POLSKI KANAŁ GUILD WARS 2 - NEWSY, LORE, PODCASTY

Napisałeś ciekawą pracę? Analizę informacji z gry? Opis profesji na PvP? W takim razie tutaj możesz zaprezentować swoje dzieło!

Moderator: Moderatorzy PvE

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

POLSKI KANAŁ GUILD WARS 2 - NEWSY, LORE, PODCASTY

Post autor: GrubySzymek » 8 paź 2015, o 09:22

Zapraszam wszystkich zainteresowanych polskimi nagraniami z Guild Wars 2!

> Link do kanału <

Na kanale znajdziecie serię GW REPORTER,
czyli gorące newsy ze świata GW2 nagrane z drobnym przymrużeniem oka.
> Link do playlisty GW REPORTER <

Przygotowuję też tutoriale dla nowych graczy, gdzie tłumaczę interfejs oraz mechanikę gry.
Tutorial nie jest jeszcze kompletny, więc co jakiś czas będą pojawiały się nowe filmy.
> Link do playlisty GW2 Szybki Start <

Tips & Tricks to seria, w której pokazuję jak radzić sobie z niektórymi bugami
lub wykorzystać ukryte opcje gry, trudne do znalezienia na pierwszy rzut oka.
> Link do playlisty Tips & Tricks <

Gameplaye i podcasty znajdziecie również na playliście Heart of Thorns.
> Link do playlisty Heart of Thorns <

Jeśli podoba Ci się moja praca, nie zapomnij subskrybować i zostawić komentarz.
Informacje o nowych filmach będę wrzucał w komentarzach w tym poście.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, o 21:24 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 16 razy

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks
Nick w GW2: Movie Star

TUTORIAL DLA NOWYCH GRACZY

Post autor: sorhed » 8 paź 2015, o 11:39

Cóż można powiedzieć: Dwa niezbędne do obejrzenia filmiki dla nowych graczy. Pierwszy żeby cię nie wydymali na kasę drugi, żeby dokonać "właściwego ;) " wyboru. Filmiki fajne, ogląda się je przyjemnie co bardzo ważne nie są przegadane, nie ma w nich zbędnego gadania, zbędnych informacji. Co do twojej osoby: barwa głosu odpowiednia (a to bardzo ważne), mówisz płynnie nie robisz przerw na "aaaa, eeee, yyyy", nie pier***isz zbędnych/niepotrzebnych głupot. :thumbup: Umknęło ci, że jak gracz skasuje wszystkie postacie to może zmienić serwer za darmo.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 8 paź 2015, o 13:46

Dziękować za dobre słowo. Faktycznie kiszka zapomniałem o tym, że przy usunięciu postaci można transferować się na dowolny serwer za darmo. Ale już wiem, gdzie wrzucę to info ;)

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 8 paź 2015, o 16:03

Moje uwagi:

#01 Gdzie kupić? Którą wersję wybrać?

1. Do listy oficjalnych polskich sklepów "fizycznych" dorzuciłbym cdp.pl. Co prawda sytuacja jest nieco dziwna, nie wiem czemu ich nie ma na liście ANet ale to oni są oficjalnym polskim dystrybutorem polskiej wersji i gram.pl ma pudełka od nich.

2. Dodałbym, że zakup wersji Deluxe jest chyba najmniej opłacalny. Dlaczego? Bo wystarczy kupić wersję standardową w polskim sklepie (wychodzi taniej niż ze strony ANet) i potem "powiększyć" ją za 2400 gemów w grze do wersji Deluxe. Więc w/g mnie jesli kupować ze strony ANet to właściwie tylko Ultimate - obie pozostałe opcje można kupić taniej w oficjalnej polskiej/półpolskiej dystrybucji.

3. Dla osób które chcą kupić wersję fizyczną i liczą na bogate pudełko - ta wersję polecam jedynie osobom które mają poprzednie części gry w pudełku i chcą postawić sobie na półce kolejne. Pozostałe osoby mogą się rozczarować bowiem pudełko jakie otrzymujemy jest praktycznie puste - zawiera jedynie kartkę z kodem do gry, nie ma nawet płyty DVD.

4. Drobna uwaga - obecnie w Polsce już się chyba nie kupi fizycznej wersji przedsprzedażowej a jedynie preorderową. Różnica jest w zasadzie kosmetyczna ale jest: brak dostepu do BWE (a nuż ANet się zdecyduje na jeszcze jeden?),tytułu dla postaci i fakt że dostanie się ją nie od razu ale w dniu premiery.

#02 Wybór serwera, pierwsza postać

1. Warto było wspomnieć, że dane które podajesz wybierając serwer mogą się dość szybko zmienić (wystarczy kilka miesięcy) - więc ktoś, kto nastawia się na granie WvW z Polakami powinien być w zasadzie przyszykowany na transfery.

2. To było wspomniane pod koniec filmiku, ale szkoda że nie przy początku tworzenia postaci - rasa to nie tylko skile rasowe, a przede wszystkim historia postaci (jej początek) który przechodzimy w grze, więc patrząc "fabularnie" ma dość duże znaczenie.

3. Raczej wyrzuciłbym ragnera z listy postaci rekomendowanych. Faktycznie dla początkujących w grze solo może być ok, ale w póki co, nie oferuje łatwego przejscia do gry w zorganizowanych grupach PvE - a w tym trybie pewnie bedzie grała większość poczatkujących graczy oglądających Twój poradnik.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2015, o 16:15 przez Lex, łącznie zmieniany 4 razy
A kuku.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 9 paź 2015, o 08:57

Słuszna uwaga w sprawie rotacji na serwerach. Dorzuciłem do opisu filmu link do Twojego wątku na forum ze spisem gildii.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

TUTORIAL DLA NOWYCH GRACZY [YouTube]

Post autor: GrubySzymek » 10 paź 2015, o 17:20

Na kanale pojawił się kolejny odcinek poradnika dla nowych graczy.
Tym razem zapoznaję Was z głównym ekranem gry.

#03 Ekran gry

A w kolejnym odcinku omówimy sobie mapę świata oraz eksplorację.

Pełna lista odcinków znajduje się w pierwszym poście oraz na moim kanale zapisana jako playlista.
Zapraszam do oceniania i komentowania i dziękuję za feedback :)

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 10 paź 2015, o 21:56

Moje uwagi:

#03 Ekran gry

Nie jesteś w tym odcinku zbytnio konsekwentny, bo na początku odcinka mówisz, że od teraz w kolejnych odcinkach będziesz omawiał różne elementy tak aby kazdy mógł odpalić/obejrzeć jedynie to co go interesuje. W takim przypadku odcinki powinny stanowić zamknięte całości, natomiast w obecnym odcinku jest bardzo dużo nawiązań do kolejnych. W jakimś stopniu możesz to rozwiązać poprzez adnotacje z linkami (jak już owe kolejne odcinki powstaną) ale może lepiej było sie skupić po prostu na jakimś fragmencie interfejsu (np. lewy górny róg ekranu) i od razu omówić go w całości.

Odcinek poświęcony został "ogólnemu interfejsowi", a zabrakło mi tu postawowej informacji o tym, że gracz może sobie dostosować ów wygląd ekranu - od takich rzeczy jak przesuwanie owych wymienionych przez Ciebie elementów w inne miejsca do zmiany ich wielkości (okienek, czcionek). Co prawda możliwości są nieco ograniczone (w porównaniu np. do GW1) ale są.

Skoro wspominasz o możliwości zmian broni/skilli to mogłeś od razu powiedzieć kiedy to może mieć miejsce. Skille: zawsze poza walką (za wyjątkiem (nie)rankowego PvP). Podobnie jest z brońmi: w zasadzie nie musimy ograniczać się do dwóch setów - są one najwygodniejsze, ale mamy szerszy wybór.

Teraz dwie "drobnostki" - nie są aż tak istotne, ale warto byś na nie zwrócił uwagę w przyszłości. Druga ikonka na górze to nie tylko lista znajomych a też istotne menu LFG (wspominam o tym bo np. przy TP czy PvP pokazujesz pokrótce wszystkie opcje okna). Squad jako taki nie został niedawno wprowadzony, był w grze od samego początku - teraz jedynie rozbudowują jego interfejs i nieco zmieniają znaczenie.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2015, o 22:03 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 10 paź 2015, o 23:34

Masz rację z tym, że ten odcinek wygląda trochę chaotycznie, ale myślę, że nabierze on sensu i wartości, kiedy zrobię tak jak sugerujesz - dołączę linki do poszczególnych części omówienia w kolejnych filmach. Na początku miało być tutaj więcej treści, ale wyszedł mi materiał na ponad 40 minut, a nie wyszedłem nawet poza omówienie mapy, dlatego zdecydowałem się pociąć moje pomysły na mniejsze części.

Squady oczywiście mamy od dawna, tutaj moja wypowiedź była oczywiście skierowana do nowego Squad UI.

Dziękuję za poświęcony czas, widać że chciało Ci się to obejrzeć i jeszcze rozpisałeś się szczegółowo, teraz mam z czego skorzystać w przyszłości :)

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 16 paź 2015, o 18:01

Przed chwilą pojawił się kolejny odcinek mojego poradnika dla nowicjuszy.

#04 • Mapa i eksploracja

Zapraszam do oglądania i komentowania. Na wszystkie pytania również chętnie odpowiadam :)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 18:02 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 1 raz

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: sorhed » 16 paź 2015, o 18:40

Kurde zachciało mi się wersji PL żebym mógł sobie założyć nową postać i czytać/słuchać tych wszystkich pierdół i wczuć się w klimaty (że się tak wyrażę) mikro-fabularne :D Co do filmiku to fajnie się ogląda dobra robota bla bla bla wiadomo o co chodzi a jak są jakieś błędy to zaraz tu przyjdzie taki jeden i rozłoży ci filmik na części pierwsze.

ps. "Puste serduszka" ale to smutno brzmi :(
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 18:41 przez sorhed, łącznie zmieniany 1 raz

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 16 paź 2015, o 18:56

Moje uwagi:

#04 • Mapa i eksploracja

PvP i WvW nie są raczej tak do końca zablokowane na początku - brak ikonek na górze ekranu ale skróty klawiaturowe powinny chyba działać?

Zapomniałeś wspomnieć o tym, że:
- okienko mapy daje się też przeciągać na górę ekranu
- użycie WP kosztuje (dwuklik na WP to forma QoL, po jednym kliku pokazywany jest koszt)
- przy elementach na mapie czasem są "strzałeczki" (pokazują się jeśli element jest pod/nad nami)
- serduszka poza stanami puste/pełne maja tez stany pośrednie (w miarę jak je robimy)

sorhed napisał :a jak są jakieś błędy to zaraz tu przyjdzie taki jeden i rozłoży ci filmik na części pierwsze

kto? :o
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 18:57 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: sorhed » 27 paź 2015, o 20:31

Lex pisze :
sorhed napisał :a jak są jakieś błędy to zaraz tu przyjdzie taki jeden i rozłoży ci filmik na części pierwsze

kto? :o

A kręci się tu taki przemądrzały. Podobno zbiera się na niego konkretna ekipa.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 6 gru 2015, o 10:58

Nowy film na kanale!

Jeśli grasz Heraldem i twoje skille wyłączają się samoczynnie
mam dla ciebie rozwiązanie!

> Link do filmu <

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, o 10:26 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 1 raz

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 6 gru 2015, o 21:57

Nowy film na kanale!

Jak korzystać z linii poleceń i mieć dostęp do ukrytych opcji gry.
Mniejsze pingi, ładniejsze screenshoty itp.

> Link do filmu <

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, o 10:21 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 2 razy

paragonX
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: paragonX » 20 gru 2015, o 18:56

Fajne te filmiki, dobra dykcja, dobra jakość nagrania dźwięku i wszystko czytelnie, krok po kroku wytłumaczone. Nie miałem pojęcia o Command line, a fajne rzeczy można zrobić.

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Tutoriale, newsy, podcasty - Polski Kanał GW2 [YouTube]

Post autor: GrubySzymek » 16 sty 2016, o 18:00

Nowy film na kanale!

GW REPORTER #007 • Nowy rok, nowe GW2
Podsumowanie planów developera na najbliższe miesiące.

> Link do filmu <

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, o 10:11 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 3 razy

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 18 mar 2016, o 10:06

Nowy film na kanale!

> Link do filmu <

Obrazek

*Bonus video* Hearthstone - Karczemna bójka! *Bonus video*
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, o 10:23 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 2 razy

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 2 kwie 2016, o 22:15

Nowy film na kanale!

GW REPORTER #008 • SAB-otnie granie
Po prawie 3 latach powrócił Super Adventure Box!
Niestety, nie obyło się bez smutnych informacji.

> Link do filmu <

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2016, o 17:36 przez GrubySzymek, łącznie zmieniany 2 razy

GrubySzymek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: GrubySzymek » 23 kwie 2016, o 17:34

Nowy film na kanale!

GW REPORTER #009 • Kwietniowy MegaPatch
Oto nadszedł długo oczekiwany, wiosenny patch w GW2.
A w nagraniu przegląd wprowadzonych zmian. Zapraszam!

> Link do filmu <

Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 23 kwie 2016, o 19:11

Jak zwykle z chęcią oglądane :) Kontynuuj, bo brakuje polskich mediów o gw :) Konkurencyjne forum już chyba od roku upadłe :)
God Walking Amongst Mere Mortals

Następna

Wróć do Prace polskich graczy