Kwiatki św Balthazara

Dział dla wszystkich, którzy lubią się pośmiać.

Moderator: Moderatorzy OT

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Rifky Rayn » 6 lip 2012, o 22:49

drkn napisał :
szczerze, nie mam takiego core teamu. od zawsze bylem w mniejszych gildiach, gralem w mniejszym gronie osob [bo PvP] z jednym wyjatkiem i 30 osob to sie przewinelo u nas na przestrzeni 3 lat.

No - to pytanie teraz, czy w GW2 nadal chcecie mniejszej gildii, czy chcecie tworzyć kolosa. Jeśli to pierwsze - core team już macie, wybieracie dowolny serwer i dochapujecie Polaków, którzy się zapuścili na tenże serwer (a będą i tacy, choćby 'uciekający' od polskiej społeczności), już in-game. Jeśli to drugie - ciśniecie ostro teraz rekrutację (tu możemy porozmawiać o współpracy, ale to po naszych kanałach prywatnych), zbieracie te ~30 osób, które pójdą z wami na ten sam serwer - i macie core team, do którego dobieracie napotkanych na serwerze X Polaków. Opcje są tak naprawdę jeszcze przynajmniej dwie - albo całą wesołą gromadką dochodzicie do innej gildii, która odpowiada wam profilem, albo toczycie rozmowy o 'fuzji' z inną gildią, która odpowiada wam profilem.
Wynik? Macie polską gildię, a nie jesteście skazani na 'polski' serwer. Tymbardziej, że jak już mówiłem wcześniej, bez taga [PL] tak naprawdę wiele to ludziom nie da - i tak po angielsku trzeba shoucić na /map (bo podobnie jak znajdą się Polacy na 'nie-polskich' serwerach, tak i obcokrajowcy zajrzą na serwer wybrany przez polskie fansajty), PuGi nadal będą wymagały angielskiego do komunikacji (i już wyobrażam sobie, że co drugi ludzik, który do ciebie podbiegnie w PvE, od razu zapyta 'polak?' - co w końcu *bimbom* nie-polską ekipę serwera wybranego przez polskie fansajty i, oby nie, sprowadzi gniew ANetek), i tak na serwerowym czacie WvWvW trzeba będzie rozmawiać po angielsku, i tak squady będą się robić mieszane (jeśli nadal każdy sam będzie mógł kliknąć commandera i dołączyć do jego squadu). Ergo - nawet jako polską gildię, nic na serwerze z polskim community nie trzyma, o ile zdecydujecie się dość wcześnie i mądrze to rozegracie (vide - przycisnąć z rekrutacją przed releasem bądź pozostać w swoim małym core teamie).

Natomiast fakt - jeśli chcecie trzymać z polskim community, czy to pod rekrutację, czy z dowolnych innych powodów, jesteście skazani na polskie community - też na jego cienie. Brak oficjalnego uznania od ANetek, czyli brak taga [PL], dodatkowo mocno utrudnia całą sprawę, bo mocno pokrzywdzeni będą nie-Polacy na tym serwerze. Można zrezygnować w ogóle z pomysłu 'polska społeczność idzie na ten sam serwer (czy kilka)', ale to odpada, bo polskie fansajty ogromnie by na tym straciły - jest cała masa inicjatyw oddolnych zmierzających w tym kierunku, i choć bez otagowanego serwera jest to kurs ku zagładzie, fansajty nie mogą się mu tak naprawdę sprzeciwić, choćby i nawet chciały.
Inicjatywa musi być wsparta przez vortale, chyba że ugaszony zostanie pęd samej społeczności do wspólnego grania - a przynajmniej tak tłumnego zbierania się w jednym miejscu - przy czym na to już nieco za późno.

Czyli - będzie 'polski serwer' - czy raczej, serwer z wieloma Polakami, świecący niby latarnia morska pośród innych swą polskością, wabiący każdego Polaka, który chciałby pograć z innymi Polakami (czemu - nie komentuję, bo sam tego nie rozumiem, ale pewnie jest dużo powodów). Jednocześnie serwer, przynajmniej póki co, w oparciu o posiadane obecnie info, będzie bez taga [PL], czyli nie będzie 'oficjalnie polski', czyli znajdą się tam także nie-Polacy. To nic, że 10% populacji - o ile nie wpieprzy się na ten sam serwer i inne community - ale będą.

W tak dużej kupie Polaków, znajdzie się i 'Kamadan PL', bo im większa jest dana 'homogeniczna' pod jakimś względem grupa, tym więcej ma jednostek, które odstają od 'normy' (która to wytwarza się właśnie przez samo istnienie tej dużej grupy - jakbyś miał 10 Polaków, trzech z 'Kamadanu PL', sześciu 'normalnych, kulturalnych graczy' i jednego 'supermózga', dałoby się z tym żyć; przemnóż to wszystko razy sto i nagle statystyka mówi nam zupełnie inne rzeczy). Z drugiej strony, im większe jest dane ciało, tym większą ma siłę przyciągania - czyli im więcej Polaków już się ogłosi na serwerze Y, tym więcej Polaków tam pójdzie.
Co prowadzi do punktu pierwszego - im więcej Polaków, tym więcej głupich Polaków.

Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, w tym miejscu zwrócę tylko uwagę, że podobnie sprawa by się miała z kimkolwiek innym - tego samego obawiałbym się na serwerze pełnym Niemców, Rosjan, Francuzów czy Włochów, że o Amerykanach nie wspomnę; ba, tego samego obawiałbym się na serwerze polskich katolików w przedziale wiekowym 20-30 lat. Im więcej elementów wspólnych, które według danej społeczności są wyznacznikami tej 'wspólnoty', tym więcej potencjalnych odszczepieńców, tworzących na przykład 'Kamadan PL'.

Co więcej, polonizacja gry niczego tu nie zmienia - w sensie, owszem, sprowadzi więcej Polaków do GW2, tak ogólnie; owszem, obniży nieco średnią wieku (łatwiej też naciągnąć rodziców na grę po polsku, do tego z PEGI 12), ale wcale nie wprowadza problemu. On już tam jest, jeśli się całą tą sytuację postrzega jako problem. Idziesz na serwer, gdzie Polacy będą stanowić 80+% populacji - spodziewaj się mnóstwa shoutów na /map po polsku, i równie mnóstwa rejdżowania ze strony nie-polskiej części serwera. 'Przyszli i spamują, pieprzone Polactwo' - nie ma taga, nie ma języka. Przedsmak tego był już widoczny podczas finałów BWE i stress testów na Blektajdzie, choć całe szczęście nie było tak tragicznie, jak się obawiałem.

Czyli - nie możesz mieć polskiej gildii, grać z Polakami na serwerze pełnym Polaków, i nie mieć tam tak czy inaczej postrzeganej dzieciarni, czy ogólnie elementów niepożądanych. Co więcej, bez taga [PL] przy serwerze, czy dowolnej oficjalnej notki od ANetek, sens takiego przedsięwzięcia, jak zbieranie polskiego community w jednym miejscu, opiera się wyłącznie na oddolnej potrzebie naszych rodaków do grania razem; oprócz ułatwionej rekrutacji do polskich gildii, zasadniczo nie ma innych powodów, by całą bajkę, bez tagowania, forsować. Co ciekawe, z tą ułatwioną rekrutacją też będzie różnie - więcej klienteli, ale i większa konkurencja, przez co sporo gildii zwyczajnie wymrze śmiercią naturalną; na innych serwerach, gdzie uciekliby Polacy nie chcący grać na serwerze pełnym rodaków, sytuacja mogłaby być odwrotna - sporo mniejsza konkurencja (mniej polskich gildii), a proporcjonalnie dużo potencjalnych rekrutów. Z całym problemem kwestia tłumaczenia gry ma minimalny związek.

Nadal jednak jestem jej przeciwny, ale z powodów wspominanych wcześniej :)

*bimbom*, a obiecywałem sobie, że przestanę tak *zepsuju* posty :(

Lekko zahihrałem.

Lunar
Awatar użytkownika
.: Cartographer :.

Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Lunaris Moonwraith

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Lunar » 16 lip 2012, o 22:29

Obrazek

Lunar
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Lunar » 18 lip 2012, o 00:57

Kenzi napisał :Mam ze sobą kilku ludzi bardzo mi podobnych, w wieku 19-40 lat, wszyscy zaawansowani w MMO, również kobiety :).

Czy mamy przez to rozumieć, że kobiety zostały wliczone do grupy czy to, że oprócz tych osób mają jeszcze kobiety?
Obrazek

zodiac^^
Awatar użytkownika
Jade Armor

Kwiatki św Balthazara

Post autor: zodiac^^ » 24 lip 2012, o 14:05

Vincu napisał :Muzyka jest dobrana genialnie, to się najbardziej rzuca w oczy :worship:

:D

Xal
Awatar użytkownika
Burning Titan

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Xal » 25 lip 2012, o 13:02

Makonde napisał :na prawdę sądzisz że na tym syfiastym forum ktoś Ci odpowie?

Lunar
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Lunar » 28 lip 2012, o 03:37

Solkar pisze :BUMP

Doszła nowa sekcja w oczekiwaniu na GW2 :) a mianowicie The Sexreat World serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych mocnych wrażeń i dobrej zabawy :)

Oooookaaaay...
Ostatnio zmieniony 28 lip 2012, o 03:38 przez Lunar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Rifky Rayn

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Rifky Rayn » 29 lip 2012, o 16:50

Krótki dialog o matrycach.

Czarny Murzyn napisał :Na firme xD
Chodza sluchy ze Acery psuja sie po 0,5 roku.
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze Support w HP to *pietruszka* i szczerze odradzam PC od HP.

Quise napisał :Zależy też jak trafisz, ja właśnie czekam na kuriera z UPS który zabierze mi laptopa do serwisu. Matryca się popsuła, od tak zaczęła wyświetlać wszystko na seledynowo, prawdopodobna wada fabryczna. :)

Czarny Murzyn napisał :Ja czekalem, 2,5 tyg ... w gdansku xD Matryca tez mi pizla, dziewczynie co miala ten sam model tylko lekko starszy tez pizla matryca. Wszedzie w HP co slysze to pizgajo matrycze.

Xal pisze :
Czarny Murzyn napisał :Na firme xD
Chodza sluchy ze Acery psuja sie po 0,5 roku.

mialem acera jakis czas temu
Spoiler: pokaż
matryca pizla

tazer napisał :15 min temu 5 letnia Toshiba upadla mi tylem na ekran tak z 1 metra, az sie lapek zamknal.
Spoiler: pokaż
nic nie pizlo.

Thaia
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Thaia » 6 sie 2012, o 17:01

7up pisze :Gildia ma na celu skupienie nolife'ow i zdominowanie serwera.

7up pisze :Regulamin Gildii
3. Kazdy czlonek gildii ma obowiazek spedzenia w grze minimum 5h w dni robocze oraz 7h w dni wolne od pracy- istnieje mozliwosc odrabiania godzin w przeciagu 4dni.
4. Osoby, ktore w poczatkowej fazie gry nie beda wystarczajaco szybko lvlowaly po ostrzezeniu zostana wydalone z gildii.

"Wolnoć Tomku w swoim domku" :roll:
Edit: Jednak nie, cały ten: viewtopic.php?f=203&t=47617&p=530063#p530063 temat.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2012, o 17:03 przez Thaia, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Thaia » 12 sie 2012, o 00:02

Wytłuszczyłem interesujące mnie zdanie:
Drac Queen pisze :Ja jeszcze pracuję i myślę nad swoim, więc ten post będzie bez zdjęcia.
Do administracji - po przejrzeniu dotychczasowej ilości zdjęć myślę że dobrych zdjęć jest stanowczo za dużo jak na tę ilość pudełek, więc proponuję aby w poście podsumowującym po zakończeniu konkursu obok wygranych użytkowników i ich przeróbek, dać jeszcze "kolumnę sławy", ze zdjęciami, które były równie dobre, i sprawiające najwięcej trudności przy ocenie wygrany/nie wygrany. W ten sposób byłaby większa nobilitacja, a potem można by podrzucić artykuł na JoeMonster o przeróbkach - reklama serwisu zawsze w mocy, i to za darmo :)

mój obrazek wkrótce w osobnym poście. Mam nadzieję że zasad nie łamię.
Obrazek

Tom Stone
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Tom Stone » 16 sie 2012, o 13:10

Adix3000 pisze :file:///C:/Users/Micha%C5%82/Desktop/na%20konkurs.jpg

i jest ^u^

Lunar
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Lunar » 16 sie 2012, o 20:35

Ravlyrien pisze :Nie ukrywam, że moim hobby jest pisanie opowiadań, mam nawet napisaną książkę, ale póki co nie zamierzam jej wydać.
Chcę by mój nekromanta odzwierciedlał moją ulubioną, jedną z głównych postaci mojej książki, która przez rozwój wydarzeń, zmienia się nie do poznania, a zmiana dotyczy aspektu fizycznego jak i charakteru.
Przez traumę związaną z wojnami i towarzyszącym jej bólem i cierpieniem, postać staje się samotnikiem, wystawia sobie cel zakończenia wszelkich konfliktów. Umożliwia mu to moc którą, zdobył przez swoje przekleństwo. Przestał wierzyć w bogów, bo stał się na równy z nimi, mimo iż bogiem nie jest.
Nie jest dobry. Nie jest zły. Dąży do swojego celu wszelkimi środkami. Mroczny i subtelny. Cierpliwy i konsekwentny. Niezależny.
Jego ciało też się zmieniło nad wskutek demonicznej mocy którą wlał w swe ciało wbrew swej woli. Wysoki, dumny, nieugięty. Ciało czarne niczym najciemniejsza noc, pokryte runami, które płoną fioletowym światłem przepełnionym mocą. Ubrany czarne szaty na cześć swojego dawnego bractwa (w grze pewno ozdobię je jeszcze jakimś fioletem ^^ )
Co do stylu rozgrywki będę chyba conditionmancerem, czyli rzucał kondycje na lewo i prawo oraz wywoływał różne efekty związane z tym. Nekromanta naprawdę wygląda na silnego pod tym aspektem :) .

PS. Żeby móc odwzorować jego wygląd będę musiał grać Sylvari, co mnie nawet cieszy :P

Miałem to zapostować ale zapomniałem. Ten post jest tak so tsundere-mega-selfcentred-geek-nerd, że TRZEBA go zachować dla potomności. W dodatku jak przeczytacie to takim patetycznym tonem to nie dotrwacie do połowy.
Renember kids, don't do stuff like that. Once you go there, you can't go back.
Obrazek

Plutonka
Awatar użytkownika
.: Biedna Artystka :.
.: Biedna Artystka :.

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Plutonka » 16 sie 2012, o 22:42

Stało się. Wreszcie przyszedł po Toma:
Obrazek
Obrazek

Em:*
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Em:* » 17 sie 2012, o 22:19

Makonde napisał :jak ktoś napisze takiego "automata" co będzie wiedział co chcesz napisać w poście, to pewnie tak ;)

gw.pl - destroying your childhood dreams since 2005 - T.

MarcusFenix
Awatar użytkownika
Burning Titan

Kwiatki św Balthazara

Post autor: MarcusFenix » 21 sie 2012, o 00:10

Mordechay pisze :Ojezusmaria, wyniki to totalnie nieporozumienie.

Już pominę zazdrość i żal, że mi się nie udało.Nie każdemu mogła się spodobać moja praca, wiem jak trudno jest zrobić śmieszny komiks o debilnym temacie, z którego będzie śmiała się wiekszość, a właśnie te prace będące obiektywnie najśmieszniejsze, w ogóle nei znalazły się w nawet w gronie wyrożnionych. Zwycięskie fotoszopki to nawet nie suchary- to najbardziej czerstwe lembasy w historii satyry.

Następnym razem sprecyzujcie regulamin, bo najbardziej miało się liczyć poczucie humoru, a nie ilość włożonej pracy. Albo nie, nie organizujcie już w ogóle żadnych konkursow na "najbardziej śmieszny XYZ".

Dobra, idę zapić żale i robić pracę na konkurs Rojo. Jesli on też będzie miał takie poczucie humoru jak redakcja gw2.pl, to przestanę (znowu) wierzyć w ludzki gatunek albo po prostu pojdę przerzucać wongel łopatą co by uciułać na kluczyk gw2.

Mimo wszystko zwycięzcom gratuluję farta.

Buldupydetected.

Kruuczek
Awatar użytkownika
Hydra

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Kruuczek » 21 sie 2012, o 15:27

@up e tam, jednak fragment z lembasami zasługuje na wyróżnienie, wybuchłem śmiechem :D
Zwycięskie fotoszopki to nawet nie suchary- to najbardziej czerstwe lembasy w historii satyry.

Thaia
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Thaia » 22 sie 2012, o 17:01

Borek napisał :Witam, zamierzam kupić GW2, ale chciałbym sie dowiedzieć o co w tej grze chodzi :)
Jakieś kilka zdań.
Żeby nie było tak, że mi się znudzi po tygodniu, czy są jakieś dropy ? Jest co w niej robić ? Podobne do Aiona ?
Głupie pytania, ale nigdzie nie jest opisane...

Dzięki.
Obrazek

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Czarny Murzyn » 26 sie 2012, o 14:19

Trafiasz na kretyna, który Cię olewa? W takim wypadku Ty też go olewasz i robisz dalej swoje, a nie przeżywasz spotkania z takim człekiem niczym dziewica z wibratorem jęcząc i stękając

Kacpi - u made my day

MarcusFenix
Awatar użytkownika
Burning Titan

Kwiatki św Balthazara

Post autor: MarcusFenix » 30 sie 2012, o 11:43

Tonny napisał :Kupowanie gry zeby ja przejsc, a nie zeby w nia grac.. :| mozg *zepsuju*

Branti napisał :Zastanawia mnie pewien fakt... Wszyscy przed premierą trąbili o tym, że będziemy tworzyć polską społeczność,
wybierzemy polski server, będzie ładnie i pięknie... a co jest? Wszystkie największe gildie, wśród których zresztą
znajdują się moderatorzy obu for, postanowili sobie brzydko mówiąc spieprzyć na servery zagraniczne, coby zapewne
tylko nie zagrać z "polaczkami". O tej akcji Raven już nawet nic nie mówię, szczyt zarozumiałości i arogancji, ale
jak widać reszta "polskich" gildii wcale nie jest lepsza i poszła za ich przykładem, próbując utworzyć getta w
postaci Blacktide i Underworld. Tak, nie waham się użyć słowa "getto", bo to właśnie te słowo jest najbardziej
adekwatne do tego co się dzieje. Jak widać wiadomo kto tu jest najbardziej "polaczkiem", skoro server Blacktide (na
którym gram), jest serverem kulturalnym, bez trolli o których tak trąbili co niektórzy malkontenci i zarozumialcy
uważający się za graczy lepszych niż inni. Temat zapewne przepadnie, ale póki mogę, to będę rozgłaszał wszem i
wobec - jeśli chcecie tworzyć prawdziwą polską społeczność, to przynajmniej kadra redaktorska obu vortali powinna
być obecna na jednym serverze. Nawojuję więc! Podajcie się do dymisji, Ci co pouciekali z polskich serverów, a
przedtem sami nakłaniali do tego by tam iść. Pochwaliliście się wielką hipokryzją, dlatego mając honor, powinniście
ustąpić ze swoich stanowisk.
Korzystając z okazji, chciałem pozdrowić wszystkich tych, którzy mimo wszystko wybrali polski server, nie dając się
zwieść nagabywaniom o polaczkowości i trollskich dzieciach. To jest oznaka prawdziwego rozsądku i takim ludziom
chętnie uścisnę dłoń. A reszta niech dalej tkwi w swoim malkontenctwie i polaczkowości, bo skoro nie potraficie na
polskim serverze znaleźć ludzi do gry i musicie szukać na innych, gdyż według was są tam lepsi ludzie... (co
podchodzi już wręcz pod dyskryminację i wyrzekanie się własnej "złej" narodowości) Bardzo nie lubię używać tego
słowa, ale w tym kontekście chyba spróbuję: To pozdro!

Jeszcze dwa słowa na koniec - to przez takich ludzi właśnie Polska ma opinię taką jaką ma. Polacy prędzej sami się
zniszczą, niż się zjednoczą, a to dlatego że jeden uważa drugiego za gorszego i woli się odcinać od swojego narodu,
miast współpracować. I to widać, cholernie widać w tej grze, co napawa mnie smutkiem.

Kruuczek napisał :Ta Polska ma taką opinie przez idiotów i przez chorą demokracje, ludzi którzy wybierają kaczory donalda i palikota, a nie przez tych, którzy 'uciekli' na inny serwer na gw2 gosh...

Kusznik napisał :Hehe, jestem dorosłą osobą i naprawdę w głębokim poważaniu mam trolling.
Więc proszę mnie nie obrażać.

Zanim temacik poleci :lol:

Eld
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Underworld

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Eld » 3 wrz 2012, o 19:43

Kijosz napisał :
hakercom pisze :O mnie do mnie piszcie na pw ale nie radzę.

przestraszyłem sie

Kijoszu ;**

Edit 2:

Dodam jeszcze to, bo dobrze podsumował ;).
DraQin pisze :Dobra zamknijcie ten temat bo tutaj jest jeden wielki hejt na polski język, będący gorszym od angielskiego. Wku*wia mnie to wysłuchiwanie jak to polski język nie pasuje do zagranicznych gier bo gry nie były tworzone w Polsce. Malkontenci pier*doleni. Zamknąć, zakopać, spokój będzie.
Będzie spolszczenie to napiszą - nie będzie, też świat się nie zawali, cały cykl GTA obaliłem bez spolszczenia i żyję, co nie zmienia faktu że nadal posłuchałbym sobie dubbingu.
A hejterom wszystkiego co polskie, staropolskim obyczajem - "wypie*dalać" .
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2012, o 14:43 przez Eld, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika

Kwiatki św Balthazara

Post autor: Thaia » 11 wrz 2012, o 11:53

Nadal? Poważnie?
Nuke pisze :Co do profesji obstawiam monka. Pierwszy dungeon daje nam jako przeciwnikow duchy o profesjach dokladnie takich jakie maja gracze w grze. PLUS monk. Wyglada troszke jak przygotowane od razu pod dodatek.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor