Przewodnik po Kintajskim Nowym Roku

Napisałeś ciekawą pracę? Poradnik farmienia? Opis profesji na PvP? Stworzyłeś nowy skin? W takim razie tutaj możesz zaprezentować swoje dzieło!

Moderator: Moderatorzy OT

Zhai
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Post autor: Zhai » 15 lut 2007, o 13:29

Zaczniemy od kucharzy, którzy przygotowywują posiłki dla Niebiańskiej Świni. Przypominam, że aby otrzymać maskę, trzeba przyrządzić dla niej żarełko. Poniżej macie listę składników i sposoby, jak możecie je zdobyć.

Kucharz Jiong[Zupa]
Archaic Kappa Shells/Skorupy Pradawnych Kapp - do zdobycia z wysokopoziomowych Kapp. Kręcą się na terenie Archipelago/Archipelagu po wyjściu z Jade Flats/Jadeitowej Równiny.
Mantis Pincers/Szczypce Młodych Mantyd - wypadają z Mantyd/Mantisów na południe od HzH/Dworu zu Heltzer.
Kraken Eyes/Oczy Krakena - wypadają z Krakenów na terenie Boreas Seabed/Szelfu Boreas i w misji Unwaking Waters/Niezmącone Wody
Naga Hides/Skóry Młodych Nag - wypadają masowo z Nag w jaskinii na Penjiang Peninsula/Półwyspie Panjiang

Kucharz Yan[Przystawka]
Iridescent Griffon Wings/Opalizujące Skrzydła Gryfa - wypadają z Desert Griffons/Pustynnych Gryfów na pustyni w Tyrii.
Tangled Seeds/Niezwykłe Nasiona - wypadają z Life Pod/______, Entangling Roots/______, Redwood Shepherd/______ i Thorn Stalker/_______, które pałętają się po Dżungli Maguuma.
Fiery Crests/Ogniste Trofea - wypadają z Drake/______, które swawolą sobie w Perdition Rock/Skała Zatracenia i Ring of Fire/Pierścień Ognia.
Smoking Remains/Dymiące Szczątki - wypadają z Nightmare/Koszmar? w misji Ring of Fire/Pierścień Ognia.

Kucharz Chen[Główne Danie]
Igneous Spider Legs/Wulkaniczne Pajęcze Nogi - wypadają z Lava Spitter/______ w misji Ring of Fire/Pierścień Ognia.
Ebon Spider Legs/Odnóża Pająków Maguumańskich - wypadają z Maguuma Spider/Pająków Maguumańskich, znaleźć je można na terenie Maguumy.
Bonesnap Shells/Skorupy Żółwi - wypadają z Bonesnap Turtle/_______ opalających się na Haiju Lagoon/Lagunie Haiju.
Azure Crests/Lazurowe Trofea - wypadają ze Saltspray Dragon/_______ i Rockhide Dragon/______, oba typy gadzin spotkamy na Archipelago/Archipelagu.
Unctuous Remains/Obleśne Szczątki - wypadają z Phantom/______, które chodzą sobie po Perdition Rock/Skała Zatracenia.

Kucharz Reun[Sałatka]
Alpine Seeds/Górskie Nasiona - wypadają z Succulent Juniper/______ w Deldrimor Bowl/Niecka Deldrimorska(tylko podczas zadania Hungry Davourer/_______, które dostajemy w Beacon's Perch/Strażnica Bohatera) i Pinesoul/______ w Frozen Forest/Zamarznięty Las, Lornar's Pass/Przełęcz Lornara, Spearhead Peak/Góra Grotu.
Guardian Moss/Strażnicy Mech? - wypadają z Island Guardian/_______ w Pongmei Valley/Dolina Pongmei, Mount Qinkai/Góra Qinkai i Maishang Hills/Wzgórza Maishang.
Celestial Essence/Niebiańska Esencja - wypada z Celestial/Niebiańskich istot w misji Nahpui Quarter/Kwartał Nahpui.
Dragon Root/Smoczy Korzeń - wypada z Dragon Moss/______, które szwendają się po Lesie Echovald i z Undergrowth/______, które podziwiają widoki w Pongmei Valley/Dolina Pongmei.

Kucharz Tian[Deser]
Truffles/Trufle - wypadają z Fungal Wallow/______, które ubijamy w Arborstone/Drzewoskała(teren do eksploracji).
Ebon Spider Web/Pajęczyna Pająka Lawowego - wypada z Lava Spitter/______ w misji Ring of Fire/Pierścień Ognia.
Half-Eaten Blobs/Niedojedzone Ochłapy - wypadają z Bog Skale/______, które możemy ubić w okolicach Lion's Arch/Lwie Wrota.
Azure Remains/Lazurowe Szczątki - wypadają z Azure Shadow/______, które wyskakują m.in. we Frozen Forest/Zamarznięty Las i Talus Chute/Upadek Talusa, przy Camp Rankor/Obozie Rankor.
Icy Lodestones/Lodowy Magnetyt - wypadają z Ice Elemental/_______, które spotkać można tylko w Pre-Searingu, w okolicach lewitującego zamku na południu.

W tym temacie możecie postować polskie nazwy, których brakuje w opisie. Możecie także dodawać inne informacje o tym evencie lub wskazywać błędy.

Rolożuki
Na arenie tej poruszamy się w postaci żuków. W tej formie nie możemy sterować samą myszką, jedynie za pomocą autobieg+myszka i klawisze. Dostajemy 8 skilli, z których tylko 3 pierwsze odnawiają się po przejechaniu przez punkt kontrolny. Pozostałe umiejętności dostajemy po rozwaleniu paczek, które znajdziemy po drodze na całej mapie.

Mapa

Obrazek

S - start
M - meta
białe kropki - trasa
zielone gwiazdki - paczki
różowe kreski - punkty kontrolne
K - zagroda z krowami

Mechanika
Na razie nie jest znana dokładna mechanika zwiększania prędkości żuka(jedynie działania związane z prawami fizyki - pod górę zwalnia, z góry przyspiesza, chociaż w jaskini, za oczkiem wodnym, na terenie płaskim z niewiadomych przyczyn żuk przyspiesza). Mały pasek w miejscu okna postępu misji pokazuje nam naszą aktualną prędkość obrotu. Należy nadmienić, że w wodzie rolożuk zwalnia, więc należy jak najkrócej poruszać się w H20.

Skille
Obrazek
Pęd wyściwego żuka
Umiejętność. Przez 5 sek. poruszasz się niezwykle szybko.

Obrazek
Utwardzenie skorupy
Umiejętność. Przez 4 sek. nie możesz zostać powalony.

Obrazek
Baran
Umiejętność. Na 2 sek. wszystkie żuki przeciwnika bezpośrednio przy Tobie zostają powalone.

Obrazek
Rozpraszające uderzenie
Umiejętność. Wszystkie umiejętności wybranek rolożuka będą niedostępne przez 5 sek.

Obrazek
Deszcz kamieni
Umiejętność. Cel zostajeostrzelany kamieniami. Jeśli trafią, zostaje powalony.

Obrazek
Echo wyścigowego żuka
Umiejętność. Na czas 20 sek. ta umiejętność zostaje zastąpiona przez następną umiejętność, jakiej użyjesz. Echo Żuka działa jak ta umiejętność przez 30 sek.

Obrazek
Wybuchowy żuk
Umiejętność. Cel zostaje powalony.

Obrazek
Super żuk wyścigowy
Umiejetność. Przez 10 sek. poruszasz sie niezwykle szybko i nie możesz zostać powalony.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2007, o 13:06 przez Zhai, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Pajonk
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Pajonk » 15 lut 2007, o 15:20

Hmmm nasuwają mi się dwa pytania:
1. Czy za każde żarełko będzie inna maska?
2. Czy po sporządzeniu wszystkich posiłków będzie dostępna tylko jedna maska?
Mnie tutaj "nie ma" i nigdy już nie wrócę, aby się udzielać! Analfabeci macie pole do popisu! ;P
Loguję się tylko od czasu do czasu, żeby sprawdzić czy ktoś miał jaja, aby wreszcie usunąć moje konto. Niestety widzę, że Cziter to łoś i najwyraźniej go to przerasta. Ehhhh. :/

Zhai
Awatar użytkownika

Post autor: Zhai » 15 lut 2007, o 16:24

Myślę, że aby zaspokoić Świnię, trzeba będzie wspólnymi siłami przyrządzić na danym dystrykcie pełny posiłek. Maska jest jedna.
Obrazek

kiri
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: kiri » 17 lut 2007, o 14:03

Zhai pisze :Myślę, że aby zaspokoić Świnię, trzeba będzie wspólnymi siłami przyrządzić na danym dystrykcie pełny posiłek.

Czyli jak ktoś przyrządzi ten posiłek to ja zupełnie nic nie robiąc dostanę maskę??

Klotek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Klotek » 17 lut 2007, o 14:40

Imo maseczka bedzie za 250 tokienow :P
Chodz szukanie po ludziach na disach jakis itemow do chefow bylo by zabawne :-) Ale ludnosc GW coż, nie podoła temu zadaniu..
ogarnianie regulaminu FTW

demo
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: demo » 17 lut 2007, o 15:11

Maska będzie tylko dostępna w GW:F. Czy będzie można ją zdobyć w innych lokacjach?
..::Pure Demolition::..

Krzywonosy Siwy Gej
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Krzywonosy Siwy Gej » 17 lut 2007, o 16:41

Z tego co mi wiadomo to główny event i kucharze są w Monastery i tam ma być boska świnka a w innych miastach są tylko po to aby ci co nie mają wszystkich części GW też się bawili ale bez maski. Bynajmniej ja tak myślę. Jak się mylę to mnie poprawcie ;)
Def pisze :5 min z na vencie z rejem grającym z Adzikiem(aka andżej)w CoD-a
"wilgotny andrzeju nie wchodź od tyłu.........."

Makonde
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: Makonde » 17 lut 2007, o 16:46

Bynajmniej =/= Przynajmniej :)

Czekamy na reakcję FuKsa :)

ZINI
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: ZINI » 17 lut 2007, o 17:16

Ja tam nie mam factions ale i tak uważam, że event jest świetny a ten wyścig żuków jest bardzo dobrym pomysłem (nawet moja siostra co nie lubi GW go uwielbia).

Bertas
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Bertas » 17 lut 2007, o 18:23

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale wygląda na to, że "Rolożuki" zostaną na stałe (świadczy o tym przynajmniej NPC z rekordami).

pod górę zwalnia, z góry przyspiesza, chociaż w jaskini, za oczkiem wodnym, na terenie płaskim z niewiadomych przyczyn żuk przyspiesza

Nie jest to reguła.Nie zawsze to działa tak samo.Za tą jaskinią o której mówisz zazwyczaj żuk zwalniał.Zauważyłem też, że po użyciu pewnych skilli żuk również zwalnia ale np. po "Baranie" oprócz powalania przyspiesza ale następnie znacznie zwalnia.

Jeszcze jedno.Młody NPC stojący obok tego z rekordami mówi coś o specjalnych nagrodach dla pierwszej setki(według rekordów) w ostatnim dniu festiwalu.

demo
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: demo » 17 lut 2007, o 19:52

Bertas pisze :Nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale wygląda na to, że "Rolożuki" zostaną na stałe (świadczy o tym przynajmniej NPC z rekordami).

Wcale to o tym nie świadczy. NPC z rekordami jest zrobiony po to aby można mieć łatwy wgląd w listę osób które na koniec zostaną wynagrodzone za znalezienie się w pierwszej setce. No i ile trzeba uzyskać punktów aby znaleźć się w czołówce. Sam o tym wspomniałeś w poście.

Szkoda tylko, że mapa jest niedopracowana i łatwo się można zablokować. Skille też mogły by być troszku podpicowane, czasami w ogóle nie działają.

btw. na tej mapce Zhai jak mi się wydaje brakuje kilku skrzyni. Między innymi Koło zagrody z krowami i pod koniec trasy.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2007, o 19:57 przez demo, łącznie zmieniany 1 raz
..::Pure Demolition::..

Klotek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Klotek » 17 lut 2007, o 22:47

Po 2 dzisiaj wizycie Gaile wiadomo:
Wyscigi nie zostana - Ale to bylo wiadomome powroca za rok:P
Zeby dostac maske NIE TRZEBA MIEC TOKENOW.. Trzeba byc OBECNYM o godzine 9.01/12.01/15.01 itd
@Down: Moja pomylka poprawilem godziny :) Dzieki
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, o 08:58 przez Klotek, łącznie zmieniany 1 raz

SebQ
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: SebQ » 18 lut 2007, o 01:36

poradnik dobry :D maska smoka byla chyba za 100 zetonow dlatego tylko tyle sobie zostawilem. wczoraj bylem 2nd w wyscigach, a tearz 70 ;P moze dotrwam jakos do konca w top100 ;P o i te gdziny up to sa GMT czyli dodajemy +1 xD

Greth
Awatar użytkownika

Post autor: Greth » 18 lut 2007, o 09:20

Zhai pisze :(...)

Dodałem link do tego tematu na GuildWiki w External links - mam nadzieję, że nie jesteś zły? :mellow:

Co do poradnika mam pytanie - jak zdobyc jak najwieksza ilosc punktow? Zazwyczaj kiedy wygrywam, to jestem oddalony od innych przeciwnikow "o cały ekran" i dojeżdzając na mętę kończę z wynikiem 437k... jak zdoby więcej pointsów? Wie ktoś ? :shiftyph34r:

BTW Super żuk wyścigowy + Echo wyścigowego żuka = Owned :sarcasm:
Obrazek

Daro177
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Daro177 » 18 lut 2007, o 09:25

Klotek pisze :
Zeby dostac maske NIE TRZEBA MIEC TOKENOW.. Trzeba byc OBECNYM o godzine 9.01/12.01/15.01 itd

Ja nie dostałem maski a byłem.

Klotek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Klotek » 18 lut 2007, o 09:33

Dobra teraz calkowicie oficialnie :)
O nastepujacej godzinie zaczyna sie impreza oraz szukanie po Disach jak powiedzial Zaki itemow od chefow
Nie zaleznie czy dis zrobi czy nie zrobi listy
Dostaje sie Lion Mask
Jesli zrobi 5 Dan dostaniemy: 16 Red Gift Bag 4 Dania: 12 Red Gift Bag 3: 8 RGB 2: 6 RGB
Gdy swinia bedzie zadowolona dostanie sie takze MiniPiga
To koniec :-)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, o 09:52 przez Klotek, łącznie zmieniany 1 raz

Zhai
Awatar użytkownika

Post autor: Zhai » 18 lut 2007, o 09:46

UWAGA - Jeżeli macie Księżycowe Żetony/Lunar Tokeny, to nie idźcie do zwykłego kolektora. O wiele zyskowniejsze jest granie w papier nożyczki kamień z Lucky Hochei we Lwich Wrotach/Lion's Arch. Wadą tego rozwiązania jest czas, jaki jest potrzebny na każdą rundę gry w papier/nożyczki/kamień
Obrazek

Vaan
Awatar użytkownika
Jade Armor

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: Vaan » 18 lut 2007, o 11:12

Grethort pisze :Co do poradnika mam pytanie - jak zdobyc jak najwieksza ilosc punktow? Zazwyczaj kiedy wygrywam, to jestem oddalony od innych przeciwnikow "o cały ekran" i dojeżdzając na mętę kończę z wynikiem 437k... jak zdoby więcej pointsów? Wie ktoś ? :shiftyph34r:

Nom, zeby to sie jeszcze liczylo od ilosci wygranych pod rzad, a tak to trzeba by bylo chyba jechac na frenzy przez caly wyscig i nie dac sie zdjąć. -_-

Pitter
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Pitter » 18 lut 2007, o 11:47

poza tym, że na wyścigach baran nie zawsze działa i czasem można się nieźle cofnąć dziwnym sposobem z jaskini do drugiego pkt. kontrolnego to nie mam zastrzeżeń :) .

wiadomo od czego jest zależny wynik na mecie poza czasem? ten z 467k chyba miał 4 razy super żuka na echo, trza mieć farta heh.

Vaan
Awatar użytkownika
Jade Armor

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: Vaan » 18 lut 2007, o 13:51

Chyba tylko czas sie liczy. Niektorzy stoja na skrzynkach az zlapia frenzy z echem. Mi takim sposobem udalo sie zrobic tylko 451k

Następna

Wróć do Prace polskich graczy