Guild Wars 2: Path of Fire!

Wszelkie dyskusje na temat drugiego dodatku do GW2
Czy na pewno wiesz już o wszystkich najnowszych plotkach na temat GW2? Najświeższe informacje na ten temat - i to nie tylko wybierane przez ekipę portalu, ale również przez czytelników, czyli Was!

Moderator: Redaktorzy

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 26 lip 2017, o 00:19

Już za kilka dni, a dokładniej 1 sierpnia zostanie ogłoszony drugi dodatek do Guild Wars 2!

Obrazek

Zainteresowanym polecam śledzić https://www.guildwars2.com/en/expansion/

Proponuję również, aby przenieść się do tego tematu ze wszystkimi postami na temat aktualnych newsów, bo ile można robić wpisów w dziale "dodaj newsa" lub "A Crack in the Ice" ;)

[update 1.08.2017]

A więc stało się! Poznaliśmy właśnie tytuł oraz datę premiery drugiego dodatku do Guild Wars 2!
Panie i Panowie w Guild Wars 2: Path of Fire zagramy już 22.09.2017

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 sie 2017, o 18:41 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 11 razy
Obrazek

DraQin
Awatar użytkownika
Jade Armor

Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Bonwor Mózgotrzep

Zapowiedź drugiego dotatku!

Post autor: DraQin » 26 lip 2017, o 10:22

Zapowiedź zapowiedzi... Jedyne jak mogę to skomentować to twoją sygnaturką, szkoda tylko że ten "trend" jest coraz popularniejszy nie wiedząc czemu... Chyba hypetrain się nakręca po prostu :/ .
Obrazek
Looknij na this car, standing na streecie. :)
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 26 lip 2017, o 10:34

Balonik trzeba pompować, a im to akurat zawsze wychodzi ;) Szkoda, że gw2 nie jedzie na choćby najmniejszym abonamencie to wtedy musieliby walczyć o utrzymanie klienta, a tak poopowiadają trochę bajek, zapowiedzą cuda na kiju i już kasa leci na konto za kolejne sprzedane "pudełka".

A co do samej transmisji to przygotujcie się na wtorek godzina 18:00. Bo jak czytam w necie jakie niektórzy godziny podają to już sam człowiek głupieje :wacko: (chyba, że sam się pomyliłem... UTC-7, a my mamy teraz UTC+2, więc 9 godz różnicy...tak? ;) )
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, o 10:35 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 26 lip 2017, o 11:11

W zasadzie to jescze nie zapowiedzieli... wiec hype to na razie ogranicza się do wczorajszego patcha :D/BTW Kilka rzeczy w story mnie rozbiło, nie mówiąc już o miniaturce dostepnej u pierwszego merchanta unbound magic :D
God Walking Amongst Mere Mortals

Greth
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Post autor: Greth » 26 lip 2017, o 15:33

Po tylu latach coś się ruszyło, nice.
Obrazek

DraQin
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: DraQin » 26 lip 2017, o 18:14

Greth napisał :Po tylu latach coś się ruszyło, nice.

Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 26 lip 2017, o 18:32

Po tylu latach? Ale przecież premiera dodatku była półtora roku temu :D

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 27 lip 2017, o 20:46

Ja najbardziej jestem zawiedziony, że nie pójdziemy szalkiem śladu kralkatorrika z askalonu :(. Wrota pustyni działają na wyobraźnie. Poza tym to zakończenie było takie średnie: zabijamy lazarusa, czyli kończymy w ogóle inny wątek, oglądamy cinematic i tak z *zady* nasz bohater mówi: ok to lece na crystal desert i koniec epizodu. To mnie przekonuje do tego, że dodatek na dziś traktuję jako kolejny epizod, a nie jakąś ogromną pakę zawartości. W ogóle niektóre aspekty potraktowali skrótowo, np. jak fajnie narastała atmosfera przemieszczania się primordusa i śledzenie ich ruchów podczas current events, to z kolei teraz tylko taimi mówi, że primordus i jormag są nieaktywni i z *zady* pojawia się pościg za kralkatorrikiem. Wiadomo, że baltek działa jak najszybciej może i chce nam ucieć/zaskoczyć, ale ani słowa wcześniej o pozycji kralkatorrika.
W zasadzie to mi nie przeszkadza, że na kontent będziemy pewnie czekać w interwałach 2-3 miesięcznych jak teraz, ale za cena powinna być niższa niz za HoT. Chyba, że do ceny dokleją podstawkę, heart of thorns i exp2 i powiedzą, że to atrakcyjna cena. Dla weteranów niekoniecznie. Nawet pewnie slota na wersję cdp.pl nie dadzą :(. Dodatek chyba będzie mniejszy w dniu premiery niż HoT.

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: riot » 27 lip 2017, o 20:58

A mi się wydaję, że będzie znacznie większy od HoT's żeby nie powtórzyć błędu Colina, który juz tam nie pracuje :D! Wydaje mi sie, że Mike próbuje ratować grę i nie pozwoli sobie na faile.
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 27 lip 2017, o 23:35

Colin był *zaplumplum* ^^ Jakbym miał wybrać co najbardziej podobało mi się w całym HOT to wybrałbym jego zapowiedź w wykonaniu Colina i Mikea.
Yeah We Can :roll:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, o 23:35 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 29 lip 2017, o 08:56

Logując się we wtorek na nową mapkę stwierdziłem "kolejny malchor's leap", ale pobiegałem trochę za punktami ap i oprócz skopiowanych teksturek to mapa nie jest zła. Szybkie questy hearty, kapliczki, przyjemny jumping puzzle. Ta część od wybrzeża najładniejsza, reszta tak jak mówiłem przypomina stare mapy. Loteria ze skrzynkami również fajna, no i za lore książkami można również pobiegać, nawet ciekawie połączone z misją sylvari. No i dużo drewna po drodze, przy tej cenie opłaca się biegać ;)

DraQin
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: DraQin » 1 sie 2017, o 11:53

Ja to tylko nadal jestem zawiedziony tym że na cantha'e o sobie do śmierci poczekam. A według przecieków to mogą być emigranci, uchodźcy i wypędzeni z terenów vabbi i trochę kourny - bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji, bo tam to teraz rządzi palawa joko mszczący się za dawną przegraną pod jahai :/ .
A potem ciekawe czy mallyx'a odkopią albo varesh :/ .

Z drugiej strony to jest myśl! W pierwszym gw mapa była podzielona na kontynenty, a same kontynenty były mniejsze i miały nie wiele szczegółów w porównaniu do obecnej samej tyrii (nie chodzi mi tutaj o odległości, a o ilość rzeczy na mapach, wiem że elona była ogromną mapą, jednak większość mapy to pustynia :P ),
tutaj, w pustynnym dodatku moglibyśmy dodać jednocześnie rasę forgotten, nowego smoka, eventy z doppelgangerami czy misjami od duchów, i miszmasz kulturowy krajów pustynnych będący "upakowaną" wersją elony. Czyli ci co chcą elony to sobie ją dostaną na swoim skrawku mapy i na jednej mapie całego kontynentu.
I tu wchodzi cantha, bo z tego co po reddicie i forach czytałem to nawet kilku devów chciałoby to zrobić ALE sprawa narodów dalekiego wschodu jest zwyczajnie problematyczna, a sama cantha nie jest konkretnym narodem co właśnie zlepkiem dalekowschodnich krajów, jakby traktująca o jednym narodzie co poszczególnym może się nie podobać. Więc! Jeśli mają takie plany do elony to canthe mogą potraktować w ten sam sposób, tylko w innym rogu mapy, na przykład pod orr obok pustyni. Takie domy na palach uchodźców z krainy dalekiego wschodu mogłyby być dostatecznym pretekstem by zachować mix kultur dalekowschodnich i jednocześnie nie dawać powodu do tworzenia problemów odrębności kulturowych dalekowschodnich krain.
Albo - daaleko za pustynią, na jałowych stepach i dalej w wysokich górach o szczycie płaskim i szerokim jak naleśnik, odnalazłaby się jakaś enklawa.
Tak, wiem, głupie :/ .

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 1 sie 2017, o 18:30

I po prezentacji nowego expaca- Path of Fire- dużo osób tak myślało wczesniej już :P. 22 września, czyli szybko. Przecieki okazały się jak najbardziej trafne, wszystko się zgadza- 5 nowych map, mounty z różnymi umiejętnościami skoków, sprintów itp, nie będą uczestniczyć w walce, jedynie będzie można wykonać 1 atak na moba nimi. Zapowiedzieli nowy guild hall i pokazali generalnie dużo nowego gameplayu. Instancje kolorowe, jakieś armorki pustynne również było widać. Specjalizacje pokazali wszystkie i z prezentacją skilli. MO mówił, że będzie dużo story i dużo eksploracji mapy są większe niż w Heart of Thorns, którymi się chwalili, że były ogromne. To co mnie martwiło najbardziej i być może się sprawdzi, choć jescze mogą ogłaszać, ale dodatek będzie trzeba traktować jako mocno rozbudowany epizod living world, a nie rozszerzenie pokroju HoT, które namieszało ogromnie. Nic o pvp, wvw- pewnie będą nad tym pracować w trakcie ls4. Nic o żadnych rewolucyjnych rozwiązaniach od strony technicznej typu buildy template itp.Wydawać się może, że grafika z kolei idzie do przodu.Także ja pozostaję przy na razie, że pomimo narzekaliśmy na HoT to i tak wprowadzili w nim dużo więcej w dniu premiery niż teraz :D Zero słowa o raidach, fractalach, dungeonach. Cena 30 dolarów :D
No i te zajazdy z azjatyckich mmo- mam na myśli tego królika mounta- darowaliby sobie :D
Demo dostępne 11 sierpnia
Ostatnio zmieniony 1 sie 2017, o 19:12 przez DawYd, łącznie zmieniany 7 razy

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 1 sie 2017, o 19:37

Im więcej nawiązania do GW1 tym lepiej ;) Ale szkoda trochę, że tak mało nowości zostało zapowiedzianych. Mamy mounty, nowe wielkie mapy, starego znajomego Balthazara i nowe specjalizacje. I w sumie tyle. Jak na DODATEK to liczyłem, że usłyszę coś więcej.

DawYd napisał:Nic o pvp, wvw- pewnie będą nad tym pracować w trakcie ls4. Nic o żadnych rewolucyjnych rozwiązaniach od strony technicznej typu buildy template itp. (...) Zero słowa o raidach, fractalach, dungeonach.
Tego mi właśnie brakuje! Rozumiem, że pvp zeszło już całkiem na dalszy plan, ale jednak coś mogliby podrzucić dla tych co jeszcze się w to bawią.
Obrazek

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: riot » 1 sie 2017, o 19:39

W skrócie: kupa.
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 1 sie 2017, o 22:59

Czy podczas premiery HoT, kiedy tłumaczyli ich wizje sprzedawania dodatków, nie było mowy o czymś takim, że:
Kupując HOT -> otrzymujemy GW2 + GW2:HOT (jaki był płacz tych co kupili osobno podstawkę, a ktoś dostaje ją za free)
Kupując POF -> otrzymujemy GW2 + GW2:HOT + GW2:POF
itd.

Bo jestem pewien, że pojawiały się nawet na tym forum komentarze typu "poczekam do kolejnego dodatku i będę miał trzy w cenie jednego". A tutaj widzę, że kupując POF można za 20$ dodać HoT, co trochę mnie zaskoczyło.

Business Model Clarification

We want to be clear about our business model for future expansions now that we are approaching our first paid expansion for Guild Wars 2. We believe that to keep the game dynamic and vibrant with a constantly growing community, it should be as easy as possible for new players to get into Guild Wars 2. For Guild Wars 2: Heart of Thorns, we didn’t want the core game’s price to be a factor in a new player’s decision to begin playing Guild Wars 2. In the future, if we release further Guild Wars 2 expansions, we plan to offer all of the prior expansions, the core game, and the latest expansion for one single purchase price.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2017, o 23:29 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: DawYd » 2 sie 2017, o 13:30

Czy ktoś dotarł już czy można kupić PoF w polskich sklepach/stronach? Bierzecie coś więcej niż zwykłą podstawkę? Ja chyba znów tylko podstawkę, bonusy nie są porywające :P Gdzieś wcześniej pisałem, że chyba zrobili lekki upgrade grafiki i chyba coś tam jest na rzeczy, bo zmienili nieco wymagania dot. karty grafiki :D
/edit CDP.PL nie wyda polskiego pudełka
Ostatnio zmieniony 2 sie 2017, o 15:19 przez DawYd, łącznie zmieniany 2 razy

Lady Demolka
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Underworld
Nick w GW2: Lady Demoolka

Post autor: Lady Demolka » 2 sie 2017, o 22:12

Z tego co wyczytałem to kupując PoF można taniej dorwać HoT w zestawie?

Hyper Chan
Awatar użytkownika

Post autor: Hyper Chan » 2 sie 2017, o 23:47

Kupująć PoF możesz dołożyć HoT w cenie 20$, więc wyjdzie ci 50$ za całość (dla wersji standardowej)
Obrazek

DraQin
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: DraQin » 3 sie 2017, o 14:49

czyli plus minus 180zł :/ .

Następna

Wróć do Newsy