywujac, mam WoWa, ale kolejnego PrePaida na pewno nie kupi, jak dla mnie szkoda kasy.
Wy postapicie jak chcecie. Aha i jeszcz jedno. Mit o lagujacych sie serwerach to klamstwo. Lagi sa takie same jak w GW, tyle ze w WoWie, nie musisz reagowac az tak szybko podczas PvE, wiec wymagania wobec internetu sa nawet ciut mniejsze.

Pozdro !

ClassicGOD
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: ClassicGOD » 9 kwie 2006, o 12:47

O dziwo wrazenia z oryginalnego wowa mam identyczne xD

Gra to zlepek roznych cech innych MMORPG co bynajmniej nie jest zle, sama gra tez nie jest zla ale jezeli chodzi o standardowe mmorpg to wole pograc w RO bo RO ma to cos... czego WoW'owi niestety brak
Obrazek

cochise
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: cochise » 9 kwie 2006, o 16:05

Feargus napisał:Po prostu po dojsciu do pewnego momentu nie ma nawet gdzie farmic stworkow.

Ja mam 2 postacie na 60, jedna na 31, i jeszcze kilka w okolicach 20lvl. I co jak co ale z terenami do levelowania to problemow nigdy nie mialem.

Feargus napisał:Poszedlem wiec do Ashenvale, ale tam chodza ludzie z alliance, i tylko czekaja zeby nam wkopac.

Dla takich ktorzy nie lubia miec kopanego tylka sa serwery pve.

Feargus napisał:W dodatku, GM serwera zbanowal mnie na 15 dni, za..... UWAGA... UZYWANIE JĘZYKA POLSKIEGO NA KANALE "ALL". oczywiscie przyszedl wczesniej list ze mam sie uspokoic, ale bez jaj, teraz nie moge z qmplem na allu (poza miastem) pogadac.

No to czemu nie przestales gadac jak Cie upominali. Sorry ale gdyby kazdy gadal w swoim jezyku na kanale all to by byl taki burdel ze szok. TO nie GW, nie ma ze wylazisz z miasta i masz dla siebie instancje. To co powiesz na ALL widzi cala kraina.

Feargus napisał:Wada jest tez grafika, ktora jakby nie patrzec (niektorzy ja lubia za "bajkowy" klimat) jest duzo gorsza niz GW.

Ale w wow bedac w "lesie" czujesz sie jak w lesie, drzewa olbrzymie itp. A w GW owszem jest bardziej szczegolowo ale tez bardzo "sterylnie".

Feargus napisał:Zreszta walka nie ma zadnej taktyki. Podchodzisz do kolesia i tylko wlaczasz po kolei skille, ktore u trainera sa strasznie drogie.

Mialem identyczne zdanie o GW gdy zaczalem w nie grac. Myslalem w wow to taktyka jest, a w GW sie klepie tylko w te ikonki stojac w miejscu. A teraz pogralem i wiem ze nie mialem racji. Podobnie jest z wow. Wlasnie ludzie ktorzy twierdza ze nie ma taktyki ida na bg i placza ze mag to za silnie napieprza, a warek to za wytrzymaly, a ten to tamto. I kazdy lazi jak bezpanki pies. Trzeba sie poprostu nauczyc grac. Jak mnie gankuje 2x36lvl palek i mag (a ja mam 30). To czekam na moment az sie rozdziela. I mag wielce zdziwiony lata raz za razem z cmentarza, ale palka nawet nie probuje gonic, bo wiem na co go stac i wiem ze z ta roznica leveli z nim nie wygram. W wow jest o wiele wiecej elementow zaskoczenia, np mozna obstawic flage niewidocznymi rogue i do tego pulaki hunterskie - no powiedzmy ze jest poprostu inaczej. Ale jak slusznie pozniej w swoim poscie zauwazyles, random team to kupa, ale dla mnie tomby w random team to kupa jeszcze wieksza - z magiczna taktyka z 6 rangerami.

Feargus napisał:Mit o lagujacych sie serwerach to klamstwo. Lagi sa takie same jak w GW, tyle ze w WoWie,

To nie jest mit, akurat w kwestii technicznej czapka z glowy przed GW. Wow nie laguje non stop. Tam poprostu ktoregos pieknego dnia zaczna sie okres lagow po 2k ms i tak przez tydzien po czym po kolejnym maintenance wszystko mija. Najwiekszym chamstwem byly klopoty neostrady trwajace okolo 2 tygodni podczas ktorych po godzinie 18 byly notoryczne disconnecty a jezeli juz udalo sie zalogowac to latency bylo okolo 20000ms = 20s. Pomagalo wchodzenie przez sewery proxy. Wszyscy wyzywali tpsa po czym okazalo sie ze wina jest po stronie blizzarda.

Feargus napisał:nie musisz reagowac az tak szybko podczas PvE, wiec wymagania wobec internetu sa nawet ciut mniejsze.

Wow generuje duuzo wiekszy ruch. A walczac w pvp, za lekkim lagiem zaraz odczujesz to na wlasnej skorze. Kitujacy hunter nie moze sie pomylic o ulamek sekundy bo zawsze jest na granicy szarzy warka. Rogue nie moze sie pomylic o ulamek sekundy trzymajac warlocka w stun locku bo dostanie feara itp itd. No ale na to trzeba troche poznac gre. 26lvl to mniej wiecej tyle jak bys Ascalon sobie zrobil w GW - sorry pve w GW jest o wieeele mniej wymagajace (przeszedlem calosc), w pve kombinacje to sie zaczynaja jedynie w przypadku farmowania kasy, bo chodzi o to zeby isc jak najmniejsza grupka i tam zaczyna sie robic ciekawiej (o ile farmowanie kasy moze byc ciekawe), czyli monki z 55hp i inne mniej lub bardziej zaawansowane taktyki.

Ja bym chcial dozyc takiego momentu kiedy blizz znosi abonament na wow. Ostatni gasi swiatlo?
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2006, o 16:28 przez cochise, łącznie zmieniany 1 raz

ClassicGOD
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: ClassicGOD » 10 kwie 2006, o 03:46

Cos malo w te GW grales - chcesz klimatu lokacji - idz do SF - az czuc ten pyl i gorac bijacy od kuzni.
PvE nie wymaga kombinowania? Zeby wykonac pierwszy lepszy quest w UW przypadowa druzyna to trzeba miec strasznego farta.
WoW jest gra bardzo dobra ale ona jest tak jak inne mmorpg - nowy mocniejszy skill zamiast starego i wrzucanie ich po kolei, w GW walka w teamie liczy sie o wiele bardziej niz w WoW.

PS. a co do magow itp - maja po prostu dobre skrypty sciagniete z www - ile ja sie tego nawidzialem u kumpla - mala kombinacja i kombo za bog wie ile HP w GW podczas pojedynku trzeba myslec
Obrazek

Helvete
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Blacktide

World of Warcraft

Post autor: Helvete » 10 kwie 2006, o 09:58

Tak dawno nie zagladalem do gw.pl, ale jakos z sentymentu mi sie link wklepal i znalazlem temat o WoW'ie. Po przeczytaniu ostatniej strony na mysl przychodzi mi pare refleksji:

1. Jak mozna nasmazyc tyle stron na temat "wow lepszy od gw ... nieee, to gw lepsze od wow'a" ;)
Przeciez te gry sa zupelnie inne. GW w swojej klasie nie ma chyba konkurenta a i WoW plasuje sie nienajgorzej jesli chodzi o mmorpg.
2. Jak moga wypowiadac sie ludzie ktorzy grali tylko w jedna z tych gier ? albo grali w WoW'a na privie i widzieli GW u kolegi.

... a teraz przechodzac do sedna.
Tak sie zlozylo ze gralem swego czasu w GW - i cos tam nawet udalo sie osiagnac z moja gildia (niektory moze pamietaja jeszcze jej nazwe :twisted: ). W pewnym momencie zdalem sobie jednak sprawe ze GW to nie jest gra dla mnie .. a dlaczego ? - a to z prostej przyczyny: nie mialem na nia czasu. GW jest gra diabelnie wymagajaca jesli chce sie cos osiagnac. Jak mowi stare chinskie przyslowie - "Trening czyni mistrza". A zeby to wszystko mialo sens, to trzeba konkretnie, punktualnie, bez opier.....lactwa trenowac - wtedy widac efekty. Wtedy przyszedl marazm, bo czasu malo, ale pograc by w cos mozna. Bylo lineage 2 na privach i inne przygody az ktoregos dnia padlo na wow'a. O zgrozo gry, w ktora gralem na wczesnych dwoch betach - US i Korean - i ktora wtedy dostala u mnie -10/10 pktow. Pomyslalem, moze jednak cos w niej jest skoro ludzie graja ;)

I teraz wyniki mojej obserwacji - czlowieka ktory w obydwie gry gral.
GW to gra pvp - pve konczy sie po przejsciu jedna postacia fabuly - i to nie tylko dla mnie ale dla wiekszosci moich znajomych grajacych w GW - znam i takich ktorzy nigdy jej nie ukonczyli (Hail Fluke). To gra napisana pod pvp, posiadajaca najlepsze rozwiazania pvp wiec nawet grzechem byloby ich nie wykorzystac.

W WoWie pvp istnieje, sa battlegroundy, mozna sie klepac z ludzmi podczas normalnego expienia - ale jak dla mnie to nie to samo. Ktos trafnie zauwazyl - dobry stuff, i wyzszy lvl Twoja droga do sukcesu. Ma to swoj urok oczywiscie, ale tam pvp ma inne zasady i dla mnie osobiscie ssie konkretnie. Dlatego jesli komus taki rodzaj pvp nie odpowiada wystarczy wybrac server pve lub rpg. Wow jednak przewyzsza gw pod wzgledem pve. Nikt mi nie wmowi ze wizyta po raz setny w SF ma jakis urok bo probowalem tam biegac pare ladnych razy. Moby stoja w tym samym miejscu, wystarczy opracowac pewna taktyke i isc smialo przed siebie.
Ale i samo zalozenie tworcow bylo inne. GW to dopieszczona gra pvp, wow to prawdziwy, wielki swiat pve. Ktos napisal ze w wowie licza sie itemy itd. - i slusznie - bo to jest idea tej gry. W wow'ie "fun" sprawiac ma nowy mieczyk, w GW wygrany 50 minutowy mecz z Koreańczykami. Jest tu zapewne wielu fanow Diablo I i II ktory jak ja nie mieli przyjemnosci grac na battlenecie. Dlaczego jednak grali w singla i tlukli Hell'a po "nascie razy" ? I cieszyli sie jak dzieci jak wypadlo cos z seta. A no dlatego, ze to byla idea tej gry. Porzadny koks mobkow i ciekawe dropy.
Grafiki nie bede porownywal bo to tez inna bajka. W wowie chyba o to chodzi - to swiat warcrafta przeciez - i w Warcraft III nikomu ona nie przeszkadzala - wiec czemu w WoWie miala by byc inna ?
W gw mamy do czynienia z naprawde swietna grafika i na dodatek bardzo dobrze zoptymalizowana - ale tez tu o to chodzilo. Po animacji postaci musi byc widac co robi zeby byl ten ulamek sekundy tak bardzo potrzebny w pvp, umozliwiajacy przeprowadzenie kontry.
A zeby podsumowac problem grafiki - i taki IMO Lineage 2 jest najsliczniejsze ;)

Jak dla mnie wygrywa na chwile obecna WoW - i nie dlatego ze jest "lepszy" - tylko dlatego, ze moge pograc w niego kiedy mam chwile czasu. Noob Arena to nie dla mnie, a na treningi nie moge zjawiac sie punktualnie. Jednak zawsze bedzie krecila mi sie lezka w oku jak przypomne sobie okres triumfu pierwszego skladu The True Mayhem w GW ( BTW, DZIEKI CHLOPAKI ZA TE PIEKNE CHWILE - NIE ZAPOMNE TEGO NIGDY !! ).

Kazda z tych gier ma cos w sobie i skierowana jest do roznych grup ludzi. Wiec o co te wasnie ?
i btw - w wowie nie mam lagow - ja ich przynajmniej nie uswiadczylem (no chyba ze brat cos sciaga ;) ) - w GW tez nie mialem.
Kolejki sie trafiaja - wiec czasem potrzeba 5-10 minut cierpliwosci - na tyle mnie jednak jeszcze stac - tu uklon w strone GW.
Na kanale All nie gada sie po polsku - bo bylby smietnik - za to nienawidzilem GW - w ktorym mozna bylo poczytac o wszystkim we wszystkich jezykach swiata chyba. Chat z GW to najgorszy chat jaki widzialem w grach online :D

P.S. no jest jedna rzecz ktora kocham w wowie. Sa to mody. To lepsze niz zmiana skinow w Winampie czy nowy wyglad windowsa. Lubie takie "gadzety" wiec to akurat jest dla mnie ogromny plus ktorego nie widzialem w zadnej innej grze.

Light Revan
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Light Revan » 10 kwie 2006, o 10:02

Według mnie, to WoW jest dla rozpuszczonych dzieci.
bo miałem za wysoką sygnaturkę :(

Helvete
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Helvete » 10 kwie 2006, o 10:49

eee tam, mam 28 lat i jakos nie uwazam sie za rozpuszczonego. Jestem w gildii z ludzmi po 30+ lat i jakos atmosfera nie przypomina przedszkola - no chyba, ze ktos musi uciekac bo akurat mu dziecko placze w nocy.
A GW to nie ? Malo masz n00bkow ktory ani to reza nie maja ani zadnych umiejetnosci ?
Wszystkie gry sa dla dzieci :D a to, ze gra w nie tez spora czesc "powazniejszych" ludzi to tylko zaleta.
W MU online graly dzieci, w Lineage 2 graly dzieci - tego nie zmienisz niestety - to ogolny urok "gier".

cochise
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: cochise » 10 kwie 2006, o 11:29

ClassicGOD napisał:Cos malo w te GW grales - chcesz klimatu lokacji - idz do SF - az czuc ten pyl i gorac bijacy od kuzni.
PvE nie wymaga kombinowania? Zeby wykonac pierwszy lepszy quest w UW przypadowa druzyna to trzeba miec strasznego farta.
WoW jest gra bardzo dobra ale ona jest tak jak inne mmorpg - nowy mocniejszy skill zamiast starego i wrzucanie ich po kolei, w GW walka w teamie liczy sie o wiele bardziej niz w WoW.

Nie bede przeciez dawal wypracowan o tym, ktora misja ma wg mnie jakis klimat, a ktora nie. Poprostu generalizuje (jak kazdy). Sama fabula sluzyla mi do odkrycia skilli (i wg mnie jest kiepsciusienka - wogole nie wciaga - kazdy ma swoje zdanie ja mam takie). SF - bylem - nie umarlem z wrazenia. GW dla mnie to tylko pvp (a moze zle sie wyrazilem - ze "tylko" bo pvp jest rewelacyjne)

ClassicGOD napisał:PS. a co do magow itp - maja po prostu dobre skrypty sciagniete z www - ile ja sie tego nawidzialem u kumpla - mala kombinacja i kombo za bog wie ile HP w GW podczas pojedynku trzeba myslec

Jak wszyscy - widziales u kumpla i wiesz wszystko.

Light Revan pisze:Według mnie, to WoW jest dla rozpuszczonych dzieci.

A wg mnie takie kwestie wyglaszaja ludzie, ktorym slinka cieknie, ale kasy szkoda - zjawisko dosyc powszechne. Srednia wieku w wow jest duzo wyzsza niz w GW. A juz na pewno srednia wieku wsrod polakow. Bo dzieci na gre nie stac, no coz taki kraj.

Helvete
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Helvete » 10 kwie 2006, o 11:46

cochise pisze :A wg mnie takie kwestie wyglaszaja ludzie, ktorym slinka cieknie, ale kasy szkoda - zjawisko dosyc powszechne.

Tu masz zupelna racje - proste jak budowa cepa - nie pracowalem - nie mialem kasy - nie gralem w gry platne. Teraz mam tyle lat ile mam, pracuje, mam pare groszy - moglem sobie pozwolic na platnego mmo.
Wiec teoria "graja same dzieci" nie do konca jest prawda. Fakt ze w platne gry graja dzieciaki ktorym rodzice daja 500 zeta kieszonkowego tygodniowo, ale graja tez ludzie, ktorzy ciezko na to granie zapracowali - wystarczy tylko poszukac odpowiednich ludzi do gry i problem "rozpuszczonych dzieciakow" znika ;)

...ale to chyba juz problem ogolnie pojecia mmorpg czyli na nasze "platnych gier online" - i nie wazne czy jest to wow, lineage, czy inna gra. To tez glowny powod powstawania privow. Ludzie graja, marudza, klna, ale dalej graja. Sam gralem, marudzilem a jednak gralem bo 50 zeta co miesiac zmienilo by moj budzet w ujemny. Ale po pewnym okresie grania "na oficjalu" wiem, ze ludzie grajacy jedynie na privach nie maja prawa wypowiadac sie na temat zadnej gry mmo. Bo te gry czesto bywa ze dzialaja tak naprawde w 30-40% a o wiekszosci "zabawy" nie mamy pojecia ze wogole takowa istnieje. Szkoda tylko tego roku grania w Lineage 2 na privie - gra piekna a nie poznalem jej nawet w polowie a po takim okresie dobijania kolejnych postaci do 60+ nie mam juz ochoty grac na retailu :(
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2006, o 11:51 przez Helvete, łącznie zmieniany 1 raz

ClassicGOD
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: ClassicGOD » 10 kwie 2006, o 14:09

cochise pisze :Jak wszyscy - widziales u kumpla i wiesz wszystko.

O nie zle mnie zrozumiales - w WoW gralem okolo 3 miesiace lecz jeszcze wtedy nie mozna bylo uzywac skryptow, przestalem grac w wowa i skrypty widzialem dopiero u znajomego - calkowicie zjechaly one jakakolwiek taktyke podczas walk.
Obrazek

cochise
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: cochise » 10 kwie 2006, o 14:26

ClassicGOD napisał:O nie zle mnie zrozumiales - w WoW gralem okolo 3 miesiace lecz jeszcze wtedy nie mozna bylo uzywac skryptow, przestalem grac w wowa i skrypty widzialem dopiero u znajomego - calkowicie zjechaly one jakakolwiek taktyke podczas walk.

No to rzeczywiscie zle zrozumialem (w takim razie teraz sie upewnie dodatkowo: grales na serwerach blizza, a nie na privach?). Aczkolwiek co masz na mysli piszac ze nie mozna bylo uzywac skryptow, a teraz mozna? Mody byly zawsze, ale mody pozwalaja na modyfikacje interfejsu,ale sa wystarczajaco ograniczone zeby nie dalo sie budowac botow ani jakichkolwiek innych automatow (nie da sie z moda wywalac dwoch czarow pod rzad po jednokrotnym nacisnieciu jakiegos klawisza itp itd). Natomiast samodzielne boty owszem istnieja, ale za to dostaje sie bana. Wow ma sporo zabezpieczen monitorujacych komputer i wiele osob juz sie na tym przejechalo. No ale oszusci sa wszedzie (boty do GW rozniez istnieja ;) ). Nie znam innego rodzaju skryptow, ale chetnie sie dowiem co miales na mysli.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2006, o 14:31 przez cochise, łącznie zmieniany 1 raz

Uszkasz
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Uszkasz » 10 kwie 2006, o 14:59

No to teraz ja się wypowiem. Nieco ponad tydzień temu porzuciłem świat GW i kupiłem sobie WoWa. Po prostu nie mogłem się tej grze oprzeć, oglądając screeny i filmiki, a także słuchając opowieści od znajomych. Przerzuciłem się dlatego, że o wiele bardziej lubię tryb PvE. W GW jest on także bardzo dobry, ale do tego znanego z WoWa to mu daleko. A co do trybu PvP - prawie kompletnie mnie on nie obchodzi, czasami tylko się powalczy na arenie chwileczkę.....To co mnie przyciąga do WoWa jak magnes to:

1) Wspaniały świat uniwersum Warcrafta, który uwiebiam od lat

2) Dla mnie taka baśniowa grafika jest olbrzymią zaletą

3) Raidy z 40 osobami na jakiegoś większego stworka......Miód cud i orzeszki :D

Na koniec dodam że mam 17 lat, i że jestem bardzo szczęśliwy oraz wdzięcznym moim rodzicom iż dostaję kieszonkowe pozwalające mi na opłacenie abonamentu ;)

Vampyre
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Vampyre » 10 kwie 2006, o 15:33

PvP daje mi najwiecej radosci dlatego GW. Jesli chce pograc w pve to wybieram sobie jakiegos cRPG, ihmo duzo ciekawsze. Dobrego cRPG mozna porownac do dobrej ksiazki.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe