World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 10 lip 2006, o 19:48

Light Revan pisze :A wiesz, że teraz jest wersja Trialowa dla EU ?

Oczywiscie. :)

Napisalem to wszystko (w poprzednim poscie), poniewaz:
1) trial EU jest teraz po prostu dostepny (ew. latwiej dostepny niz wczesniej); ja sam mam klucz na trial US, ktory, o ile sie nie myle, nadal spokojnie chodzi (klucz zdobylem jakis miech temu, z FilePlanet; jego "chodzenie" objawia sie tym, ze strona zakladania trialowego accounta na US nie podaje komunikatu o tym, ze rzeczony klucz jest wadliwy - a zatem, rzeczony klucz jest poprawny). Zakladac, ze nikt inny oprocz mnie nie posiada obecnie takiego klucza, byloby zbyt arogancko. ;)
2) przez "konto trialowe" rozumiem (i nie tylko ja :) ) nie tylko konto uzyskane dzieki kluczowi dostepnemu dzieki trwajacej obecnie akcji WOW'a EU (to, o czym piszesz w powyzszym cytacie :) ), ale dowolne konto, ktore nie zostalo oparte na kluczu z retaila - czyli na kluczu np. z guest pass, "Trial" z w/w akcji WOW EU, akcji poodbnych do tych z FilePlanet, etc.

Zaleznosc, ktora podalem (upgrade konta na Kolekcjonerskie => brak bonusow wynikajacych z "kolekcjonerskosci"), jest w kazdym przypadku prawdziwa - no chyba, ze to juz naprawili.

Thorin Steelshield
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Thorin Steelshield » 11 lip 2006, o 10:28

Sinned ale jak coś to zapraszam na bladefist jako alliance :P
Też lubie horde ale alliance ma fajniejsze tawerny i tereny ( no oprócz loarderonu :P )

A jeszcze coś :P

Jak bedziesz w tawernie to sie upij fajny efekt :P
twoja postać sama skręca :P
Ostatnio zmieniony 11 lip 2006, o 10:33 przez Thorin Steelshield, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 11 lip 2006, o 13:29

Planowałem zagrać hordą na Sylvanas (pvp), a alliance się wyluzować na jakimś normal o.o.
To, że servy są pvp przeszkadza jakoś wyjątkowo w expieniu, farmieniu, questowaniu?

Erag
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Erag » 11 lip 2006, o 13:34

Jak dla mnie WoW jest nudny. Z początku zapowiada się fajnie. Z upływem czasu i leveli coraz nudniej. Grałem na beta testach i prywatnych serverach. Moją kariere z tą grą zakończyłem na 24lvl. Co do opłat abonamętowych to taka karta obecnie kosztuje ok 50zł. Mój sąsiad gra na ofie i zamawia karty chyba po 53zł. Dla mnie to jednak za dużo :P :down:

mard
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: mard » 11 lip 2006, o 15:01

przeszkadza o tyle ze w polowie questa / bicia moba / wtvr mozesz trafic na przechodzacego przedstawiciela przeciwnego obozu ktory nastuka ci bo nie ma akurat nic lepszego do roboty.

ale generalnie world pvp i tak jest martwe na wszystkich serwerach - wiekszosc ludzi gra na battlegroundach.

Love, life and liberty, Hate, death and captivity
Like a stain of starless darkness, across the canvas of space

Mardragg lvl 70 Rogue, Argent Dawn
http://ctprofiles.net/949771

Moldar
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Moldar » 11 lip 2006, o 18:29

dziś widziałem WoWa na CDP za chyba 95 złoty, nie pamiętam dokładnie ceny, ale mniej niż stówka na 100%, co jak co ale cena atrakcyjna. Oczywiście trzeba miec WPLN

Yellow
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

World of Warcraft

Post autor: Yellow » 11 lip 2006, o 18:31

ja widziałem w Empiku już za 150 zł
I'm never coming back
I'm never giving in
I'll never be the shine in your spit
I disconnect the act
I disconnect the dots
I disconnect the me in me

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 11 lip 2006, o 19:14

W nastepnym patchu maja zrobic cos z World PvP. Ponadto, Battleground'y beda cross-realm'owe (tzn. nie trzeba byc w obrebie danego serwera, zeby moc sie spotkac na BG; mysle, ze wystarczy taki sam region).

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 11 lip 2006, o 20:23

SebaL pisze :W nastepnym patchu maja zrobic cos z World PvP. Ponadto, Battleground'y beda cross-realm'owe (tzn. nie trzeba byc w obrebie danego serwera, zeby moc sie spotkac na BG; mysle, ze wystarczy taki sam region).

Miedzy realmowe to miedzy realmowe :] . Nie ma znaczenia z kad/gdzie/jak. W sumie jedno mnie zastanawia. Jak oni rozwiarza problem tego ze czesc serwerow jest w Angili czesc we francji a inna czesc w niemczach/szwecji itd... Hmm
A Wolrd PvP no coz poczuli oddech konkurencji zblizajacej sie nieublaganymi krokami (Warhammer Online, i moj faworyt Darkfall www.darkfallonline.com ktore moze sie wkoncu doczekamy).

A tak genralnie. Na wiekszosc serwerow PvP czujesz sie jak na normal, Open PvP lezy. Raz na ruski rok ktos kogos zaatakuje...

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 11 lip 2006, o 20:39

Zacząłem czytać fora blizza i są strasznie dołujące, na co ne wejdę to lud mówi, że albo są lagi, albo ich klasa jest underpowered ~~. Natknąłem się na post, iż do optymalnego grania potrzeba 1gb ramu o_O. Ja mam "tylko" 512 ;C. Czy to oznacza, że przy raidach, bg i w stolicach będę miał slideshow?

mard
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: mard » 11 lip 2006, o 20:55

na forach blizza wszyscy placza, to juz norma. akurat rogue maja ostatnio powody no ale mniejsza z tym :S

co do ramu ... mozesz miec problemy w 40 osobowych instacach, na av (bg 40v40). w orgrimmarze (stolica hordy) nie powinienes miec problemow, ale ironforge ludzie nie bez powodow nazywaja ironlag ;P

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 11 lip 2006, o 21:14

iniside pisze :Miedzy realmowe to miedzy realmowe :] . Nie ma znaczenia z kad/gdzie/jak. W sumie jedno mnie zastanawia. Jak oni rozwiarza problem tego ze czesc serwerow jest w Angili czesc we francji a inna czesc w niemczach/szwecji itd...

No wlasnie o to mi chodzilo, gdy mowilem o "regionie". :P Regiony to np. EU, US, Chiny, Australia/Oceania (czy jak tam to jest :/ ).
("Realm" oznacza tu chyba tyle samo co serwer... czy tez - jakims nieodgadnionym cudem :P - sie myle? :ermm: )

Aha, i wcale nie jest tak, ze serwery sa rozmieszczone po calym kontynencie. Na poczatku byly w jednym miejscu, potem zrobiono dodatkowe centrum serwerowe - ale, IIRC, pierwsze centrum jest we Francji, drugie gdzies w Niemczech/Szwajcarii/Austrii, o trzecim nie wiem czy w ogole istnieje. :)

sinned pisze :Zacząłem czytać fora blizza i są strasznie dołujące, na co ne wejdę to lud mówi, że albo są lagi, albo ich klasa jest underpowered ~~.

Na forach zazwyczaj malo jest tych, ktorzy ciesza sie z gry, bo oni zazwyczaj graja. ;)

sinned pisze :Natknąłem się na post, iż do optymalnego grania potrzeba 1gb ramu o_O.

No coz, zapewne niektorzy ludzie po prostu nie wyobrazaja sobie grania bez wlaczonych nickow i full detali. :)

Gralem na Celku 1,7 GHz, 256 RAM, GeForce 4MX. Gra na minimalnych detalach chodzila zupelnie plynnie, na srednich - od czasu do czasu lekko ciachalo (zalezy glownie od tego, jak daleko ustawione jest pole widzenia, tzn znany wszedzie efekt mgly zakrywajacej dalsze obszary). Co prawda w raidach ze wzgledow ram czasowych (BETY, gdyby ktos nie zajarzyl/nie pamietal ;p ) nie uczestniczylem, ale daje to mniej wiecej ogolny obraz sytuacji... jak sadze. :)

mard pisze :ale ironforge ludzie nie bez powodow nazywaja ironlag ;P

Ja slyszalem/czytalem o Lagforge. :D

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 11 lip 2006, o 22:21

Ja sobie nie wyobrazam gry na 1GB ramu (tzn tyle mam i to jest zdecydowanie za malo, 2GB to minimum) :P
No wlasnie o to mi chodzilo, gdy mowilem o "regionie". Regiony to np. EU, US, Chiny, Australia/Oceania (czy jak tam to jest ).
("Realm" oznacza tu chyba tyle samo co serwer... czy tez - jakims nieodgadnionym cudem - sie myle? )

Aha, i wcale nie jest tak, ze serwery sa rozmieszczone po calym kontynencie. Na poczatku byly w jednym miejscu, potem zrobiono dodatkowe centrum serwerowe - ale, IIRC, pierwsze centrum jest we Francji, drugie gdzies w Niemczech/Szwajcarii/Austrii, o trzecim nie wiem czy w ogole istnieje.

Ja czytajac region odrazu pomyslalem czy chodzi o realmy francusko jezyczne niemecko itd :P . Nie no US Korea etc nie beda z soba polaczne. Tylko wewnatrz kontynetu. I mnie wlasnie ciekawi jak oni rozwiarza ten problem miedzy serwerowaniami. Przeciez to musialby isc ponad 10Gbps lacza miedzy nimi lolz...

Na forach klasowch kazdy whinuje. Ta gre jest tworzona dzieki whino, Ludzie chca ludzie dostaja... Ostanio byl revmap magow. Ofc v1 to byl taki syf, i podnisol sie tak szum, ze padlo forum :E.Nic nie zmienili, dali kalkulator talentow, podniosl sie wiekszy szum :D . I co zmienili :D . Blizz bardzo slucha swoich graczy. Wszyscy sie domagali revmapu pvp, i co dostajemy :]

mard
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: mard » 11 lip 2006, o 22:28

niestety, blizz slucha tylko whiningu wybranych klas :P

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 11 lip 2006, o 22:41

Poprostu rogale za slabo whinowali ;]. Niech wezma przyklad z magow (najbardziej whinerska klasa w grze :D )

Thorin Steelshield
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Thorin Steelshield » 11 lip 2006, o 23:01

Erag pisze : Mój sąsiad gra na ofie i zamawia karty chyba po 53zł. Dla mnie to jednak za dużo :P :down:

LOL! :lol:

53zl?...
nawet 1 miech tyle nie kosztuje
1 miech = około 47zł
1 karta pre = 120zł z przesyłką

Różnica duża
Ale nie możliwe że twój sąsiad może zamawiać karty za 53zł...
Musiałby wykupić gdzieś wowa na 3 lata :P
Obrazek

Moldar
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: Moldar » 12 lip 2006, o 00:12

sinned pisze :Zacząłem czytać fora blizza i są strasznie dołujące, na co ne wejdę to lud mówi, że albo są lagi, albo ich klasa jest underpowered ~~. Natknąłem się na post, iż do optymalnego grania potrzeba 1gb ramu o_O. Ja mam "tylko" 512 ;C. Czy to oznacza, że przy raidach, bg i w stolicach będę miał slideshow?

mając procek 2,6, 512 ram, gra tnie się w miastach, szczególnie IF przy domach aukcyjnych. Grałem na pół widoczności. Mając 256 ram więcej, gra chodzi płynnie, w miastach przytnie tylko czasami, na gryfie takze chodzi bardzo płynnie, dlatego uważam że 768 ram to minimum do gry w WoWa. Na 512 da się grać, ale często przycina.

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 12 lip 2006, o 15:28

Co do cross-realms BG i polaczenia miedzy serwerami: mysle, ze beda oddzielne serwery dla BG (o ile teraz tak nie ma - dla instance'ow jest tak chyba od zawsze, tzn. wchodzac do instance'a, wchodzi sie de facto na zupelnie inny serwer). A ze gosc ze Szwecji moga grac na serwerze znajdujacym sie we Francji z gosciem z Polski, to odleglosci az tak duzego znaczenia nie maja. :)

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 12 lip 2006, o 19:27

Osobiscie mi sie wydawało że wykorzystają to że teraz ich sieć działa prawie jak klaster i poprostu dostawią serwery na których będą przechowywane informacje nt statystyk pvp itd. IMHO wydajniejsze rozwiazanie niz probowa upchania okolo (luzno zalozmy 20k ludzi na serwerw :D

SebaL
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

World of Warcraft

Post autor: SebaL » 13 lip 2006, o 12:05

Niekoniecznie na jeden serwer, i nie jestem pewien, czy z takiego np. EU az tyle osob w tym samym czasie zechce grac w BG. :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe