Closed Beta: 26 maja

Czy na pewno wiesz już o wszystkich najnowszych plotkach na temat GW2? Najświeższe informacje na ten temat - i to nie tylko wybierane przez ekipę portalu, ale również przez czytelników, czyli Was!

Moderator: Redaktorzy

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 25 maja 2015, o 10:24

Już jutro osoby, którym udało się w ostatnich tygodniach wydropić 'Portal to the Heart of Maguuma' uzyskają dostęp do kolejnych beta testów GW2:HoT. Dostaniemy w nich m.in. możliwość pogrania renevantem jak również przetestowania stabilności nowych PvE outpost-eventów na mapie Verdant Brink.
Mail z potwierdzeniem zaproszenia powinien już znajdować się w Waszych skrzynkach.

Obrazek

Testy odbędą się w trzech dwugodzinnych sesjach, tj:
11:30 a.m. Pacific Time (UTC-7) to 1:30 p.m. Pacific Time (UTC-7)
3:30 p.m. Pacific Time (UTC-7) to 5:30 p.m. Pacific Time (UTC-7)
7:30 p.m. Pacific Time (UTC-7) to 9:30 p.m. Pacific Time (UTC-7)

Jak to sprawnie przeliczył Lex w innym temacie, na nasz czas będzie to: wtorek 20:30-22:30 oraz środa 0:30-2:30, 4:30-6:30

Beta nie będzie objęta NDA, więc zachęcam do dzielenia się screenami i filmikami z testów:)
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 25 maja 2015, o 10:55

Hyper Chan napisał :osoby, którym udało się w ostatnich tygodniach wydropić 'Portal to the Heart of Maguuma' uzyskają dostęp

Nie tylko te, bo miała byc jeszcze dodatkowa pula osób losowana wśród tych zapisanych na newslettera. Ponadto warto wspomnieć, iż otrzymanie maila ma charakter właściwie czysto informacyjny - podstawą jest to, iż w grze pojawia się dodatkowy slot na postać oznaczony jako "beta".
A kuku.

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 25 maja 2015, o 11:58

Tak, tak, jest dokładnie tak jak piszesz.
A 'beta' slot pojawił się w grze już od wczoraj (przynajmniej u mnie)
Obrazek

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 25 maja 2015, o 12:42

Żal, że nawet nie dali ujawnionych speców do pogrania.
Prawda jest taka, że to kolejny bzdurny stress test, a prawdziwa beta będzie zamknięta za paywallem w postaci pre-ordera.

#hajs
Akasza napisała :ludzie mają wolno wole

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 25 maja 2015, o 19:43

GokuSSJ pisze :prawdziwa beta będzie zamknięta za paywallem w postaci pre-ordera.

#hajs

nie za taki kapitalizm walczylismy

#costam
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

GW2:HoT

Post autor: Lex » 26 maja 2015, o 18:28

ANeta nawet nie potrafi poprawnie podać godzin bety - już można grać.... wtf.

edit: no i juz po graniu :D chyba wajcha beta on/off im sie przypadkowo włączyła :P
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 18:46 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

penbreaker
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Serwer GW2: [EU] Seafarer’s Rest
Nick w GW2: King Leo DiCaprio

GW2:HoT

Post autor: penbreaker » 26 maja 2015, o 20:29

Chyba *bimbom* żartujesz? Miało być o 20 30

ok właśnie pojawiła się opcja create beta. Zobaczymy co tam mają.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 20:35 przez penbreaker, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 26 maja 2015, o 22:22

Obrazek
Już na starcie dają do zrozumienia, żeby olać betę i iść pograć w wiedźmina ;)

Nie lubię takich krótkich testów. Straszny chaos na tej nowej mapce;o Wszędzie tylko można spaść, a polatać sobie jeszcze nie możemy;/ Ale za to imo całkiem ładna.
Renevantem grało mi się fajnie ;o Perma stability ftw, choć na pewno tak tego nie zostawią;o
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 22:55 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

Collt
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Collt » 26 maja 2015, o 22:35

No wolę pograć w wieśka niż w gw2 ciekawsze zadania xD
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 22:35 przez Collt, łącznie zmieniany 1 raz

Crazy23
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Crazy23 » 26 maja 2015, o 22:36

Mam nadzieję, że nic nie zmienia z tą stabilitką i tak juz wystarczająco ją znerfili w wvw, może meta się zmieni na lepsze...
a polatać można było, tylko trzeba wytrenować tą umiejętność, robiąc eventy i zdobywająć mastery exp.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 22:50 przez Crazy23, łącznie zmieniany 1 raz

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 26 maja 2015, o 22:47

a polatać można było, tylko trzeba wytrenować tą umiejętność, robiąc eventy i zdobywająć mastery exp.
Awww, faktycznie. Zbyt szybko uznałem, że i tak nie zdążę :?

Wszędzie się jarają tym skillem;o
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 22:51 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 26 maja 2015, o 22:53

Hyper Chan napisał :Renevantem gra się fajnie

Jak dla mnie to taki troche mix thiefa (płatność energią za używanie skilli) i necro (kondycje na sobie daja jakieś plusy oraz przemiany tyle że nie na skille broni a na utility). Czytając traity niektóre wydają się op (zdejmowanie boonów na uderzenie, nakładanie kondycji na uderzeniu jesli przeciwnik ma wiecej boonów) ale póki co dostepnymi skillami/traitami chyba nie do końca daje się jakoś zwiększać mobilność i, przynajmniej na czas bety, jest to słabością revenanta.

Hyper Chan napisał :Awww, faktycznie. Zbyt szybko uznałem, że i tak nie zdążę :?

Kolejne podejście: 0:30 :P Ja w pierwszym poznawałem opisy skilli, traitów, zaznajamiałem się z mechaniką, zrobiłem story. Po północy może polatam po mapce.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 22:59 przez Lex, łącznie zmieniany 4 razy
A kuku.

Tom Stone
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Post autor: Tom Stone » 26 maja 2015, o 22:58

Ja niestety masterowałem inna umiejętność - okazało się, ze i tak jest zablokowana i nie mogę jej (po wymaksowaniu) kupić :(

Za to udało mi się postreamować via Steam całe dwie godziny, więc członkowie gildii, którym nie udało się dostać do Bety też mogli sobie pooglądać :)

Ogólnie raczej nie będę grał w kolejnych 2-godzinnych rzutach - obszar gry dostępny w testach jest na tyle mały, że spokojnie w te 2 godziny można sobie pobiegać, a z drugiej strony po tym czasie człowiekowi się raczej nie chce robić dalej tego samego (bo content i tak niedostępny).

Tak więc moja wersja wrażeń z bety w formie tl;dr:

Plusy:
- Ciekawa mechanika Revenanta,
- Ładny skin armora :)
- Mapa choć wielopoziomowa, nie wku... denerwuje tak, jak inne wielopoziomowe mapy w GW2.
- System mastery (i ich zdobywania) wydaje się spoko - przynajmniej na tyle na ile udało mi się go przejrzeć w okrojonej betowej wersji.
- Rytlock :)
- Nowe moby fajnie wyglądają.

Minusy:
- Mocno okrojony content
- Moby/skille/npc/fragmenty UI bez nazw/opisów a jedynie opatrzone numerkami :(
- Nie lubie minionów mordremotha
- Perma Stability OP
- Ogólny brak balansu.

ED: Guen zrobiła screeny wszystkich skilli/traitów jakie były dostępne w becie, stay tuned :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 23:03 przez Tom Stone, łącznie zmieniany 3 razy

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 26 maja 2015, o 23:00

Tom Stone napisał :Ja niestety masterowałem inna umiejętność - okazało się, ze i tak jest zablokowana i nie mogę jej (po wymaksowaniu) kupić

Którą?
A kuku.

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 26 maja 2015, o 23:03

Lex pisze :
Tom Stone napisał :Ja niestety masterowałem inna umiejętność - okazało się, ze i tak jest zablokowana i nie mogę jej (po wymaksowaniu) kupić

Którą?

Tą z secret messages czy coś.
ale póki co dostepnymi skillami/traitami chyba nie do końca daje się jakoś zwiększać mobilność i, przynajmniej na czas bety, jest to słabością revenanta.

"3" z macki rzucona w "krasnoludzkie" utility "7" + teleport utility "8" "Mallyxa" i "4" z offhandu dają radę.

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Post autor: Guen » 26 maja 2015, o 23:04

Tom Stone napisał :ED: Guen zrobiła screeny wszystkich skilli/traitów jakie były dostępne w becie, stay tuned :)
Jutro. O 5 rano wstaję do roboty QQ.
Obrazek

Crazy23
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Crazy23 » 26 maja 2015, o 23:06

Guen napisała :
Tom Stone napisał :ED: Guen zrobiła screeny wszystkich skilli/traitów jakie były dostępne w becie, stay tuned :)
Jutro. O 5 rano wstaję do roboty QQ.

Nie było żadnych nowych skilli,traitów revenanta.

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 26 maja 2015, o 23:10

@^ ale staty trochę pozmieniane od tego co ostatnio widzieliśmy

Też porobiłem, łapcie

Traits
Corruption: http://imgur.com/a/0zpT5#0
Retribution: http://imgur.com/a/y8RJA
Invocation: http://imgur.com/a/24KE8

Masteries
Exalter lore: http://imgur.com/a/zZVas
Itzel lore: http://imgur.com/a/FHwKO
Nuhoch lore: http://imgur.com/a/ps4P1
Mushroom lore: http://imgur.com/a/LavNJ
Gliding: http://imgur.com/a/hBVjW

Skills
http://imgur.com/a/dRkDR
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 23:32 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 4 razy
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 26 maja 2015, o 23:11

Tom Stone napisał :"3" z macki rzucona w "krasnoludzkie" utility "7" + teleport utility "8" "Mallyxa" i "4" z offhandu dają radę.

Póki co bronie jednoręczne jedynie przejrzałem - poznawałem głównie młotek. Wstepnie, faktycznie macka zrobiła na mnie wrażenie (dosyć szybkie recharge skilli, torment/poison z auto, 2+3 = fire + blast, nie pomyślałem o combo z lightning, moja wina) ale zostawiłem jej ogranie na potem.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, o 23:21 przez Lex, łącznie zmieniany 1 raz
A kuku.

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Lex » 27 maja 2015, o 04:15

Podsumuję trochę dwa dotychczasowe moje podejścia.

W pierwszym skupiłem sie na nowej klasie. Imho z revenantem jest trochę tak jak z derwiszem z GW1, który tuż po premierze NFa był op, zarówno w PvE jak i na PvP. Spodziewam się sporej ilości nerfów, szczególnie jeśli chodzi o recharge skilli lub o szybkość naciągania paska energii.

W podeściu drugim połaziłem trochę po nowej mapce i... może to jest wynikiem małej ilości czasu, może za duzo chcę zwiedzić, ale jak dla mnie jest zbyt zagmatwana - zagamatwanie można w zasadzie przyrównać do Dry Top tylko do którejś tam potęgi większej. Jesli takim zapętlaniem się chcą wyrównać małą ilość mapek, to robią źle - chyba że będzie to jedna z naprawde wielu (ale chyba na to się nie zanosi). DT mi sie nie podoba i cos czuję że nowa mapka róznież nie będzie w moim guście.

Jeśli miałbym oceniać czy HoT będzie miał jakis wpływ na metę PvE po tej betowej mapce, po znajdujących się potworkach to nie widzę nic coby mogło ją zmienić w jakikolwiek sposób. Wszystko dalej wskazuje na to, że potworkom bedzie brakowało tego czegoś co mogłoby zadecydować o wyborze innego zestawu statów niż berzerk (ewentualnie coś adekwatnego pod condi).

W zasadzie jedynym aspektem bety co do którego widzę jakąś przyszłość były masteries, choć tu też nie jest aż tak wesoło jak się zapowiadało, bo np. mastery które odblokowuje dostęp do tworzenia kolekcji to tak jakby farmić jedną rzecz aby móc farmić kolejną... Serio, granie dla APków to ja sobie mogę robić w przerwach, ale od czasu do czasu to chciałbym w tej grze dostać coś ciekawego.

Podsumowując: mnie obecny betowy HoT w wersji PvE nie przekonał.
A kuku.

Następna

Wróć do Newsy