Blacktide/Underworld Orichalcum

Napisałeś ciekawą pracę? Analizę informacji z gry? Opis profesji na PvP? W takim razie tutaj możesz zaprezentować swoje dzieło!

Moderator: Moderatorzy PvE

Thomas
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Thomas » 23 paź 2012, o 19:39

Witam, chciałbym przedstawić filmik z lokacja orichalcum. Można zarobić ponad 1g w 20min. Zapraszam do obejrzenia i postaram się updetowac przy każdej zmianie lokalizacji. http://www.youtube.com/watch?v=IU4RxNKgfjE

Linki do map z położeniem surowców:
Blacktide: https://docs.google.com/drawings/d/1TfC ... NPfKU/edit
Underworld: http://orichalcum.gildiasmok.pl/
Ostatnio zmieniony 1 lis 2012, o 16:38 przez Akim, łącznie zmieniany 1 raz

Shatzi
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Blacktide Orichalcum

Post autor: Shatzi » 23 paź 2012, o 20:55

Lepiej byloby zebys po prostu pozaznaczal na mapie i podal link no,ale film tez spoko

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Bonwor Mózgotrzep

Blacktide Orichalcum

Post autor: DraQin » 25 paź 2012, o 20:52

1g w 20minut a ile wydasz na teleporty?
Looknij na this car, standing na streecie. :)
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

papryk
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Blacktide Orichalcum

Post autor: papryk » 25 paź 2012, o 21:11

Trizz
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Blacktide Orichalcum

Post autor: Trizz » 25 paź 2012, o 22:09

DraQin pisze :1g w 20minut a ile wydasz na teleporty?

I tak się opłaci ale zawsze można przy okazji kilka mithril ore też zebrać, wiec teleporty się zwrócą. Ori ore wcale nie tak ciężko znaleźć. Problem jest z tymi we Frostgorge sound bo mało ich tam jest.
Obrazek
Guardian Brigade [POL] Blacktide (360 osób, TS3, Forum) + Guardian Brigade PvP [POL] - odzielna gildia PvP (ale kontynuacja, nie odłam) (turnieje, WvWvW) ---> Klik

krokos
Awatar użytkownika
Jade Armor

Blacktide Orichalcum

Post autor: krokos » 25 paź 2012, o 22:27

W 20 minut xDDDDD
Mi 20 min zajmuje MINIMALNIE przebiegnięcie cursed shore, kolejne 20 minut straits... zbierajcie se te orichalcumy, mając hordy zombi na karku.
Obrazek

Thomas
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Blacktide Orichalcum

Post autor: Thomas » 25 paź 2012, o 22:39

Zbieram ori bez bicia mobów. Jako że gram ele to mam traita +25% speed chyba i 3 skille na ofensywe i większych problemów nie ma. Jeżeli znasz lokacje ori to samo zebranie nie zajmuje za wiele czasu(max 30 min). Koszt wyipontów to około 10s więc i tak zysk jest duży. Wrzuciłem nowy filmik z lokalizacjami jakby co. Ta mapka którą ktoś wcześniej podał to chyba nie dla Black Tide. Wpadłem na taki pomysł, gdyż sam nie mogłem owej znaleźć.

Tom Stone
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Blacktide Orichalcum

Post autor: Tom Stone » 26 paź 2012, o 01:24

Generalnie 99% ori/saplingów etc można zebrac bez bicia mobów. Na rangerze nie mam z tym problemów.

A co do filmików - naprawdę znacznie lepiej (i łatwiej) robi się po prostu mapki. Jeśli są wystarczająco dokładne, to działają tak samo dobrze jak filmik, a masz od razu wgląd w całość i możesz sobie ustalić odpowiednio trasę.

PS. Lokalizacje matsów zmieniają się za każdym razem gdy pojawia się update oraz zawsze raz w tygodniu w poniedziałki jak AN robi maintenance reset map.

krokos
Awatar użytkownika
Jade Armor

Blacktide Orichalcum

Post autor: krokos » 26 paź 2012, o 10:25

Tom Stone napisał :Generalnie 99% ori/saplingów etc można zebrac bez bicia mobów. Na rangerze nie mam z tym problemów.

Może i można, ale wtedy moby mogą..zabić :D Ja jestem tylko mesmerę :< Nie mówię, że mnie zabili, ale np. znaaaacznie wydłużają czas. Znacie te zombiaki, co Cię przyciągają, albo chillują? Albo pająki i ich immobilize? Ooze i także immobilize? Ja na szczęście mogę np. postawić portal, podbiec i wziąć ori a potem użyć portalu ^^

A co do map, to popatrzcie jak jest u mnie na gandarze: twitter.com/orinodes 8-)
Obrazek

Tom Stone
Awatar użytkownika

Blacktide Orichalcum

Post autor: Tom Stone » 26 paź 2012, o 15:01

mesmer - masz niewidzialność, więc nie musisz się przejmować grupkami mobów które cię immobilajzują - po prostu przebiegnij przez nie na invi (ew przebiegnij pod node i wtedy "zniknij" - możesz spokojnie kopać będąc niewidzialnym. Możesz wykorzystać klony, żeby odwrócić uwagę mobó od siebie - i też w ten sposób uciec/przebiec dalej bez tracenia czasu na bicie mobów. Wszystko kwestia pokombinowania.

krokos
Awatar użytkownika
Jade Armor

Blacktide Orichalcum

Post autor: krokos » 26 paź 2012, o 20:08

Tak, ale mając na karku 5 mobów to po chwili już nie mam jak robić dodge, decoy i blink na cd, f4 shatter też...mesmer ma i tak pewnie gorzej, bo reszta klas ma o niebo lepszą mobilność.
Obrazek

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Blacktide Orichalcum

Post autor: sorhed » 26 paź 2012, o 21:04

krokos napisał :Tak, ale mając na karku 5 mobów to po chwili już nie mam jak robić dodge, decoy i blink na cd, f4 shatter też...mesmer ma i tak pewnie gorzej, bo reszta klas ma o niebo lepszą mobilność.

Nie wiem czy jesteś aż tak strasznie nieszczęśliwy grając mesmerem czy problem jest gdzie indziej ale moim zdaniem opowiadasz głupoty. Mesmer wcale nie jest mniej mobliny od innych klas, może nie jest oficjalnym królem mobilności GW2 ale wcale nie odstaje od reszty.

Co do filmiku myślę że czas potrzebny do zrobienia pokazanych punktów został podany +/- (raczej na + ale niedużo) dokładnie.

Cyga0000
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Blacktide Orichalcum

Post autor: Cyga0000 » 28 paź 2012, o 02:42

Zacząłem tworzyć mapę z orichalcum i innym materiałami. Jak ktoś znalazł lokacje, których nie ma na mapie niech napisze komentarz w google docs, wtedy dodam do mapy.
Link:
https://docs.google.com/drawings/d/1TfCGeH-J-5qFm9HCbYsfD8Uu5JypxwBRney2zjNPfKU/edit

Edit: Mape zaczne robic na powaznie po halloween poniewaz teraz co chwile daja nowy update.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, o 12:24 przez Cyga0000, łącznie zmieniany 2 razy

Tom Stone
Awatar użytkownika

Blacktide Orichalcum

Post autor: Tom Stone » 28 paź 2012, o 07:48

I to jest konkret - podpinam.

raven4444
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Underworld

Blacktide Orichalcum

Post autor: raven4444 » 1 lis 2012, o 09:02

W naszej gildii od jakiegoś czasu mieliśmy wewnętrzną mapkę z ori. Skubnęliśmy pomysł wykonania z postu powyżej i oto prezentujemy mapkę ori serwera UW.

http://orichalcum.gildiasmok.pl/

Można by dodać do nazwy tematu UW ;)
Obrazek

Akim
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Underworld

Post autor: Akim » 1 lis 2012, o 18:31

Pozwoliłem sobie wyedytować pierwszy post i dodać linki do mapek, aby był do nich łatwy dostęp.
Obrazek

Hammered
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Hammered » 6 paź 2013, o 17:15

http://orrmaps.com/server/blacktide

Miejsca występowania surowców z orr zmieniają się, na powyższej stronie są najaktualniejsze dane z którymi się spotkałem.
Pozdrawiam

To jest mój pierwszy post więc witam.

ThorV2-YT-Pro
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ThorV2-YT-Pro » 26 gru 2013, o 11:02

Moim zdaniem nie oplaca sie zbierac ori jako takiego chyba, ze akurat biegniesz o i jest. Bardziej oplacalne juz jest przyfarmienie platyny, Zaliczasz 3 mapki dwoma lub trzema postaciami i jestes w stanie wyciagnac nawet ze 30g na czysto w okolo 3-4h, trzeba tylko wiedziec gdzie zaczac i jak najmniej uzywac WPkow... Jak znajde chwile zapodam takowy poradnik "niedzielnego famera".

Pozdrawiam

Wróć do Prace polskich graczy