Najbardziej oczekiwana gra roku 2010 to..

Masz jakieś komentarze lub chcesz wypowiedzieć swoje zdanie na temat nowości ze świata Guild Wars? Tutaj masz szansę to zrobić!

Moderator: Redaktorzy

Rvik
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Rvik » 5 sty 2011, o 14:12

Guild Wars 2! Wyróżnienie zostało przyznane przez portal http://www.mmorpg.com. Oczywiście nie był to jedyny tego typu plebiscyt. Bardziej złożony zorganizował portal http://massively.joystiq.com/. Guild Wars 1 zostało najlepszym MMO tej dekady (pokonując m.in. WoW-a), MMO z najlepszą społecznością, a GW:EotN najlepszym dodatkiem tej dekady. Guild Wars 2, natomiast, zajęło drugie miejsce najbardziej oczekiwanej gry 2011/2012, przegrywając tylko ze Star Wars: The Old Republic, a ANeta minimalnie przegrała z Blizzardem w głosowaniu na najlepsze studio. Więcej informacji znajdziecie tutaj i tutaj. Na koniec podziękowanie dla I Shana I za opracowanie newsa.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2011, o 14:13 przez Rvik, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek

Norkos Mares
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Norkos Mares » 5 sty 2011, o 14:41

Rvik napisał :Guild Wars 1 zostało najlepszym MMO tej dekady (pokonując m.in. WoW-a)

:ok: no i gratki za to :)

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Kil69 » 5 sty 2011, o 16:02

Indie MMO?1?!11 Ja piernicze za chwilę na moim papierze toaletowym bedzie pisac "indie" :frust:
Co do rankingów - jak zwykle mam je gdzieś. A GW nie uważam za najlepsze MMO dekady zapewne dlatego, że to nie MMO :rotfl:
Obrazek

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 5 sty 2011, o 16:13

Kil69 napisał :to nie MMO :rotfl:

nie jest Massively Multiplayer Online? o_O cholera, nie wiedzialem, ze w GW jest singiel na offline :omg:
nie serio, nie ma sensu sie sprzeczac czy GW to jakies CORPG, ZOMGRPG czy jeszcze co innego.

o GW2 robi sie coraz glosniej, fajnie fajnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Amarth Gurth
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Amarth Gurth » 5 sty 2011, o 16:27

Mnie też cieszą tego typu informacje, a pisanie że "nie jest MMO" leży na poziomie Spamadanu dis pl. Gra istnieje jedynie jako rozgrywka sieciowa, a że jest duża możliwość gry samotnie (lub z komputerowymi pomocnikami) to tylko ukłon w stronę szerszej publiczności (czyt. większej kasy ;) ). Teraz czekamy na kolejnego "konkreta" co do GW2 (czyt. info o nowej klasie postaci) :thumbup:

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 5 sty 2011, o 17:14

Amarth Gurth napisał:Mnie też cieszą tego typu informacje, a pisanie że "nie jest MMO" leży na poziomie Spamadanu dis pl.

GW nie jest typowym MMORPG-iem. Jest gatunkiem MMORPG-a. CORPG-iem.
Ja się pytam gdzie jest profesja...?!
Ostatnio zmieniony 5 sty 2011, o 17:15 przez Thaia, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 5 sty 2011, o 17:33

Thaia Lightbringer pisze :GW nie jest typowym MMORPG-iem. Jest gatunkiem MMORPG-a. CORPG-iem.

"Typowym" może nie. Ale: http://en.wikipedia.org/wiki/Massively_ ... nline_game
Massively? Z całą pewnością. Multiplayer? Z całą pewnością. Online? Z całą pewnością.

Czy to że psy domowe są gatunkiem należącym do ssaków oznacza że nie są ssakami?

Nie rozumiem więc sporów o jakieś bzdurne szczegóły.

A zresztą: http://en.wikipedia.org/wiki/MMORPG
Most MMORPGs are deployed using a client–server system architecture. The server software generates a persistent instance of the virtual world that runs continuously, and players connect to it via client software. The client software may provide access to the entire playing world, or further 'expansions' may be required to be purchased to allow access to certain areas of the game. EverQuest and Guild Wars are two examples of games that use such a format. Players generally must purchase the client software for a one-time fee, although an increasing trend is for MMORPGs to work using pre-existing "thin" clients, such as a web browser.
A kuku.

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Kil69 » 5 sty 2011, o 17:58

Amarth Gurth napisał :a pisanie że "nie jest MMO" leży na poziomie Spamadanu dis pl.

Jak widać wiesz wiecej na temat polskiej sceny w mieście jakim jest klejnot Istanu. Sorry, ale nie do mnie z takimi zaczepkami.

Although often defined as an MMORPG, the developers define it as a CORPG due to notable differences from the MMORPG genre

http://en.wikipedia.org/wiki/Guild_wars

Tyle od mnie w tym temacie.
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 5 sty 2011, o 18:29

O jejciu. Dla mnie moze być nawet LOLPROOMGZLULBLABLARPG. I tak jest i multi i online. Kropka.
A kuku.

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 5 sty 2011, o 18:51

Kil, miedzy MMO a MMORPG tez sa pewne rzeczy, ktore trzeba 'dopowiedziec'.
takie APB nie jest w ogole RPG a jest MMO, czaisz? nawet jakby GW1 nie zaliczac do [typowych] MMORPG, to na pewno mozna i trzeba zaliczyc do MMO. trzy slowa-klucze: Massively, Multiplayer i Online. to takie proste.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

krokos
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: krokos » 5 sty 2011, o 19:29

^offtopic! offtopic! QQQQ

<topic: w sumie to wow powinien być niiżej ^^ WoW już upadł po premierze wotlka... a reszta dodatków to komercja, która nie wnosi nic nowego, tylko nowe textury w postaci nowych klas, brzydkich map dla pixelfury kidów i jakieś dupaśne skille, które będą bugnięte na privach jak cholera. :zzz: . A GW2 to już inna bajka, bo to nowy mechanizm, wszystko nowe!
Wow privs > wow retail < GW2 xD
Obrazek

szerszeń45
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: szerszeń45 » 5 sty 2011, o 19:56

Ale faktycznie community w GW jest na wysokim poziomie. :) Choć nie wszędzie, ale trolle zawsze będą.
Mamy nowy rok, może faktycznie mogliby tą nową profesję ujawnić. I pokazać Norna w akcji! :P Najlepiej w jakiejś formie, najchętniej kruka, bo miś już był masę razy pokazywany. ;)

Shan
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Shan » 5 sty 2011, o 20:12

tazer napisał :o GW2 robi sie coraz glosniej, fajnie fajnie.

Ta. To bardzo dobrze, bo AN nie ma raczej kasy na dobrą reklamę. nVidia zrobiła już nawet wsparcie i profile 3DVision dla GW2, więc to dobry sygnał że takie firmy słyszały o tej grze. Czekać tylko aż AMD zrobi wsparcie Eyefinity dla GW2 :)

Szkoda tylko, że polskie portale kuleją. Mało informacji, a jak się pojawią to często z opóźnieniem i błędami typu: "czekamy jeszcze na monka" (chociaż już dawno mówili, że nie będzie) albo "każda klasa będzie miała 4 zestawy skillbarów" (chociaż puki co tylko elem ma 4, a info było już po gamescom czyli profesje były 4).

Kosiarz Moske
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Kosiarz Moske » 5 sty 2011, o 20:41

Ja to bym bardziej wolał nakładkę od firmy Steelseries dla klawiatury Shift :roll:
Patrząc po wowowskich fan-sajtach jakoś nie bardzo przejeli się tym głosowaniem, więc nie ma czym się jarać.
A Aneta na 2 miejscu (minimalnie za Blizzardem) to największa porażka :frust: Twórcy WoW'a nie mają swoich graczy w pupie :x

Amarth Gurth
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Amarth Gurth » 6 sty 2011, o 08:25

Kil69 napisał :
Amarth Gurth napisał :a pisanie że "nie jest MMO" leży na poziomie Spamadanu dis pl.

Jak widać wiesz wiecej na temat polskiej sceny w mieście jakim jest klejnot Istanu. Sorry, ale nie do mnie z takimi zaczepkami.
(...)

Sorry, ale nie do mnie z takimi zaczepkami.
Thaia Lightbringer pisze :
Amarth Gurth napisał:Mnie też cieszą tego typu informacje, a pisanie że "nie jest MMO" leży na poziomie Spamadanu dis pl.

GW nie jest typowym MMORPG-iem. Jest gatunkiem MMORPG-a. CORPG-iem.
(...)

Thaia, czytanie, i to ze zrozumieniem - gdzie ja napisałem RPG ?
Z każdej informacji niektórzy wyciągają dzięki swoim zaawansowanym filtrom upierdliwości wszystko, tylko nie jej sedno :o

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 6 sty 2011, o 10:41

Nie cytowałem Cie po to, żeby Ci zaprzeczyć, tylko po to żeby wyrazić własne zdanie.
@Lex - ty też mnie nie zrozumiałeś, miałem na myśli że GW jest MMORPG-iem a konkretniej jego specyficzną odmianą - CORPG-iem.
Co do tematu - nie podoba mi się że tak wszystko rozdmuchują, zwykle jak coś jest wielbione na długo przed premierą to się okazuje fiaskiem - lepiej żeby tak w tym przypadku nie było.
Obrazek

Soulja
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Soulja » 6 sty 2011, o 11:10

Najbardziej oczekiwana gra 2010 a wyjdzie pewnie w święta 2011 albo na początku 2012 :P

Shan
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Shan » 7 sty 2011, o 20:07

Taki mały update do newsa:

AN zostało ulubioną firmą MMO użytkowników mmorpg.com.

http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/l ... 876/page/1

MordoTyMoja
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: MordoTyMoja » 8 sty 2011, o 18:27

No skoro Wow przegrał z GW, to już mamy potwierdzenie, że nawet cataclysm nie odgrzeje starego kotleta.

Gleader
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Gleader » 9 sty 2011, o 11:51

CO za bullshit
Grałem w GW dośc długo bo jakies 2 lata,zacząłem grać w maju w wowa i imo WoW>GW
I nie ma tutaj żadnego porównania ,ilość graczy,pve ,crafting otwartość świata .WoW po prostu jest lepszy.
Przynajmniej w wowie gra sie z ludźmi a nei z tymi głupimi henchami ,bo mało który gracz szuka pt do misji :/ WTF

Następna

Wróć do Newsy