World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

BartosH
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BartosH » 13 sie 2005, o 09:40

Mam na mysli bitwy conajmniej 10 na 10
hehehe, a moze 40 na 40, 50 na 50 ? Jaka taktyka moze byc w takich bitwach ? Totalna naparzana nic wiecej.
skoro wielu z was nawet tutaj sie wypowiadalo ze nie graja w WOW'a bo nie maja kasy na abonament skad nagle stwierdzienie ze mieli by zeby placic za GW

A kto Ci powiedzial, ze nie mamy kasy na abonament ? pomijajac to, ze ja bym mogl skombinowac kase na abonament to wiekszosc osob z mojej gildii ma ponad 20 lat i stala prace. Jak myslisz, czy oni nie mieli by kasy zeby placic za "super" WoW'a ?
ile grales w WoWa ?
Tydzien. Na battlegroundach nie bylem bo jeszcze wtedy nie istnialy.
z tego co widze nie slyszales o czyms takim jak drzewka talentow

Slyszalem,a nawet na wlasne oczy widzialem. Z ta uniwersalna postacia chodzi mi o to, ze mozesz wsadzic bardzo duzo (nie wiem czy wszsytkie jakie sie ma) skillli na pasek, a w GW z ponad 160 skilli na postac, na pasek mozesz wsadzic sobie 8. Ciezki wybor nie ?
Jak juz zagrasz w GW, to tylko nie rozpowiadaj, ze PvP jest slabe bo przegrywasz. Granie z random teamami naprawde nie daje takiej frajdy, szczegolnie, ze poziom gry zwieksza sie z dnia na dzien.
EDIT: Hehehe, juz wyobrazam sobie jakbylbym zjechany, kiedy na jakims duzym forum WoW'a zaczalbym wypisywac o tym, jakie GW jest swietne :) BTW Niedawno przeczytalem cos takiego na dosyc duzym forum glownie o grach blizzarda, jest tam board inne gry a w nim topic o GW i tam przeczytalem mniej wiecej cos takiego (pisze z pamieci):
-1 post "Witam slyszeliscie o GW ? Duzo ludzi mowi, ze jest bardzo fajne mam zamiar kupic"
-odpowiedz "Pogralem 2 godziny i mi sie znudzilo, WoW zdecydowanie lepszy"
:lol: Rotfl
Ostatnio zmieniony 13 sie 2005, o 09:58 przez BartosH, łącznie zmieniany 1 raz
Meet Your Doom
X Texas Ranger X

Raafael Fink
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Raafael Fink » 13 sie 2005, o 10:31

post nr 1 w tym temacie:
bladyk pisze:Ten temat stworzyłem po to abyście powiedzieli co sądzicie o tej grze.Prosze nie porównywać go do Guild Wars(fanfary!!!! :] )Ja sie nie będe wypowiadał ze względów higienicznych :>

:whistling:
Obrazek

Vastor
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Vastor » 13 sie 2005, o 16:00

Ponad 160 skilli to z deczka za dużo jak na postać. Najwięcej skilli można uzyskać wykorzystując nekromantę i elementalistę, bo aż 155, a najmniej biorąc mesmera oraz wojownika lub łowcę - 147. :]

Guest
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Guest » 13 sie 2005, o 18:01

Bartosh wbrew pozorom latwo zaprowadzic porzadek w grupach 10+ graczy dzieki temu jak rozwiazany jest system grup raidowych i jezeli sa dobzi dowodcy grup, szkoda ze nie miales okazji Bartosh zakosztowac Battlergoundow czy wiekszych raidow, tak czy owak tak jak napisal Draghmar nie da sie rozwiazac dysputy gdzie nikt nie ma zamiaru ustapic a celu zadnego w ustepowaniu nie ma ;)
obie gry maja plusy i minusy ktore zeby odkryc i w pelni sie nimi nacieszyc czy przez nei nameczyc trzeba pograc wiecej czasu i to jedyna rzecz ktora mi sie "nie podoba" ze mowicie ze jest nudna nie kosztujac nawet 1/5 tego co ta gra ma do zaoferowania tyle o! ;)

ciagle sie zastanawiam czy kupowac to GW czy nie eh a miedzy czasie ide planowac dzisiejszy wypad do Blackfathom Depths i sprzedawac gry ;D

pozdrawiam
Oh'no

Quetzacotl
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

World of Warcraft

Post autor: Quetzacotl » 14 sie 2005, o 13:55

Oh'no ja grałem w WoWa miesiąć (oryginała ofkoz) i gram w GW od dwóch miesięcy i mam podstawy aby oceniać co jest grywalniejsze, oczywiście to rzecz gustu, ale Ty takich podstaw nawet nie masz.
klękaj i ziewaj!

Ploosh
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Ploosh » 14 sie 2005, o 21:51

Arrrghhh :<

Ludzie ! Równie dobrze moglibyście porównywać CS z WoW'em ....
Esenja GW leży w PvP, tryb ten jest kompletnie inny od tego co prezentują inne sieciówki. Kiedy moi znajomi zobaczyli walki na arenkach stierdzili że ArenaNet zrobił CS'a w realiach fantasy. Natomiast WoW to ... klasyczny MMORPG tyle że z bardzo fajnymi bajerami. Ludzie mają swoje gusta, jedni lubią pobiegać, zdobyć sobie miasto, lub powybijać pajaców z hordy, natomiast inni siedzą całymi dniami na głupiej arence i próbują dojść do tego jak np rozwalić taki i taki build kitajców. WoW jest świetną grą, tyle że osoba po GW znudzi się nią po kilku godzinach. Grałem 2 lata w L2, kilka godzin dziennie latania i koszenia coraz mocniejszych potworków, a poźniej piękne i wspaniałe siege ... co z tego że przy czwartym razie robi się nudno. Kiedy słysze że mam farmować przez dwa miechy parę godzin dziennie żeby wejść na Battlegrounds, lub zebrać grupę kumpli i wjechać na jakieś miasto to mnie trafia. Kwestia gustu ... Mój przyjaciel za moją poradą zakupił GW, pograł dwa tygodnie [ dobił wojem do 20lvl ] poczym zarzucił grę kupił WoW'a i wychwala go pod niebiosa, lecz przyznaje że to dwie inne gry, po prostu GW mu nie odpowiada ...

Uff ...
Chciałbym wystosować apel do adminów :
-Zamknijcie ten temat ponieważ dyskusja nie ma najmniejszego sensu ! Z dysksji o WoW'ie mamy ankiete GW > WoW ! A pozatym jak widzę takie rzeczy to skacze mi ciśnienie ....
"Wy macie racje, my mamy karabiny ..."

Obrazek

Draghmar
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: Draghmar » 14 sie 2005, o 23:32

Fora są po to aby dyskytować. Póki dyskusja jest na poziomie może sobie istnieć bez względu na tematykę. A jak się komuś dany temat rozmowy nie podoba, to przecież nie musi czytać, prawda? ;)
Obrazek

Simonix90
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Simonix90 » 20 sie 2005, o 14:58

gw oglupia ludzi poniewaz graja w to dzieci 11-12 letnie ktore moga sobie na to pozwolic w wowie nie spotkalem jeszcze czlowieka ponizej szesnastki
Temu czlowiekowi chyba ktos pozmienial nazwy ikonek na pulpicie z GW na WoW'a i z Wow'a na GW. W mojej gildii praktycznie rano nigdy nikogo nie ma bo wszystcy w pracy(11-12latkowie?) a w WoW'a graja osoby duzo mlodsze odemnie.

Ja guild warsa uwazam za prawie ze kompletne sciagniecie z wowa z dodaniem cukierkowo slodkiej grafy ze az na wymioty idzie Wow zapoczatkawal tak naprawde mmorpegi i on nadal rzadzi

Gdzie cukierkowo slodka grafa? w GW? No mnie ruiny budynków mroczne Lasy Tropikalne nie kojażą sie raczej z "cukierkową grafiką" Raczej w WoW'ie spotkamy kolorowe cukierkowe domki. W Wow'a czesciej graja zieci bo jest bardziej kolorowy. Mowie temu czlowiekowi sie ikonki na pulpicie pomylily.
bAnDiC|TEAM

Soulferin
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Underworld
Nick w GW2: Charlotte Lavoie

World of Warcraft

Post autor: Soulferin » 24 sie 2005, o 14:07

Chcialbym jeszcze tylko dodac ze PvP jakie oferuje guild wars nieczesto rpzyciaga mlodszych graczy (ci 11-12 latkowie O_o) oni nie interesuja sie mysleniem nad taktyka jak podejsc wroga jakich umiejetnosci uzyc. takie dzieci z reguly szukaja prostej rozrywki jaka ma do zaoferowania WoW (moje zdanie)
i nie zgodze sie z tym ze bitwy 10+ to jeden wielki chaos dobrym przykladem jaki moge podac jest KO w ktoreym na wojnach startuje chyba 250vs250 ( chyba cos przesadzilem ale taka cyfra mi po glowie chodzi - prosze o nie czepianie sie ;P) i prowadzone sa tam manewry typu oskrzydlanie przeciwnika przez odpowiednie oddzialy, rangerzy dzieki swoim umiejetnoscia potrafia zajsc przeciwnika od tylu poprostu wszystko co mozna wymyslic wiec w WoWie tez moze sie to powiesc :D

Praga
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Praga » 24 sie 2005, o 14:23

W KO (Knight Online) wojna jest strasznie chaotyczna. Generalnie polega na tym, że komendy wydawane przez dowódców są zlewane totalnie (lub dowódcy piszą coś po turecku). Każdy robi co chce. Nie ma żadnych formacji oskrzydleń itp. Jak się coś uda taktycznego to tylko przez przypadek.

Wojna w KO to (w wiekszości wypadków) - lecimy szybko na pierwszego Wardera - jeden mag na drugiego. Bijemy ile wlezie, potem mag nas teleportuje do drugiego (o ile inny klan już go nie ubił) i lecimy sworą na Keepera żeby wygrać wojnę (o ! banda orasków - 5-6 nóvek i po nich). Taka wojna moze trwać nawet około 3-5 minut bo przeważnie jedna strona ma miażdżącą przewagę. Nie ma żadnych mechanizmów pozwalających zrównoważyc strony (poza śmiesznym limitem do 30 levela). I gdzie tutaj taktyka ?

KO nie jest dobrym przykładem...
Obrazek

Faile
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Faile » 24 sie 2005, o 20:15

Ja tylko przypominam ze temat jest o WoWie ;P
Obrazek

Soulferin
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Underworld
Nick w GW2: Charlotte Lavoie

World of Warcraft

Post autor: Soulferin » 24 sie 2005, o 21:47

dobrze wygrales aczkolwiek nei zawsze tam jest (niestety musze przyznac ze czesto i z wieloma osobami) :)
i tak temat o WoW ktory ja chyba zakoncze poniewaz nie podobaja mi sie elfy z tej gry :D a naprawde ta gra jest owszem dobra ale jakos nie mam ochoty spedzac calych godzin w jednym badz kilku miejscach po to tylko zeby kogos zabic i zeby znalesc jakis przedmiot =]
najwieksze plusy WoW ograniczaja jego najwieksze minusy - roznica poziomow oraz uzbrojenia graczy :)
nie lubie byc gorszy tylko dlatego ze nie mam jakeigos tam przedmiotu jak mam przegrywac to z honorem wiedzac ze to ja nawalilem i z emoge to porpawic, O! :]

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 24 sie 2005, o 23:13

Przyznac racje trzeba - Nocne Elfy nie umywaja sie nawet do Wysokich Elfow (ktore zostaly prawie do reszty wyrzniete, lub zmienily swoj wewnetrzny i zewnetrzny image na => ), Krwawych Elfow (ktore to, w wiekszosci, sa obecnie na terenach niedostepnych w WoW'ie - czyli na resztkach swiata Draenor, znanych jako Pustkowia... :) A tak, lubie znac cale lore jakie jestem w stanie zdobyc... :D ). Sa strasznie... "surowe". Zbyt, w porownaniu do bardziej klasycznych elfow IMHO. ;)

dRaiser
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: dRaiser » 25 sie 2005, o 14:05

Kurde no:/ Gdyby tak było GW w świecie WoWa bez opłat../ Bo choć GW jest wspaniałe, nie da się ukryc że kocham świat WaCrafta, jego rasy i jego historię...

SEDL
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: SEDL » 25 sie 2005, o 20:39

A moim zdaniem porównywanie WOW-a do GW na stronie GW jest bez sensu.
Na stronie WOW-a komentują GW, a na GW komentują WOW-a . Moim zdaniem WOW jest jednak lepszy od GW (powtarzam sie troche ale trudno) . Gram obecnie w GW i nie twierdze , że taki super . WOW też jednak nie jest bez wad , ale jednak jest lepszy . Grafika w GW na początku zachwyca , ale jak sie przyjrzeć to widać dużo błędów . Wczoraj wchodziłem w szkielet smoka , probowałem przejść przez pustą droge , ale niewidzialna ściana na to nie pozwala . :P

Yellow
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

World of Warcraft

Post autor: Yellow » 26 sie 2005, o 10:45

A moim zdaniem porównywanie tych gier w ogóle nie ma sensu. Czy tu. Czy na forach WoW'a. Bo to zupełnie inna liga, choć niektórzy uparcie twierdzą co innego.
I'm never coming back
I'm never giving in
I'll never be the shine in your spit
I disconnect the act
I disconnect the dots
I disconnect the me in me

Maxencius Pius
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Maxencius Pius » 1 wrz 2005, o 19:00

Ja już widziałem tutaj tę dyskusję - przed zmianą providera - i w jej kolejnej wersji nic nowego nie udało mi sie przeczytać. Prawda jest taka, że GW jest świetną grą, a WoW jest pewnie równie świetny, ale - niestety - grałem na ultrapirackim serwerze, gdzie po prostu nie było ludzi. Grafa była inna, ale ok, ale największe wrażenie na mnie robił jednak świat - to, że można było iśc i iść bez cieć itd. Wiem, że GW jest pod tym względem inną grą, ale tej wielkości mi w niej brakuje.
No i jest jeszcze jedna rzecz - WoW kupiło w Polsce parę tysięcy ludzi, bodajze koło 6, GW znacznie mniej. Po prostu - marki Warcraft i Blizzard są w Polsce znacznie lepiej znane niż ArenaNet. A być może jest też tak, że więcej osób woli grać w MMORPG niż w CORPG czy jak sie określa GW.
Oak Leaves of Darkness
Maxencius Pius W/Me, Yanina Qwalsky Me/R, Pale Ognisko E/Mo (PvP)

Trishia
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Trishia » 6 wrz 2005, o 23:07

1.dla mnie porownywanie Gw do WOW to skrajny syndrom uparcia ze moja gra jest lepsza od innej ~~
2 tych gier nienalezy porownywac ze soba bo sie nieda to nie ten sam gatunek i nie ta historia ~~ tu niema elfow..orkow co prawda sa nieumali a nawet lish ~~
ale historia jest rozna a przez to cele inne =_=
3 jesli joz trza porownywac te gry (dla upartych) to tak bedzie:

GW=WoW

i musicie sie z tym pogodzic
kazda gra ma plusy i minusa ta ma inne i ta ma inne i tak bylo jest i bedzie
4 kwestia gustu ... jak wiadomo o gustach sie nie rozmawia
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2005, o 23:09 przez Trishia, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

BloodSuicide
Awatar użytkownika
Burning Titan

World of Warcraft

Post autor: BloodSuicide » 17 wrz 2005, o 23:44

GW nigdzy nie będzie równać się WoW.. ani WoW Gw. To jest zupełnie ine pojmowanie sprawy. Te gry różnia się grafiką systemem chodzenia, zaklęciami, interfejsem, postaciami, zestawami ubrań i broni. i tak ogólnei różnia się przedewszytkim CONCEPTEM ;]

WoW ma byc jak Warcraft. a Guild Wars po prostu jak Guild Wars ;]

Próbuje pograć w WoWa na pirackim servie i zachwcam się nad tą grą, gram już będzie 3 miesiąc w GW i kocham tą gre bo jest świetna, tylko wukrzają mnie bornie, ubrania i zbyt długi prolog. W WoWie wszyskto ejst git, te ubrania, borń i prologa też nie ma. Ale.. w WoWie brakuje tego piękna jakie ma Gw, z resztą, każdy woli co innego i o gustach się nie rozmawia. Ale idąc dalej, WoW nie ma takich PvP jak GW, Gw pozwala grać PvP od samiutkiego pczątku gry, WoW - nie, trzeba się szkolić i trenować godzinami żeby dobić postać do dobrego levela. Kosa. w GW tego nei ma, robisz postac pvp i lecimy z tym koksem ;]W GW nawet na rpgu można praktycznei od początku na Arenie grać ;]

Eh. a porpo tych połączeń GW i WoW... e tam, dla mnie to głupota ;]

Ja bym pragnął czegoś jeszcze innego i moim zdaniem leszpego :
The Elder Scroll OnLine ;] dla tych co nie kojarzą to podam tytuły: Morrowind i Oblivion ;]
Zrobić mmorpga w świecie morrowinda ;]z całym pięknem kształtowania postaci, tworzenia współczynników, tworzenia Gildii jak w Gw, brania udziału na arenach. Może nawet mass bitwy jak w WoWie.
Połączenie Morrowinda z GW iWoWem ;] grafa jak z Oblivionu - bo w nim grafika będzie cudowna ;] Zasady ruchy jak w Morrowindzie nadal te same, lecz modyfikacja by można było chodzić jak w GW czy WoWie, z taką gracją, lecz urzywać tych dodatków jak mierzone ciosy i mierzone i kalkuowane uderzenia w częsci ciała ;] możliwości samodzielnego używania tarczy, walczenia dwoma brońmi, czego brauje we wszystkich tych 3 grach :( Plus świetny system czarów jak z morrowinda urządzony, lecz wykonany jak w WoWie - z taką gracją i kolorami. Profesje jak z WoWa - to zawse daje poczucie jakiejś osobowej wartości dla postaci PvE ;] oczywiscie podział n jak w GW na postaci pve i pvp ;] Kurde.. ta gra byłaby cudna ;] ale czy moje marzenie się kiedykolwek spełni?/ eh.. pewno dopiero wtedy gdy wymyślą sztuczną inteligencje i nasze kompy same będą generowały nam do okularów specjalne obrazy ;] iw szystko będzie tak pięknie zmechanizowane że ja już od 100 lat nie będę żył ;] hehehe

Ale pięknie jest pomarzyć ;]
Założyciel Circle of Polish Bards [Bard]
Dumny Legionista IX Kohorty.

Trishia
Awatar użytkownika

World of Warcraft

Post autor: Trishia » 18 wrz 2005, o 19:18

eee....co brales...daj mi :P .. tak sczerze to by bylo nawet fajnie, ktos moglby zmienic te oklepane pomysly w gw przynajmniej probowali :P albo wlasnie dopracowac stare schematy by byly idealne, a tak t omamy GW w ktorym brakuje kilku zeczy z WoW, a w Wow brakuje kilku zeczy z GW ~~ fajne te bledna kolo...moze wkoncu ktos cos zrobi ultra fajnego :D
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe