Feature pack wrzesień 2014

Czy na pewno wiesz już o wszystkich najnowszych plotkach na temat GW2? Najświeższe informacje na ten temat - i to nie tylko wybierane przez ekipę portalu, ale również przez czytelników, czyli Was!

Moderator: Redaktorzy

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch
 
Wiek: 37
Płeć: Kobieta

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Guen » 14 sie 2014, o 14:18

Witajcie Tyryjczycy

Z przyjemnością informuję, że kolejny feature pack zostanie wprowadzony 9. września 2014 roku.
Szczegóły każdej ze zmian zostaną opisane na stronie Guild Wars 2 w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Obrazek


Na początek zajmiemy się zmianami w PvP i WvW. Zaplanowaliśmy omówienie tych zagadnień na ten sam czas co Guild Wars 2 International All-Stars Tournament, który będzie można oglądać w przekazie na żywo ze sceny w czasie Gamesconu w Kolonii. Zajrzyjcie na stronę z przekazem i obejrzyjcie najlepszych graczy z Europy, Chin i Ameryki północnej w zmaganiach o mistrzostwo.

Dla osób z niecierpliwością oczekujących informacji na temat drugiego sezonu Living World - do wyjścia feature packa będzie przerwa w wydawaniu nowych epizodów.
Ciąg dalszy pojawi się jesienią, a konkretną datę wydania odcinka piątego zapowiemy po wyjściu feature packa. Odcinek czwarty pozostanie aktywny do ukazania się odcinka piątego, co oznacza, że macie dużo czasu na zalogowanie się do gry i odblokowanie go.

Mamy nadzieję, że jesteście równie podekscytowani nowym feature packiem, co my w Arena Net. Do zobaczenia w grze!
Colin Johanson

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


14. sierpnia 2014
PvP - AKTUALIZACJE WIZUALNE I ZMIANY W NAGRODACHW zapowiedzianym wczoraj wrześniowym feature packu wraz z wprowadzeniem World Tournament Series będą również inne dodatki do PvP.

Dzisiaj będziemy mówić o dwóch dodatkach związanych ze wspieraniem społeczności nastawionej na współzawodnictwo: standardowych modelach przeciwników i zbrojach dostępnych wyłącznie na PvP. Branden Lee, zajmujący się programowaniem rozgrywki, opowie o standardowych modelach przeciwników, a projektant Hugh Norfolk przedstawi nowe zbroje.

Standardowe modele przeciwników

Zapewne już zauważyliście podczas gry PvP, że w Guild Wars 2 animacje tych samych umiejętności różnią się pomiędzy rasami. W rozgrywce nastawionej na współzawodnictwo może to utrudniać przewidywanie ruchów przeciwnika i reakcję na nie. Chcemy wprowadzić bardziej niezawodny sposób na identyfikację i reakcję na umiejętności przeciwnika, jako wsparcie dla współzawodnictwa.

Musieliśmy odpowiedzieć na trudne pytanie: jak ujednolicić animacje i rozmiar postaci aby ulepszyć czytelność akcji przy jednoczesnym zachowaniu wizualnej różnicy pomiędzy profesjami. Powiem wam, że podwyższenie asurańskich postaci nie było właściwą odpowiedzią.

Obrazek


Rozwiązanie nazwaliśmy "standardowymi modelami przeciwników". Modele te składają się z ludzkiego modelu postaci, zestawu broni i zbroi dla każdej z profesji oraz płci. Użyliśmy wyglądu, który według nas najbardziej oddaje charakter danej profesji oraz różni się znacznie od wyglądu pozostałych klas.

Co to oznacza dla Was? To proste. W zakładce General Options po naciśnięciu F11 znajduje się nowe ustawienie. Jeśli włączycie standard enemy models i wejdziecie w tryb gry, który używa tej opcji, wszyscy wasi przeciwnicy będą wyświetlani jako modele standardowe w oparciu o profesję i płeć postaci. Opcja ta zastąpi jedynie przeciwników, wygląd waszych sojuszników nie ulegnie zmianie. Jako, że zaprojektowaliśmy tą funkcję z myślą o wysoko-poziomowym PvP, będzie ona dostępna tylko na Team Arena i Custom Arena, które dopuszczają Tournament Commands.

Zbroje PvP i nowy rodzaj nagród

Witam wszystkich, nazywam się Hugh Norfolk i opowiem o nowych zbrojach dostępnych wyłącznie na PvP. Już słyszę jak pytacie "Czy Ty naprawdę powiedziałeś, że będą nowe zbroje na PvP?" Odpowiedź brzmi tak. Będą dwa nowe zestawy zbroi dostępne wyłącznie na PvP: zbroja Glorious i Glorious Hero’s.

Obrazek


kiedy projektowaliśmy ten zestaw, chcieliśmy aby był unikalny i wspaniały. Zaczęliśmy od zadawania pytań "Co miałby na sobie bóg wojny?" i "Co uosabiało by chwałę w walce?" Szukając odpowiedzi na te pytania zwróciliśmy się w stronę mitologii w poszukiwaniu inspiracji. Zajrzeliśmy również do najbardziej pełnego sławy miejsca - Hall of Heroes z pierwszej części Guild Wars. Jednym z elementów wystroju Hall of Heroes są majestatyczne posągi z ozdobnymi skrzydłami, które zdecydowaliśmy się włączyć do nowego zestawu zbroi.

W odpowiedzi na chęć posiadania prestiżowej zbroi przez społeczność PvP zdecydowaliśmy się stworzyć dwa zestawy. Zestaw Glorious Hero’s jest nagrodą za niektóre turnieje, jak Guild Wars 2 International All-Star Tournament na Gamescom. Jeśli nie jesteście w żadnym z uczestniczących w nim zespołów, nie rozpaczajcie, w przyszłości będą jeszcze turnieje tej samej klasy. Drugi zestaw będzie czymś, co będą mogli zdobyć wszyscy gracze. W związku z tym można go zdobyć w nagrodach z nowej powtarzalnej ścieżki nagród - Glorious Armor Reward Track.

Obrazek


Ścieżka ta zwiera nagrody podobne do już istniejących ścieżek regionalnych, jak Dragonite Ore, Empyreal Fragments, Obsidian Shards i Mystic Clovers. Będziecie mogli zdobyć również Custom Arena Time Tokens aby wesprzeć swoją ulubioną Custom Arenę. Za każdym razem, po ukończeniu ścieżki będziecie mogli wybrać jedną część zbroi i dodać ją do swojej szafy.

Do zobaczenia w the Mists!


Tłumaczenie - Guen
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, o 21:53 przez Quise, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

noise
Awatar użytkownika
Fungal Wallow
 
Wiek: 25
Lokalizacja: Shiverpeaks
Płeć: Mężczyzna
Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Sartarius The Great

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: noise » 14 sie 2014, o 17:49

MMORPG i esport?
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 21
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: DawYd » 14 sie 2014, o 18:53

Nie wprowadzają Feature packów- źle, wprowadzają- też źle? Jak kobiety...
God Walking Amongst Mere Mortals

Siwaczek
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll
 
Wiek: 21
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Serwer GW2: [EU] Seafarer’s Rest
Nick w GW2: Sudden Embrace

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Siwaczek » 14 sie 2014, o 19:09

@


Dobrze też wiemy, że cokolwiek by się nie stało czy to na forum, czy na grze i tak Ci się nie spodoba hejterze.


Czekam z niecierpliwością, aż będzie można przejść już nową ścieżkę PvP. :)
HP Train Commander /PUG Metaevent Lead

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Kil69 » 14 sie 2014, o 19:31

Co by nie mówic wprowadzanie kilku ras i różnych animacji skilli, a później zmieniane tego bo nie pasuje do esportów jest trochę komiczne. Z drugiej strony jakby nie patrzyć jeżeli serio dodadzą ten armor do PvP tracka w całosci, a nie dzielony, że co pól roku kolejna część jak to jest z achievementami to będzie to pierwszy armor nie za gemy...jakiś postęp to w sumie to jest.
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 21
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: DawYd » 14 sie 2014, o 20:29

Zgadza się. GW2 pod względem E-S wydaje się być naciągane strasznie :).
God Walking Amongst Mere Mortals

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman
 
Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.
Płeć: Nie podano

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Lex » 14 sie 2014, o 21:09

W końcu tag commandera ma być na konto, ale od patcha będzie po 300g, więc jak ktoś ma kupować to teraz.

Mają być też różne kolorki "do wyboru" - ale jest i haczyk: za każdy kolorek trzeba będzie dopłacić, pełne 300g - a to już kompletna głupota - rozumiem zapłatę za pierwszy tag na konto, ale płacić za kolejny 300g dla samego kolorku?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, o 21:09 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 21
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: DawYd » 14 sie 2014, o 21:31

Miejmy nadzieję, że przez to po prostu commandera nie będzie nosił co drugi "byle kto".
God Walking Amongst Mere Mortals

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman
 
Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.
Płeć: Nie podano

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Lex » 14 sie 2014, o 21:40

DawYd napisał :Miejmy nadzieję, że przez to po prostu commandera nie będzie nosił co drugi "byle kto".

Niestety obawiam się że wzrost ceny nie pociągnie za sobą wzrostu wiedzy - gracze WvW i tak wydają dużo kasy na upgrady/siege. Gracze PvE nie mają takich "zmartwień" więc będzie im łatwiej zdobyć ten znaczek mimo wzrostu ceny.

Imho o wiele lepszym rozwiązaniem byłaby zapłata w tokenach jakie zdobywa się na WvW. Takie np. 10k tokenów zamiast golda by wykazywało że ktoś spędził trochę czasu w grze. Ewentualnie umożliwienie wykupu dodatkowych kolorów za owe tokeny, bo na WvW są one bardziej przydatne niż na PvE.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, o 21:41 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Kil69 » 14 sie 2014, o 22:09

Lex pisze :Mają być też różne kolorki "do wyboru" - ale jest i haczyk: za każdy kolorek trzeba będzie dopłacić, pełne 300g - a to już kompletna głupota - rozumiem zapłatę za pierwszy tag na konto, ale płacić za kolejny 300g dla samego kolorku?


Cała ta ida kolorów była dla mnie mnie od początku średno sensowna, ale 300g za każdy kolor to *zepsuju* całkowite tego pomysłu. Już widzę jak ludzie będą kupować kolorki po 300g żeby mieć inny nic 2 commander. Szczególnie, że jak kupisz teraz to dasz 100g i będzie na konko tag niebieski.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, o 22:10 przez Kil69, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.
 
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Serwer GW2: [EU] Gandara

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Hyper Chan » 19 sie 2014, o 12:07

imho o wiele lepszym rozwiązaniem byłaby zapłata w tokenach jakie zdobywa się na WvW. Takie np. 10k tokenów zamiast golda by wykazywało że ktoś spędził trochę czasu w grze. Ewentualnie umożliwienie wykupu dodatkowych kolorów za owe tokeny, bo na WvW są one bardziej przydatne niż na PvE.

I to miałoby jakiś sens. Ale oni na takie rozwiązanie nie pójdą, bo o zgrozo, commanderami zaczęliby grać głównie gracze z jakimś doświadczeniem, a nie tacy co kupią golda za $$$ i zakupią znaczek, więc na kim trzepaliby kasiorę?

IMO skoro dobre, ciekawe, emocjonujące gw1 nigdy jakoś szczególnie nie wybiło się na arenie e-sportowej, to z takim chłamem jak gw2 nie mają tym bardziej co na to liczyć ;o
Obrazek

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Kil69 » 19 sie 2014, o 13:12

Generalnie AN ma jakieś strasznie *hruhur* te swoje priorytety. Robią e-sporty z czegoś co e-sportami nigdy nie będzie. Brną z nędznym LS. A to co ludzie lubią jak choćby SAB to mają w *zadzitrata*...https://forum-en.guildwars2.com/forum/g ... 2014/first
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, o 20:10 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

drabek345
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll
 
Płeć: Nie podano

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: drabek345 » 19 sie 2014, o 14:39

Hyper, ta sygnaturka :love:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, o 14:40 przez drabek345, łącznie zmieniany 1 raz


Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman
 
Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.
Płeć: Nie podano

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Lex » 20 sie 2014, o 19:41

Lex pisze :Mają być też różne kolorki "do wyboru" - ale jest i haczyk: za każdy kolorek trzeba będzie dopłacić, pełne 300g - a to już kompletna głupota - rozumiem zapłatę za pierwszy tag na konto, ale płacić za kolejny 300g dla samego kolorku?

Aktualizacja haczyka: ANeta ugięła się pod presją graczy :o
https://forum-en.guildwars2.com/forum/w ... ost4313965
https://twitter.com/exiledgamer/status/ ... 6290447360
we changed it based off feedback from last week!

Teraz zapłacimy tylko raz i będziemy mieli wszystkie kolorki.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 19:48 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon
 
Wiek: 30
Lokalizacja: jestem na nie.
Płeć: Mężczyzna
Serwer GW2: [EU] Blacktide

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: tazer » 20 sie 2014, o 20:41

Lex pisze : ANeta ugięła się pod presją graczy :o

teraz czekam na SABa! 8-)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 20:42 przez tazer, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kILL
Awatar użytkownika
Fungal Wallow
 
Wiek: 103
Płeć: Nie podano

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: kILL » 20 sie 2014, o 23:11

A ja na nowe poziomy fraktali i hard mode na dungeonach? :wave:

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Kil69 » 20 sie 2014, o 23:39

GW2 to nie lista marzeń tylko niespełnionych obietnic i nie zmieniać mi tego.

czemu nie zrobią czegoś, co zadowoli fanów? - dodatku?


Ktoś ostatnio na reddicie sie zapłat dla kogo ta gra jest. Dla developerów czy dla graczy. W sumie to nie jestem w stanie podać jednoznaczniej odpowiedzi mimo, że gram od bet.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 23:49 przez Kil69, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan
 
Wiek: 24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: riot » 20 sie 2014, o 23:46

To nie koncert życzeń :3

Widać, że gracze są wkurzeni. Po co jechali na gamescon i zrobili z siebie debili? Wydaje mi się, że sami nie wiedzą, co dalej z tą grą zrobić... Martwi mnie stan rzeczy, nie wiemy nad czym aktualnie pracują, nie wiemy, czy SAB powróci (pominę fakt, że sprzedawali w gemstorze item powiązany z wejściem do SABA, a teraz nie są w stanie powiedzieć czy tryb ten powróci xD), coraz więcej szitu w gemstorze..

Co do Sezonu 2, to uważam, że jest dobry, ale dalej czuje niedosyt, czemu nie zrobią czegoś, co zadowoli fanów? - dodatku?
Obrazek

Xar
Awatar użytkownika
Jade Armor
 
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna

Feature pack wrzesień 2014

Post autor: Xar » 21 sie 2014, o 16:26

czemu nie zrobią czegoś, co zadowoli fanów? - dodatku?

Mów za siebie, ja tam wolę regularne update. Co prawda mogą popracować nad ich jakością i dodawać więcej rzeczy, na które akurat ja wyczekuje, no ale wolę regularne update, niż dodatek, a potem pół roku wyczekiwania na kolejny... Tak jak to ma miejsce np. w WoWie.
Wiadomo, jeśli miałoby być tak, że mamy dodatek + regularne update, to czemu nie :D
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, o 16:27 przez Xar, łącznie zmieniany 1 raz

Następna

Wróć do NewsyKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości