World of Warcraft

Jeśli chcesz pogadać o różnych grach, a może nie wiesz co zrobić w jednej z nich, to tutaj masz do tego święte prawo.

Moderator: Moderatorzy OT

BlackSephir
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: BlackSephir » 5 wrz 2006, o 21:39

WoW jest pay and play and pay again and again...
Siwy pisze :a ty geju narsonie masz tak wszystko ladnie w tym swoim profilu, ze to forum i gw to cale twoje zycie

Helvete
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Blacktide

World of Warcraft

Post autor: Helvete » 7 wrz 2006, o 10:03

mard pisze :!!!oneeleven ! yay dla bezsensownych postow !!11

Mard, full respecto :lol:
zawsze Cie lubilem za tego typu posty i widze, ze jeszcze nie raz mnie zaskoczysz (pozytywnie oczywiscie).

/bow
FOR THE HORDE !!!oneeleven !

Snaketail
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Snaketail » 7 wrz 2006, o 14:39

BlackSephir napisał :WoW jest pay and play and pay again and again...

haha prawda :P
The man with no life :)

Akumu
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Akumu » 7 wrz 2006, o 22:13

wow jest gra fajna ale denerwuja mnie ciagle rozmowy na temat GW vs. WoW
to sa w sumie 2 rozne gry i nie powinno sie ich prownywac...

...w cd-action mnie na przyklad denerwuje ze zawsze jak mowa o jakims mmorpg to cos ktos pieprznie o gw albo wow...

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 7 wrz 2006, o 23:46

Jeśli patrzyć na to przez pryzmat wyjątkowości gatunku Guild Wars, to GW ne da się do niczego porównać, co jest nezwykle wygodne dla ANet. GW można jednak zaliczyć do gatunku "gry rpg po sieci bez single player", zwykle nazwalibyśmy to MMORPG, ale od razu horda ludzi by się rzuciła, że GW to przecież CORPG (czy whatever). Ne można porównywać rzeczy typu "ilość poziomów do zdobycia", można natomiast "ilość content" porównać. Ne można porównać BG do HA, ale można porównywać złożenie, balance i nagrody za PvP (porównując je do innych nagród w danej grze). Ne powinno się porównywać ilości ras/klas/profesji, można jednak porównać mnogość opcji przy tworzeniu postaci (a świat GW wygląda jak Atak Klonów).

To co można porównać to też ilość Graczy. 2,5 mln (nektórzy mogli zrezygnować, a i tak to SUMA sprzedanych GWP i GWF, więc na dobrą sprawę Graczy może być nawet ~1,5 mln) mln vs 7 mln (tych, którzy płacą, a zatem stale grają). Biorąc pod uwagę fakt, iż GW jest prawie darmowe, jest to tak słaby wynik, że ANet może się pochlastać tępą łyżką plastikową po zupie pomidorowej, która była za słona, z patologicznego domu alkoholików.

Można też powiedzieć, że "za taką cenę", to GW jest wypas. Słuszny argument i wypadałoby się zgodzić. Ale co się stało z wynikiem sprzedanych kopii? Większość ne zawsze ma rację (vide rząd jaki mamy), ale trzeba przyznać, iż wynik Guild Wars jest jak z koszmaru (ArenyNet).
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2006, o 23:53 przez sinned, łącznie zmieniany 1 raz

Zhai
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

World of Warcraft

Post autor: Zhai » 7 wrz 2006, o 23:57

Czy ja wiem, pierwsza gra ArenaNet i tak dobrze się sprzedała - to raczej sukces. Poza tym ranking mmorpg.com nie kłamie - w top 5 jest zarówno GWF jak i GW, a WoWa nie ma, a przecież więcej ma userów, którzy płacą co miech za grę, czyżby jednak nie była taka super?
Obrazek

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 8 wrz 2006, o 00:15

Zhai pisze :Czy ja wiem, pierwsza gra ArenaNet i tak dobrze się sprzedała - to raczej sukces. Poza tym ranking mmorpg.com nie kłamie - w top 5 jest zarówno GWF jak i GW, a WoWa nie ma, a przecież więcej ma userów, którzy płacą co miech za grę, czyżby jednak nie była taka super?

Jako wyznacznik tego co jest fajne bierzesz ranking z jednej strony internetowej? Na gry.onet.pl są takie zastraszające wyniki, że szok. Jednym źródłem nigdy ne powinno się sugerować. Jeśli już to np. www.gamerankings.com gdzie zbierają oceny z wielu źródeł, chociaż tam również można trafić na neporozumienia (chociaż rzadziej, bo źródeł jest wiele).

Jak na firmę mało znaną 2,5 mln po 1,5 roku to całkiem neźle. ANet jednak była znana od początku istnienia. Uwaga na AN była skupiona od momentu gdy Wielcy Trzej opuścili Blizza i zaczęli pracować na własną rękę. Do tego dochodzi renoma NCsoft. W wyniku AN była całkiem znana. Stąd moje zdanie takie, że 2,5 mln to cienki wynik.

@ do posta poniżej: a co to ma niby wprowadzać do dyskusji? o_O
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2006, o 12:04 przez sinned, łącznie zmieniany 1 raz

Snaketail
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Snaketail » 8 wrz 2006, o 07:06

mało czy nie w ciągu roku, to i tak czasami za duzo ludzi jest w niektorych miejscach xD [wkurzajace jak sie umawiam z kumplem w kaineeng en1 a wszystkie są full do 4 czy 5 i trzeba na 6 włazić...
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2006, o 07:06 przez Snaketail, łącznie zmieniany 1 raz

Akumu
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

World of Warcraft

Post autor: Akumu » 8 wrz 2006, o 15:27

a nieraz jak robisz misjie w maguuma to nikogo nie ma...

ale i tak gw ma najlepszy pvp ^^

Snaketail
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: Snaketail » 8 wrz 2006, o 17:41

Akumu pisze :a nieraz jak robisz misjie w maguuma to nikogo nie ma...

to ja musiałem w Gyala Hachery robić misje z henchami, bo nie było tam przez dwa dni nikogo... [tak stałem tam i czytałem książkę, opuściłem tylko noca na jakieś 7 godzin ;) ]

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 8 wrz 2006, o 18:08

Akumu pisze :a nieraz jak robisz misjie w maguuma to nikogo nie ma...

To zależy jak na to patrzysz. Jeśli chodzi o balance to GW ma najlepszy system PvP, zero dyskusji. Jeśli wyznacznikiem mają być nagrody (względem innych nagród w grze), to PvP opłaca się bardziej w WoW. W GW ne ma specjalnych nagród za PvP, jedynie jeśli masz the best gildię i co pół roku wyjedziesz na mistrzostwa, ale to tylko gartska Graczy. Ne ma takiego długiego czekania na akcję PvP jeśli gildia ne ma ochoty na PvP - zbieranie drużyny do AH w GW jest cholernie długie. W GW zatem jest balance walka (wygrywa najlepszy), a w WoW nemal bezmyśle naparzanie innych i zbieranie flag/whatever (wygrywa Horda, Allie ssie w PvP ~~), ale dość szybkie i opłacalne (dające dużo frajdy, jeśli grasz Hordą ^.^).

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 8 wrz 2006, o 20:00

Z balansem mozna polezmizowac. Głównie dlatego że WoW to zupelnie inna mechnika gry niż GW. WoW jako taki jest tak zbalansowany na ile na to pozwala gra PvP/PvE. Po drugie blanas wowa opiera sie na 1v1 i zasadzie papier, kamien i nożyce. Jedne klasy leja inne bez problemu. (pod warunkiem ze gracze nimi grajacy prezentuja jednakowo niski poziom :P ). Praktycznie to wyglada tak że Skill > Gear > reszta. (jak ktoś nie potrafi wciskac spelli/skilli to mu nawet full epix gear nie pomoze).
Po drugie ;) . Taktyka jest pod warunkiem ze masz swoj team do grania. W GW jak sie wchodzi na random arena tez jest zero taktyki. W WoW jak sie gram z randomem tez jest zero. Wiem co mowie bo mialem gildie w ktorej urzadzalismy sobie raidy czy to na BG czy poprostu jechac allians pod ich miastem :P . Praktyka wyglada tak ze jak bezmyslnie napierniczasz innych masz szanse, pod warunkiem ze przeciwnik robi to samo. Jak trafisz na Premade to skonczy sie tym ze przejada po takich(bezmyslnie napierniczajacyh) jak im sie podoba :P .
IMHO w GW przestalem grac bo mnie wlasnie draznilo PvP ktore w gruncie rzeczy dla mnie nic ciekawego nie wnosilo ;p.
No ale mniejsza. Udowdniam tylko ze chociaz mechniki są całkowicie rozne to jednak w kazdej z tych gier jest potrzeba uzywania glowy ;]

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 8 wrz 2006, o 20:45

Z tym skill>gear>reszta w WoW bym się kłócił. Taki shaman z hand of ragnaros po prostu idzie i zwykłym atakiem (z wf) + stormstrike zabija. To od nego ne wymaga skilla żadnego. Wystarczy mu kilka sekund obok wroga aby go rozmazać po podłodze ~~. Jedyna kontra jak się ne ma epixów, to chyba MC i skok do lawy :P .
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2006, o 20:51 przez sinned, łącznie zmieniany 1 raz

Thorin Steelshield
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Thorin Steelshield » 8 wrz 2006, o 20:46

Sinned
Zależy

Ja np na wsg czesto trafiam na grupe dzieci dla których WoW to tylko bezmyślne siekanie i 0 taktyki
Ale czasem trafiam na tak zgrany team że horda wogóle szans nie ma

Na Aratahi było 2000/100 dla ally :P
Obrazek

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 8 wrz 2006, o 20:50

Tak samo można stwierdzić, że w GW balance bierze w łeb jak IWAY wygrywa HoH ~~.
Wszędzie są czasem odstępstwa od reguły ~~.

Patras
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: Patras » 8 wrz 2006, o 22:18

Taki shaman z hand of ragnaros po prostu idzie i zwykłym atakiem (z wf) + stormstrike zabija.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2378850695329737917

Sinned, cos takiego? ;]
ten użytkownik nie zna regulaminu

/\ KTO TO ZROBIL?!

cziter: niszczyciel *kliklaklok* sygnatur

Lord Varden
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: Lord Varden » 8 wrz 2006, o 23:16

7 milionów to jest kont..odejmując od tego liczbę kont zbanowanych i liczbę kont ludzi którzy po prostu przestali grac wyjdzie nam znacznie mniejsza liczba kont aktywnych

sinned
Awatar użytkownika
Jade Armor

World of Warcraft

Post autor: sinned » 9 wrz 2006, o 00:07

Lord Varden pisze :7 milionów to jest kont..odejmując od tego liczbę kont zbanowanych i liczbę kont ludzi którzy po prostu przestali grac wyjdzie nam znacznie mniejsza liczba kont aktywnych

7 mln aktywnych kont (czyli takich co płacą).

szopen
Awatar użytkownika
Hydra

World of Warcraft

Post autor: szopen » 9 wrz 2006, o 00:52

Póki w GW gra tyle osób, że opłacalne jest utzymywanie serwerów to w WoWa może, jak dla mnie, grać całą reszta świata.

Mimo wszystko - 7 mln to dosyć imponujący wynik.

iniside
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

World of Warcraft

Post autor: iniside » 9 wrz 2006, o 01:22

Shaman z Hand Of Ragnaros (wogole shamn z czym kolwiek) jest np. bez szans w starciu z Hunterem. Podobnie jak z klasami w Mele. Jak tylko podejdzie z tym swoim cudenkiem do fury wrriora to bedzie tylko gryzl ziemie ;]. Tak wiec skill>gear>reszta. Szczególnie to widać przy warlocku ktory w green itemach kladzie full epix farmerów :P
Wystarczy na BG wchodzic z wlasnym premade to sie zobaczy :P
Pozatym od TBC revmap PvP i areny 2v2 3v3 5v5 do ktorych tworzy sie mini gildie (max x+x graczy). I jak ktos mi w tedy dalej bedzie twierdzil ze to bezmyslne napierniczanie to znaczy ze nie gral w WoW :P
IMHO ten Legendary item to wg. mnie syf ale dobra :P
Aha jeszcze jedna informacja. Jak widzicie kogoś z Rank 14 to biegiem na niego !! Free Uber-Honor i najprawdopdobniej totalny noskill & noob ;]

Aha co do filmu. Koles ma fart nie ma co ze mu Windfury procuje ;) , ktore zostalo nerfniete..
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2006, o 01:24 przez iniside, łącznie zmieniany 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Gry komputerowe