Liczby w GW2

Napisałeś ciekawą pracę? Analizę informacji z gry? Opis profesji na PvP? W takim razie tutaj możesz zaprezentować swoje dzieło!

Moderator: Moderatorzy PvE

Nehzbegar
Awatar użytkownika
Hydra

Liczby w GW2

Post autor: Nehzbegar » 30 lip 2013, o 18:33

Nie ma odpowiedniego działu (generalna dyskusja, czy coś w ten deseń) więc umieszczę to tutaj.

Kilka liczb z Chińskiej strony odnośnie kondycji GW2. Wygląda na to, że ArenaNet, z okazji premiery GW2 w Chinach, postanowiła się z nami nimi podzielić.

Oryginał

http://gw2.kongzhong.com/act/brand/index.html

Przetłumaczone

http://www.mmo-champion.com/threads/132 ... se-website

Ponad 3 mln sprzedanych kopii

2.5mln aktywnych użytkowników w ciągu tygodnia

508,428 godzin przegranych każdego dnia

3 mln odwiedzeń oficjalnej strony GW2 dziennie :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013, o 20:03 przez Nehzbegar, łącznie zmieniany 1 raz
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"

Bob Marley

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Liczby w GW2

Post autor: Niewiernus » 30 lip 2013, o 19:47

Popraw linki.
Obrazek

Nehzbegar
Awatar użytkownika
Hydra

Liczby w GW2

Post autor: Nehzbegar » 30 lip 2013, o 20:03

fixed
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"

Bob Marley

tazer
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Liczby w GW2

Post autor: tazer » 31 lip 2013, o 17:35

ktos juz to gdzies pisal, ale przy 0.5mil godzin dziennie, czyli 3,5mil godzin tygodniowo i 2,5mil rzekomych uzytkownikow na tydzien, to wychodzi niecale 1,5 godziny tygodniowo na glowe. casuale, he? w tyle to nawet ciezko daily codziennie zrobic. troche to podejrzane i cos jestem sceptycznie nastawiony do tego 2,5mil graczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Upiór
Awatar użytkownika
Burning Titan

Liczby w GW2

Post autor: Upiór » 31 lip 2013, o 18:00

Bo to tylko marketingowy bullshit. 20-30% kont jest zapewne porzuconych.

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Liczby w GW2

Post autor: Niewiernus » 31 lip 2013, o 19:13

Upiór napisał :Bo to tylko marketingowy bullshit. 20-30% kont jest zapewne porzuconych.

Trzeba też wspomnieć o sporej liczbie kont, gdzie są postawione(lub w czasie przeszłym) boty..
Ta informacja szczególnie przypadłaby Chińczykom(z racji ich upodobań do takich czynności)
Obrazek

Xar
Awatar użytkownika
Hydra

Liczby w GW2

Post autor: Xar » 31 lip 2013, o 19:22

Co nie zmienia faktu, że są to ogromne liczby ;) Chociaż zawsze trafią się osoby, które będą powtarzały "Gra umiera" ^^ Jednak jak widać dobrze się trzyma, a mija już rok.
BTW, swoją drogą to są dane z najtrudniejszych miesięcy gry (pierwsze niecałe pół roku), a od dłuższego czasu pojawiają się update, które ludziom jakby bardziej przypadły do gustu. Widać też po ludziach, że z czasem przekonują się jednak do gry (przynajmniej ja mam takie odczucia). A i tych kopii gry sprzedali już pewnie dużo więcej. Za jakiś czas zapewne podadzą nam statystyki, ciekaw jestem jak to będzie się prezentowało.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, o 19:25 przez Xar, łącznie zmieniany 2 razy

tazer
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Liczby w GW2

Post autor: tazer » 31 lip 2013, o 19:27

Xar napisał :Co nie zmienia faktu, że są to ogromne liczby ;)

co nie zmienia faktu, ze sa naciagane, bo wyraznie sie ze soba gryza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kil69
Awatar użytkownika
Jade Armor

Liczby w GW2

Post autor: Kil69 » 31 lip 2013, o 20:05

Albo ktoś *hruhur* z przekazaniem co tak naprawdę liczby przedstawiają, albo tłumaczenie trefne ewentualnie zwyczajnie po chamsku ktoś zwiększył te cyferki. Te 2,5mnl graczy aktywnych tygodniowo nijak mi nie pasuje. Moze to najwyższy "peak" może cos jeszcze innego, ale na pewno nie ma w KAŻDY tydzień 2,5mln aktywnych graczy.
Obrazek

tazer
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Liczby w GW2

Post autor: tazer » 31 lip 2013, o 20:22

mozliwe, ze to 2,5 miliona logowan tygodniowo, ale unikalnych dla kazdego dnia, a nie przez caly tydzien, tj 350 tys osob logujacych sie codziennie... chociaz to by oznaczalo tylko troche ponad 10% aktywnych kont, ale kto wie :P
bo jeszcze inna rzecz: 2.5 mil aktywnych graczy na 51 serwerach to srednio 50k graczy na serwer... no co jak co ale nawet na zaludnionym Blacktide jakos tego nie widze. co innego z 350k graczy i sredniej 7k na serwer, w to jestem sklonny jak najbardziej uwierzyc.

@down: wszak podobnie jak z prawda, sa 3 rodzaje klamst: klamstwa, bezczelne klamstwa i statystyki ;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, o 20:42 przez tazer, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Upiór
Awatar użytkownika
Burning Titan

Liczby w GW2

Post autor: Upiór » 31 lip 2013, o 20:29

Manipulacja statystykami to norma w świecie korporacji. Nie ma co wierzyć w ten marketingowy bełkot.

Yenerad
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Liczby w GW2

Post autor: Yenerad » 31 lip 2013, o 21:46

Upiór napisał :Manipulacja statystykami to norma w świecie korporacji. Nie ma co wierzyć w ten marketingowy bełkot.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mozs&t=133
Obrazek

Xar
Awatar użytkownika
Hydra

Liczby w GW2

Post autor: Xar » 31 lip 2013, o 21:52

Spiski, manipulacje, brzozy... :D Jak żyć :D

co nie zmienia faktu, ze sa naciagane, bo wyraznie sie ze soba gryza.

co innego z 350k graczy i sredniej 7k na serwer, w to jestem sklonny jak najbardziej uwierzyc.

Hm, ale serwerów jest bardzo dużo i żaden jeszcze nie upadł, żaden nawet nie osiągnął populacji "Low". A gdyby spadek graczy był duży, to właśnie to miałoby miejsce :) Trzeba też wziąć pod uwagę to, że jednego dnia ludzie grają więcej, innego mniej, a czasem wcale - norma. Dlatego wyciągając średnią i przypisując ją do jednej osoby nie należy spodziewać się nie wiadomo jak dużej liczby. Kiedyś w WoWie podawali podobne statystyki i d*** to nie urywało. Chociaż trza też brać pod uwagę to, że ktoś mógł się machnąć w tłumaczeniu - nie wiadomo o co dokładnie chodzi z tymi podanymi statystykami.

A na serwerach populacja obecnie wygląda tak:
2 Full
25 Very High
13 High
11 Medium

Widać oczywiście spadek jeśli porównać z hype po premierze, acz nie jest on jakiś specjalnie duży i to jest fakt. Jednak oczywiście można powiedzieć, że populacja serwerów jest oszukana ;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, o 21:57 przez Xar, łącznie zmieniany 3 razy

tazer
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Liczby w GW2

Post autor: tazer » 31 lip 2013, o 22:18

Xar, nie mozesz brac wszystkiego co ci podaja bez zadnej dozy krytycyzmu. wystarczy chwila podstawowej matematyki i juz widac, ze cos sie nie zgadza - czy wg ciebie na Blacktide gra kazdego tygodnia kilkadziesiat tysiecy roznych graczy po srednio 1,5h tygodniowo? no wez sie chwile zastanow :P to nawet nie ma sensu przy zalozeniu, ze rozni ludzie graja raz mniej raz wiecej, co choc jest prawda, to nadal nie moze sie przelozyc na takie rozbiernosci, zeby sie te podane informacje zgadzaly, bo jak statystyczny ktos gra jeszcze wiecej, to inny statystyczny ktos musi grac jeszcze mniej i tak latwo doszlibysmy do momenu, kiedy ktos musialby sie logowac na minute tygodniowo - co za bezsens.
nie, serwery nie upadna bo juz pomijajac to, ze pewnie wszystkie i tak sa skupione w jednym miejscu i nie ma znaczenia ile osob przypada na jedna wydzielona czesc, to zwroc tez uwage na to, ze nigdy nie podali zadnego odgornego limitu na dany swiat. wrecz przeciwnie, stwierdzili nawet, ze maksymalna liczba graczy na dany swiat-serwer moze byc dosc elastyczna i moga ja zwiekszac, ale dziala to w dwie strony: moga ja tez zmniejszac i sami okreslac jaka liczba graczy co oznacza - czy high, czy medium itd. nie zdziwilbym sie, gdyby blizej premiery okreslenie very high/full oznaczalo wieksza ilosc graczy niz teraz.

generalnie nie wiem czy masz dobra wyobraznie do liczb ale no kurde, kilkadziesiat tysiecy osob na serwerze to jest troche wiary... ktorej cos nie widac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Xar
Awatar użytkownika
Hydra

Liczby w GW2

Post autor: Xar » 31 lip 2013, o 23:31

Nie biorę :) Ta wasza matematyka w tym temacie jednak do mnie nic a nic nie przemawia i generalnie matematyki bym w to nie mieszał, bo IMO są to tylko wasze przemyślenia i hipotezy, z którymi niestety się nie zgodzę :) Bardziej jednak przekonuje mnie populacja serwerów, to ile podań napływa do mojej gildii (a jest dość specyficzna, bo RP to niszowa forma rozgrywki + tylko polacy są targetem. Nawet w WoWie w tygodniu tyle podań nam nie napływało), ilu aktywnych graczy widzę w grze, piszący na forum etc etc... W WoWie swego czasu była masa aktywnych graczy, a mimo tego jakoś aż tak człowiek tego nie odczuwa, bo tu na hero brakło osób, czy cuś tam... Co nie zmienia faktu, że ostatecznie jednak gracze są, jednak każdy gra o innych porach, a niektórzy nawet zalogują ci raz w tygodniu na minutę i co? Też trza ich wliczyć do aktywnych kont, kolejnego tygodnia być może spędzi więcej czasu, za to inni dadzą sobie spokój ;) Norma. Podczas headstartu miałeś 400k online i w sumie jak rozrzucić wszystkich grających po mapach, po serwerach etc etc - no nie odczujesz tej ilości graczy, a bywa, że przy update w grze nadal widuję podobne ilości do tych kiedyś :)

Jak na 51 przepełnionych serwerów, gdzie na wielu wrzuca na overflowy, są kolejki na WvW etc, etc... To takie 2.5mln aktywnych to jest sensowna wiarygodna liczba. Acz należy wziąć też pod uwagę to, że to są statystyki z niecałego pół roku po wydaniu gry.

To twoje 7k na serwer brzmi śmiesznie. Ty wiesz ile to jest 7k aktywnych kont na tydzień? To jest nic. Sam działam na serwerze WoWa, gdzie ewidentnie mamy dużo więcej aktywnych kont niż takie 7k, a online tam dochodzi czasem do 3.5k. Jednak tego aż tak nie odczujesz w samej grze ;) A mimo wszystko graczy jest ewidentnie dużo mniej niż w takim GW2 - to się czuje. Stawiałbym, że w GW2 na serwerach jest średnio momentami do 5k online (po update itd, kiedy coś się dzieje. Chociaż może jest mniej, może więcej - nie wiem, tak strzelam), przy czym podczas headstartu było po 8k online na serwer ;) Przy takich liczbach aktywne konta zamieniają Ci się w grube tysiące, a jeśli podliczyć wszystkie 51 serwerów - masz lekko swoje 2.5 mln...
Ostatnio zmieniony 1 sie 2013, o 00:04 przez Xar, łącznie zmieniany 9 razy

Wróć do Prace polskich graczy