Specjalizacja: Guardian – Dragonhunter

Czy na pewno wiesz już o wszystkich najnowszych plotkach na temat GW2? Najświeższe informacje na ten temat - i to nie tylko wybierane przez ekipę portalu, ale również przez czytelników, czyli Was!

Moderator: Redaktorzy

Quise
Awatar użytkownika
.: Administrator :.
.: Administrator :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Quise

Post autor: Quise » 9 maja 2015, o 12:02

Obrazek

Nie dając dużo czasu na ochłonięcie po pierwszej prezentacji, Arena Net ujawnia kolejną specjalizację jaką będziemy mogli zagrać w nadchodzącym dodatku. Karl McLain przedstawia Dragonhunter’a.

Tak jak wcześniej przedstawiony mesmer otrzyma możliwość używania tarczy, tak od dodatku Guardian w swoim ekwipunku będzie mógł zatrzymać długi łuk, a wraz z nim pojawią się nowe umiejętności oraz zmiany, niektóre zaprezentowane na poniższym filmie.

The Virtue

• Spear of Justice – dotychczas The Virtue of Justice umożliwiał nam i sojusznikom podpalenie przeciwnika. Jednak wraz z pojawieniem się nowej specjalizacji, będzie to wyrzucony spear, który przebijając się przez grupę przeciwników, zwiąże ich na tak długo, jak długo będą znajdować się w zasięgu umiejętności. W trakcie trwania efektu splątania/połączenia, przeciwnicy będą podpalani.
  • Wings of Resolve – Dragonhunter korzystając z Virtue of Resolve już natychmiastowo nie uleczy swoich sojuszników. W zamian jednak, otrzyma świetliste skrzydła, dzięki którym wykona skok na określony obszar, w którym uleczy stojące tam postacie, a przy odpowiednim dostosowaniu traitów, będzie mógł zadać obrażenia przy lądowaniu.
  • Shield of Courage – aktywowanie Virtue of Courage stworzy tarczę przed guardianem, która będzie chronic tak jego jak i sojuszników przed pociskami. Słabym punktem jest jednak brak obrony z pozostałych stron.

Longbow Skills

Przedstawiając sylwetkę Dragonhuntera podkreślono, iż udostępniając mu długi łuk, dają możliwość wspierania sojuszników z daleka. Wizualnie, zamiast typowych strzał, dragonhunter będzie wystrzeliwał sporej wielkości świetliste pociski.
  • Symbol of Energy – obszar oznaczony przez guardiana za pomocą łuku, nałoży walczącym sojusznikom efekt vigoru.
  • Deflecting shot – użycie tego skilla w odpowiednim kierunku jak i czasie pozwoli zniszczyć zbliżające się pociski przeciwnika.

Pułapki utkane ze światła

Jedną z nowych umiejętności dragonhuntera będzie możliwość stawiania pułapek opartych na atrybucie światła i tak jak przypadku pozostałych, uaktywniają się gdy przeciwnik w nie wpadnie, nakładając mu kondycje czy też zadając obrażenia. Jedną z nich będzie Dragon’s Maw. Dodatkowo, leczenie jakie będzie wykonywać guardian, nasyci światłem ziemię, a tym samym ustawiając pułapkę, która nieaktywowana odnawia małą ilość życia. Jednakże gdy przeciwnik wejdzie w ową, ta wybuchnie lecząc dragonhuntera o wiele mocniej niż podczas jej stawiania, oślepiając również przeciwnika na pewien czas.
Odpowiednie ustawienie traitów może sprawić, iż każda z pułapek będzie nakładać bleeding na wrogów.

Tłumaczenie - Vilenya
Ostatnio zmieniony 9 maja 2015, o 12:02 przez Quise, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 9 maja 2015, o 13:55

Mam wrażenie, że powyższa treść powstała jedynie w oparciu o zapowiedź streama bo nie obemuje informacji w nim zawartych - znamy nazwy i działanie wszystkich pułapek, skilli łuku i traitów.
A kuku.

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 9 maja 2015, o 13:56

bo to kropka w kropkę tłumaczenie blogposta, bez wkładu własnego redakcji
Akasza napisała :ludzie mają wolno wole

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 9 maja 2015, o 14:00

To ja może powtórzę linka z informacjami ze streama: http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comm ... eam_notes/

Dodatkowo link do zaktualizowanego kalkulatora traitów: http://dulfy.net/2015/05/02/gw2-special ... e%22,2,5,8
Ostatnio zmieniony 9 maja 2015, o 14:01 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Kil69 » 9 maja 2015, o 14:06

Nie robili tłumaczeń było źle. Zrobili to też źle. Nie rozumem pretensji. Nie wspominam nawet o tym, że sorry dla osoby tłumaczącej to, ale nie sadzę by ktokolwiek z osób zainteresowanych i siedzących na tym wortalu potrzebował tego tłumaczenia.
Obrazek

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 9 maja 2015, o 14:17

Quise napisał :Karl McLain przedstawia Dragonhunter’a.

Dragonhuntera.

Nie grajmy w Guild Wars'a na brode Baltazar'a :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 9 maja 2015, o 15:58

Kil69 napisał :Nie robili tłumaczeń było źle. Zrobili to też źle. Nie rozumem pretensji.

Jeśli tłumaczenie pojawiłoby sie przed streamem to by było ok. Redakcja powinna przynajmniej linka do obrazka z opisami wszystkich skilli.

tazer napisał :Nie grajmy w Guild Wars'a na brode Baltazar'a :P

Nie graj'my w Guild Wars'a na broda'ę Baltazar'a ? :D
A kuku.

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 9 maja 2015, o 16:17

Lex pisze :
Kil69 napisał :Nie robili tłumaczeń było źle. Zrobili to też źle. Nie rozumem pretensji.

Jeśli tłumaczenie pojawiłoby sie przed streamem to by było ok. Redakcja powinna przynajmniej linka do obrazka z opisami wszystkich skilli.

tazer napisał :Nie grajmy w Guild Wars'a na brode Baltazar'a :P

Nie graj'my w Guild Wars'a na broda'ę Baltazar'a ? :D

Ni'e graj'my 'w G'uild Wars'a n'a broda'ę Baltazar'a?

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 9 maja 2015, o 16:30

GokuSSJ pisze :Ni'e graj'my 'w G'uild Wars'a n'a broda'ę Baltazar'a?

''''''''''''''?

Guruhan
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Mrówka Mroku

Post autor: Guruhan » 9 maja 2015, o 17:08

Kil69 napisał :Nie robili tłumaczeń było źle. Zrobili to też źle. Nie rozumem pretensji. Nie wspominam nawet o tym, że sorry dla osoby tłumaczącej to, ale nie sadzę by ktokolwiek z osób zainteresowanych i siedzących na tym wortalu potrzebował tego tłumaczenia.

ja potrzebowalem masz z tym jakis problem?
Next Rebel [nRBL] Duraz Tarag [DT] Xeno Tawern [XT] jednodniowy trial Incendies [INC] xD

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 9 maja 2015, o 17:17

God Walking Amongst Mere Mortals

Kil69
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Kil69 » 9 maja 2015, o 17:53

Guruhan napisał :
Kil69 napisał :zainteresowanych i siedzących na tym wortalu potrzebował tego tłumaczenia.

Sorry, ale w mojej opinii osoba, która ma mniej niż 10 postów od początku ego roku nie zalicza sie do grupy o której pisałem.
Obrazek

Vilenya
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.

Nick w GW2: Vilenya

Post autor: Vilenya » 9 maja 2015, o 18:17

Lex pisze :Mam wrażenie, że powyższa treść powstała jedynie w oparciu o zapowiedź streama bo nie obemuje informacji w nim zawartych - znamy nazwy i działanie wszystkich pułapek, skilli łuku i traitów.

Jest to tłumaczenie z głównej strony gw2 i spisane przed streamem. Postaram się zaktualizować o informacje jakie pojawiły się w streamie bądź też napisać nowy temat : )
Lex pisze :To ja może powtórzę linka z informacjami ze streama: http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comm ... eam_notes/
Dodatkowo link do zaktualizowanego kalkulatora traitów: http://dulfy.net/2015/05/02/gw2-special ... e%22,2,5,8

Umieszczę również i to. Proszę o chwilę cierpliwości ^^
tazer napisał :
Quise napisał :Karl McLain przedstawia Dragonhunter’a.

Dragonhuntera.
Nie grajmy w Guild Wars'a na brode Baltazar'a :P

Postaram się poprawić. Kolejne będą już bez ' : )
Kil69 napisał :nie sadzę by ktokolwiek z osób zainteresowanych i siedzących na tym wortalu potrzebował tego tłumaczenia.

Czyli jest to dla tylko zainteresowanych :P

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 9 maja 2015, o 19:11

Vilenya napisała :Jest to tłumaczenie z głównej strony gw2 i spisane przed streamem. Postaram się zaktualizować o informacje jakie pojawiły się w streamie bądź też napisać nowy temat : )

Ja nic nie mam do samego tłumaczenia - bardziej chodziło mi o tzw. "brak inwencji". W/g mnie, jeśli, jak piszesz, tłumaczenie było gotowe przed streamem, to powinno się przed streamem ukazać. A jesli już ukazuje się "po" to są dwa wyjscia - jeszcze trochę opóźnić publikację i dopisać "brakujące fragmenty" lub przynajmniej dodać gdzieś w wyraźnym miejscu notkę, że "w związku ze streamem prace są w toku", bo bez tej notki trochę, jak widać, poczułem się zdezorientowany dlaczego nie ma tu ważnych i nowych informacji. :)
A kuku.

Vilenya
Awatar użytkownika

Nick w GW2: Vilenya

Post autor: Vilenya » 9 maja 2015, o 19:18

Postaram się zatem na przyszłość coś takiego zrobić : ) Przepraszam za dezorientacje.

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 9 maja 2015, o 21:08

A tak ogólnie to propsy za to, że ktoś się znowu zabrał za pisanie newsów ;) Bo w ostatnich miesiącach był tylko jeden wielki shoutbox w postaci tematu "GW2:HoT" :P

Kabraxis
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Nick w GW2: Kabra Xis

Post autor: Kabraxis » 11 maja 2015, o 13:24

Szacun, że są jeszcze osoby, którym się chce aktualizować info o tej smutnej jak *kartoflulu* grze.

Oby ten dodatek faktycznie okazał się przełomowy...

Maeyanna
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Maeyanna » 13 maja 2015, o 11:42

Guruhan napisał :
Kil69 napisał :Nie robili tłumaczeń było źle. Zrobili to też źle. Nie rozumem pretensji. Nie wspominam nawet o tym, że sorry dla osoby tłumaczącej to, ale nie sadzę by ktokolwiek z osób zainteresowanych i siedzących na tym wortalu potrzebował tego tłumaczenia.

Ja również potrzebuję tłumaczeń, nigdy nie uczyłam się angielskiego.

Angielski to NIE jest jedyny na Ziemi język wart poznania, a jego dźwięki są dla mnie denerwujące, nie mówiąc o gramatyce - język polski oparty jest na gramatyce łacińskiej, jak we wszystkich przyzwoitych :p językach - czyli romańskich. :p

Co do kolejnej krytyki, że jak ktoś mało pisze, to nie ma co go brać pod uwagę (tak to brzmi "między wierszami") - to że ktoś nie pisze, nie znaczy że nie czyta.
Osoba rozsądna nie gada, kiedy nie ma nic mądrego do powiedzenia (gram dopiero 1,5 roku, mało wiem o grze) - za to chętnie i z przyjemnością czyta ciekawe informacje i fajne posty.

Brakuje mi tutaj w sumie idiotycznego obyczaju z fejsa - klikalnego "Lubię".
Fejsa uważam za badziewie nieprawdopodobne, ale na Forach takich jak to, te "Polubienia" dają wgląd w niewidoczne inaczej zjawisko - CZYTANIE. :p

Bardzo dziękuję ekipie Forum za te tłumaczenia. :) I wszelkie inne informacje oczywiście też. ;)
Maeyanna
Sylvari Ranger lvl.80 (od 17.11.2013r) + 11 postaci... zwariowałam chyba...

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 13 maja 2015, o 11:56

Maeyanna napisała :jakieś sapanie

gra jest dostępna również po niemiecku, hiszpańsku i francusku - tymi językami też pogardzasz?

Wróć do Newsy